reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
My dziś byliśmy na szczepieniu. Mała jest teraz trochę marudna, jest śpiąca i troszkę pospała na rękach lecz co jakiś czas budzi się z płaczem.
Dzisiaj pierwszy raz od wyjścia ze szpitala w 8 dobie była ważona, wtedy miała 3480 a teraz 4800 (ma 8 tygodni) i zaczynam się zastanawiać czy czasem za mało nie przybiera, bo chyba tylko w dolnej granicy normy. Lekarz nic nie mówił ale w zasadzie nawet nie sprawdził jaka była waga urodzeniowa (3360). Zapytał tylko czy widać po niej że rośnie w oczach. Szczerze to myślałam że mała waży więcej, pajacyki nosi już 68 a inne ubranka 62
 
cześć dziewczyny, nie ukrywam, że was podczytuje ;) takie pytanko do tych mam, które karmia tylko piersią.
Co ile karmicie swoje dzieciaki. Ponieważ moja przygoda z karmieniem piersią dopiero się zaczyna, córkę karmiłam modyfikowanym, to mam dużo wątpliwości, a Wy jesteście już bardziej doświadczone.Mój ma niecałe dwa tygodnie , w nocy śpi i budzi się co około 3h na karmienie. Natomiast w dzień potrafi przespać 3h a są dzni jak dziś , że szuka piersi cały czs i najchętniej byłby bez przerwy na cycku.:sad: i nie wiem czy to normalne. Druga kwestia, rano od 9 - do ok 12 czuwa i wieczorem od 19 nawet do 23 nie chce spać, Jakiś kosmos. Czy na 2 tyg noworodka to niezadługo??? Czy wasze dzieciaczki też tak robią?
 
cześć dziewczyny, nie ukrywam, że was podczytuje ;) takie pytanko do tych mam, które karmia tylko piersią.
Co ile karmicie swoje dzieciaki. Ponieważ moja przygoda z karmieniem piersią dopiero się zaczyna, córkę karmiłam modyfikowanym, to mam dużo wątpliwości, a Wy jesteście już bardziej doświadczone.Mój ma niecałe dwa tygodnie , w nocy śpi i budzi się co około 3h na karmienie. Natomiast w dzień potrafi przespać 3h a są dzni jak dziś , że szuka piersi cały czs i najchętniej byłby bez przerwy na cycku.:sad: i nie wiem czy to normalne. Druga kwestia, rano od 9 - do ok 12 czuwa i wieczorem od 19 nawet do 23 nie chce spać, Jakiś kosmos. Czy na 2 tyg noworodka to niezadługo??? Czy wasze dzieciaczki też tak robią?
Mój robił tak samo, po 7-8h potrafił nie spać... Teraz ma 8 tygodni, dostawiam na żądanie. Jak się robi niemiły to dostawiam, jak się obudzi, jak widzę że szuka.
 
Mój robił tak samo, po 7-8h potrafił nie spać... Teraz ma 8 tygodni, dostawiam na żądanie. Jak się robi niemiły to dostawiam, jak się obudzi, jak widzę że szuka.
no to nieźle, czyli po prostu taki charakterek? A teraz jak ma 8 tyg to dalej tak dużo potrafi nie spać? Córa dała nam mega popalić i miałam takie wielkie nadzieje, że teraz będzie inaczej...
 
no to nieźle, czyli po prostu taki charakterek? A teraz jak ma 8 tyg to dalej tak dużo potrafi nie spać? Córa dała nam mega popalić i miałam takie wielkie nadzieje, że teraz będzie inaczej...
Teraz też potrafi ale myślę że wszystko się o wiele bardziej ustatkowalo. Ma te godziny czuwania ale ma też te głębokiego snu, więc mam czas dla siebie. No i śpi w nocy z dwiema pobudkami na cyca, więc naprawdę da się żyć :)) Dla mnie to ogromna zmiana bo starszy syn był wiecznie śpiącym aniolkiem zaś Tobiasz szaleje :D Ale myślę że wszystko minie, te dzieci też muszą się przyzwyczaić do życia po tej stronie brzucha i podejrzewam że jednym zajmuje to krócej a innym dłużej ;)
 
Teraz też potrafi ale myślę że wszystko się o wiele bardziej ustatkowalo. Ma te godziny czuwania ale ma też te głębokiego snu, więc mam czas dla siebie. No i śpi w nocy z dwiema pobudkami na cyca, więc naprawdę da się żyć :)) Dla mnie to ogromna zmiana bo starszy syn był wiecznie śpiącym aniolkiem zaś Tobiasz szaleje :D Ale myślę że wszystko minie, te dzieci też muszą się przyzwyczaić do życia po tej stronie brzucha i podejrzewam że jednym zajmuje to krócej a innym dłużej ;)
Dzięki:)
 
cześć dziewczyny, nie ukrywam, że was podczytuje ;) takie pytanko do tych mam, które karmia tylko piersią.
Co ile karmicie swoje dzieciaki. Ponieważ moja przygoda z karmieniem piersią dopiero się zaczyna, córkę karmiłam modyfikowanym, to mam dużo wątpliwości, a Wy jesteście już bardziej doświadczone.Mój ma niecałe dwa tygodnie , w nocy śpi i budzi się co około 3h na karmienie. Natomiast w dzień potrafi przespać 3h a są dzni jak dziś , że szuka piersi cały czs i najchętniej byłby bez przerwy na cycku.:sad: i nie wiem czy to normalne. Druga kwestia, rano od 9 - do ok 12 czuwa i wieczorem od 19 nawet do 23 nie chce spać, Jakiś kosmos. Czy na 2 tyg noworodka to niezadługo??? Czy wasze dzieciaczki też tak robią?
to wszystko jest normalne . to nie robot a mały człowieczek :p
z czasem wszystko będzie się zmieniać i najlepiej skupić się na tym że nic mu nie dolega i ze ten etap szybko minie :)

jeśli jada częściej to zrozumiałe że zjada wtedy mniejsze ilości..czyli dojada po trochu
. dziecko moze się też wybudzać z różnych powodów i siła rzeczy będzie ciągło do piersi ..nie tyle co się najeść a uspokoić .. szczególnie takie malenstwo

nie raz .. w okolicy 4 tyg . dochodza bączki.. prezenia ale to wszystko wina niedojrzalego układu pokarmowego co też z czasem się normuje

co prawda nie doświadczyłam tego z dwójka pierwszych dzieci więc moze być super i obejsc się bez tych atrakcji

mój Nikolas przez takie akcje co się obudził to był cyc. tak mi usypiał i usypia. ma 11tyg. teraz im jest większy to zabawić się da więc nie od razu po przebudzeniu ciągnie do piersi ..już inaczej
 
reklama
cześć dziewczyny, nie ukrywam, że was podczytuje ;) takie pytanko do tych mam, które karmia tylko piersią.
Co ile karmicie swoje dzieciaki. Ponieważ moja przygoda z karmieniem piersią dopiero się zaczyna, córkę karmiłam modyfikowanym, to mam dużo wątpliwości, a Wy jesteście już bardziej doświadczone.Mój ma niecałe dwa tygodnie , w nocy śpi i budzi się co około 3h na karmienie. Natomiast w dzień potrafi przespać 3h a są dzni jak dziś , że szuka piersi cały czs i najchętniej byłby bez przerwy na cycku.:sad: i nie wiem czy to normalne. Druga kwestia, rano od 9 - do ok 12 czuwa i wieczorem od 19 nawet do 23 nie chce spać, Jakiś kosmos. Czy na 2 tyg noworodka to niezadługo??? Czy wasze dzieciaczki też tak robią?
W tym wieku to ja musiałam budzić co 3h bo pewnie by spały. W nocy czasem nie wyrabualismy i budziliśmy co 4.

Teraz idzie im 9 tydzień czasem w dzień wołają co 2h czasem maja przerwę 4. W nocy różnie; conajmniej 4 bywa i 6:)
 
Do góry