reklama

Urlop wypoczynkowy przed wychowawczym

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Lilijanna, 3 Luty 2014.

1. Lilijanna

Lilijanna Moderator

Witam serdecznie,

Chcę iść na urlop wychowawczy i moje pytanie brzmi:

1. Czy mogę wykorzystać przed urlopem wychowawczym cały urlop wypoczynkowy za rok 2014? Czy tylko proporcjonalnie do dnia przejścia na urlop wychowawczy?

2. Czy mogę wykorzystać 2 dni opieki na dziecko do 14rż z kodeksu pracy? Czy tylko 1 dzień, bo pierwsze półrocze?

3. Czy mogę wykorzystać 8 dni urlopu wypoczynkowego z roku 2013, kiedy to urlop wypoczynkowy przerwałam krótkim zwolnieniem lekarskim i się "ostał?"

Z góry dziękuję za odpowiedź.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Cały. Proporcjonalny urlop przysługuje gdy pracownica w trakcie roku wraca z urlopu wychowawczego. przed urlopem nie ma podstaw do obniżenia wymiaru urlopu.

2 dni. Przysługują Pani dwa dni w roku, a nie jeden w półroczu.

Tak.

3. reklama
  4. julia0903

julia0903 Moderator

Witam. Mam pytanie:

2011 w maju przeszlam na wychowawczy do maja 2014 czyli wzielam calosc, w 2013 w listopadzie poprosilam o powrot do pracy,poszlam na l4 ciazowe, i od listopada do maja wychodzi ze jeszcze mam 6 miesiecy urlopu wychowawczego czy ja z tej reszty moge skorzystac czy mi przepada? bo dowiedzialam sie ze teraz wychowawczy mozna wykorzystac do 5 lat dziecka?

Kolejne pytanie to ze w listopadzie 2013 poszlam na l4 ciazowe, niestety na koniec stycznia 2014 stracilam dziecko i poszlam na macierzynski 8 tygodniowy, ktory mam do 25 marca, czy ja moge wykorzystac urlop za caly rok 2014 po macierzynskim? czy tylko zalegly?

Bardzo dziekuje za odpowiedz

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Musiałabym wiedzieć kiedy urodziło się dziecko.

Może Pani wykorzystać cały przysługującu urlop tj, zarówno zaległy, jak i bieżący.

6. julia0903

julia0903 Moderator

Corka urodzila sie w czerwcu 2010, wydaje mi sie ze moge jeszcze skorzystac,mam racje ? Umowe mam na czas nieokreslony ...
    A czy pracodwaca moze.mi odmowic?

Poleć forum