reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński a zalegly urlop wypoczynkowy

Pati4gce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2022
Postów
814
Witam, moze ktoras mama sie orientuje jak to jest z urlopem wypoczynkowym po macierzyńskim? Od poczatku roku 2022 bylam na l4 od lipca na macierzynskim. W lipcu konczy mi sie macierzynski, ile urlopu moge wziac i czy moge wziac urlop wypoczynkowy a potem przejść na urlop wychowawczy?
 
reklama
Masz tyle dni urlopu ile normalnie by Ci przysługiwało za 2022 ( minus to co wybrałaś) i 2023.

Mnie udało się skumulować 66 dni 😜 czyli wrócę do pracy 3 miesiące później 🙈
 
Witam, moze ktoras mama sie orientuje jak to jest z urlopem wypoczynkowym po macierzyńskim? Od poczatku roku 2022 bylam na l4 od lipca na macierzynskim. W lipcu konczy mi sie macierzynski, ile urlopu moge wziac i czy moge wziac urlop wypoczynkowy a potem przejść na urlop wychowawczy?
Dokładnie tak jak pisze @Mamafasolki. Masz tyle urlopu ile Ci zostało z 2022 roku plus 20 lub 26 dni z 2023. Jak najbardziej możesz wziąć urlop wypoczynkowy i zaraz po nim przejść na wychowawczy. Jest to najczęstsza praktyka i pracodawcy zazwyczaj zachęcają do wzięcia urlopu wypoczynkowego przed wychowawczym, żeby nie kumulować tego urlopu.
 
A ja dodam ze swoich doświadczeń, że jak wybierzesz urlop do cna teraz to potem po wychowawczym nie masz nic - tzn. W trakcie wychowawczego on się nie nalicza dopiero po powrocie do pracy.
 
Do góry