reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Od 07.06.2019 rozpoczęłam urlop wypoczynkowy w wymiarze 44 dni, czyli jak wyliczylam będzie trwał do 07.08.2019. Wynika z tego że urlop wychowawczy rozpocznę z dniem 08.08.2019, planuje wykorzystać cały urlop wychowawczy, czyli 3 lata, jednak nie wiem jak go wyliczyć,tzn. do kiedy będzie trwał.
 
reklama
Rozwiązanie
Ojej, nie wiedziałam, dziękuję bardzo. Czyli do 08.07.2022?
Ja bym obstawiała, że jeśli od 8 sierpnia, to do 7 lipca, bo skoro miesiąc wychowawczego zaczyna się 8, to kończy się 7. Ale najlepiej z kadrami u siebie w firmie to potwierdzić. A jesteś pewna, że chcesz od razu wybierać cały wychowawczy? Bo można go też w częściach brać z tego co się orientuję.
Witam. Od 07.06.2019 rozpoczęłam urlop wypoczynkowy w wymiarze 44 dni, czyli jak wyliczylam będzie trwał do 07.08.2019. Wynika z tego że urlop wychowawczy rozpocznę z dniem 08.08.2019, planuje wykorzystać cały urlop wychowawczy, czyli 3 lata, jednak nie wiem jak go wyliczyć,tzn. do kiedy będzie trwał.
Czyli od 08.08.2019 do 08.08.2022.przy czym 2 lata ewentualnie płatne jeśli dochody Ci nie przekracza.
 
Urlop wychowawczy to 36 miesięcy, ale jeden rodzic nie może wziąć 36 miesięcy, jeden miesiąc musi być dla drugiego rodzica (może z niego skorzystać lub nie). Czyli ty możesz wykorzystać maksymalnie 35 miesięcy.
 
Ojej, nie wiedziałam, dziękuję bardzo. Czyli do 08.07.2022?
Ja bym obstawiała, że jeśli od 8 sierpnia, to do 7 lipca, bo skoro miesiąc wychowawczego zaczyna się 8, to kończy się 7. Ale najlepiej z kadrami u siebie w firmie to potwierdzić. A jesteś pewna, że chcesz od razu wybierać cały wychowawczy? Bo można go też w częściach brać z tego co się orientuję.
 
Rozwiązanie
Do góry