reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży

Miyoshi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2018
Postów
347
Cześć dziewczyny.

Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, okres spóźniał mi się już 8 dzień i test wyszedł pozytywnie. Dwie wyraźne kreski. Prawdę mówiąc myślałam, że to znowu jakieś przesunięcie związane z dietą, bądź innymi czynnikami i po prostu jestem dalej w szoku. Proszę Was, powiedzcie mi co teraz powinnam zrobić? Kiedy najlepiej udać się do ginekologa, aby potwierdzić ciążę? Powinnam zacząć przyjmować jakieś witaminy? Niby czytałam o ciążach bardzo dużo, ale w momencie kiedy przychodzi do praktyki, nie wiem jak się zabrać za to wszystko.
 
reklama
Dziewczyny, nie zlinczujcie mnie, ale to pytanie mnie bardzo nurtuje. Jak jest z paleniem? Przekopałam internet, pytałam inne znajome mamy i każda twierdzi co innego... Niektóre wręcz mówiły, że całkowite odstawienie palenia może zaszkodzić dziecku. Jak to jest naprawdę?
 
reklama
Po pierwsze gratuluje [emoji6]
Po drugie na wizyte teraz jest jeszcze za wcześnie bo lekarz nic jeszcze moze nie zobaczyć i nie potrzebnie sie zestresujesz. Najlepiej, jesli jestes cierpliwa, iść w okolo 7/8tc liczac od ostatniej miesiączki.
Bete mozesz zrobić, jednak ja nigdy nie robilam i uwazam ze za duzo stresu mozna miec przez te cale przyrosty itd.
Co do badań to mysle ze mozesz poczekac do pierwszej wizyty i wtedy ci lekarz zleci dosc konkretna i długą liste [emoji6]
Po trzecie zacznij brac kwas foliowy.
Powodzenia [emoji6]
 
Ostatnia edycja:
jak najszybciej umów się na wizytę lekarz ci powie co i jak. Nie rozumiem po co dziewczyny doradzają robić betę i to co dwa dni?to nic ci nie da.nawet jak wyjdzie ,że beta nie przyrasta to i tak sama nic nie zrobisz i musisz iść do lekarza.ja w ciąży nie robiłam ani raz bety, nawet nie wiedziałam o takim badaniu;0 podobnie nie miałam robione tsh a chodziłam prywatnie do dobrej pani ginekolog. nie każdy musi robić te badania, bez sensu.lekarz cię zbada manualnie,usg i oceni czy ciąża rozwija się prawidłowo bo to widać na usg. w razie czego zaleci badania ale tak to nie ma potrzeby, szkoda się stresować.bierz kwas foliowy i witaminy B complex, powodzenia:)
Nie wiem czy zrobienie tsh ktore obecnie jest zalecane jako obowiazkowe badanie do 10tc tak samo jak morfologia czy badanie moczu... jest bez sensu [emoji57]
Ja osobiscie nigdy nie mialam problemow z tarczyca a przy pierwszych badaniach ciazowych wyszlo mi tsh bardzo podwyższone bo 5,32 gdy norma w | trymestrze wynosi mniej niz 2,5. Bylam z tym i u ginekologa i endokrynologa i musze brac leki na zbicie i kontrolować tsh co miesiąc bo za wysokie tsh jest niebezpieczne dla rozwoju dziecka.
 
Dziewczyny, nie zlinczujcie mnie, ale to pytanie mnie bardzo nurtuje. Jak jest z paleniem? Przekopałam internet, pytałam inne znajome mamy i każda twierdzi co innego... Niektóre wręcz mówiły, że całkowite odstawienie palenia może zaszkodzić dziecku. Jak to jest naprawdę?
Palenie szkodzi dziecku !!! Nie odstawienie z dnia na dzień.
Palenie jest dla dziecka szkodliwe, wiec prosze jesli do tej pory palilas, przestan dla dobra tego malca.
Powiem ci po swoim przykladzie, w pierwsza ciążę zaszlam niespodziewanie wiec poki nie zrobilam testu nawet nic nie podejrzewalam a w dzien kiedy robilam test od rana jeszcze popalalam, po poludniu test i szok bo dwie kreski...
Z tego co pozniej czytałam wada serduszka ktora ma moj synek mogla byc przypadkowa lub właśnie przez moje palenie....
Wiec lepiej o fajkach zapomnij juz teraz..
 
Hej dziewczyny ja jestem w 5 tyg.ciazy i od paru dni tak mnie glowa boli ze wszystkiego mi sie odechciewa. I do tego czasem brzuch na dole. Pani ginekolog mowila ze to normalne do 3 mies.ze boli brzuch na dole tak jak do okresu ale obawiac sie zaczynam. A tym bardziej bolem glowy. Jest dzien ze nie boli mnie nic a jest taki dzien ze umieram i nie mam pojecia co mam wziasc sobie na bol bo sie boje o dziecko. Wizyte mam dopiero w srode. Powieccie mi co mam zrobic?
Z gory bardzo dziękuję
 
Hej dziewczyny ja jestem w 5 tyg.ciazy i od paru dni tak mnie glowa boli ze wszystkiego mi sie odechciewa. I do tego czasem brzuch na dole. Pani ginekolog mowila ze to normalne do 3 mies.ze boli brzuch na dole tak jak do okresu ale obawiac sie zaczynam. A tym bardziej bolem glowy. Jest dzien ze nie boli mnie nic a jest taki dzien ze umieram i nie mam pojecia co mam wziasc sobie na bol bo sie boje o dziecko. Wizyte mam dopiero w srode. Powieccie mi co mam zrobic?
Z gory bardzo dziękuję
Na bol głowy mozesz jedynie paracetamol czyli np apap. Jesli bardzo boli cie brzuch mozesz wziac nospe+magnez
 
Dziewczyny, nie zlinczujcie mnie, ale to pytanie mnie bardzo nurtuje. Jak jest z paleniem? Przekopałam internet, pytałam inne znajome mamy i każda twierdzi co innego... Niektóre wręcz mówiły, że całkowite odstawienie palenia może zaszkodzić dziecku. Jak to jest naprawdę?

Przykro mi, ale musisz odstawić. Z dnia na dzień. Palenie to jedna z tych rzeczy, który w ciąży absolutnie NIE WOLNO. Nie, dziecko nie dostanie szoku. Palenie zwiększa ryzyko wielu powikłań podczas ciąży. Na blogu mamaginekolog możesz znaleźć artykuł o tym.

@Karolinamala dbaj o odpoczynek i odpowiednie nawodnienie. Ale zazwyczaj to po prostu hormony i tyle. Teoretycznie możesz wziąć apap, ale jeśli to ból migrenowy, to nie za wiele Ci to da. Generalnie im mniej leków, tym lepiej. Okłady, ciemne pomieszczenie, cisza, sen.
 
reklama
Nie wiem czy zrobienie tsh ktore obecnie jest zalecane jako obowiazkowe badanie do 10tc tak samo jak morfologia czy badanie moczu... jest bez sensu [emoji57]
Ja osobiscie nigdy nie mialam problemow z tarczyca a przy pierwszych badaniach ciazowych wyszlo mi tsh bardzo podwyższone bo 5,32 gdy norma w | trymestrze wynosi mniej niz 2,5. Bylam z tym i u ginekologa i endokrynologa i musze brac leki na zbicie i kontrolować tsh co miesiąc bo za wysokie tsh jest niebezpieczne dla rozwoju dziecka.
czy ja napisałam cokolwiek o badaniu moczu i morfologii? chyba nie..pisałam o tsh i bCHCG więc proszę czytać ze zrozumieniem...a co do tsh to bez obaw, jeśli jest obowiązkowe to na pewno lekarz je zaleci;) ja go nie miałam a jak teraz jest nie wiem.
 
Do góry