reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy

Dołączył(a)
30 Wrzesień 2017
Postów
2
Witam. Od 10 marca 2016 jestem zatrudniona na umowe o prace na czas okreslony - 2 lata. Po przepracowaniu niecalych 3 miesięcy okazalo sie ze jestem w ciąży. Od stycznia 2017 przebywam na urlopie rodzicielskim. Urlop rodzicielski konczy mi się w styczniu 2018, a w marcu 2018 konczy mi sie umowa o prace. Planuje pojsc na urlop wychowawczy. Jak to wygląda? Czy urlop bede miala tylko do marca? A moze pracodawca nie moze wypowiedziec umowy w czasie tewania urlopu wychowawczego? Co w przypadku gdy pracodawca przedluzy mi umowe? Czy bede mogla wówczas kontynuowac urlop wychowawczy? A jesli dostanę w marcu wypowiedzenie, to czy bede mogla zarejestrować sie w PUP jako bezrobotna? (Pracowalam tylko niecale 3 miesiace po czym piszlam na zwolnienie lekarskie az do porodu). Proszę o wyjasnienie. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Pracodawca na pewno nie wypowie Ci umowy o pracę bo ona po prostu się skończy. Sama pisałaś że jest zawarta na dwa lata.
 
Możesz się później zarejestrować w PUP i otrzymaaz zasiłek jeżeli pracowałaś w pełnym wymiarze czasu pracy lub otrzymywałaś przynajmniej najniższe wynagrodzenie
 
Witam. Od 10 marca 2016 jestem zatrudniona na umowe o prace na czas okreslony - 2 lata. Po przepracowaniu niecalych 3 miesięcy okazalo sie ze jestem w ciąży. Od stycznia 2017 przebywam na urlopie rodzicielskim. Urlop rodzicielski konczy mi się w styczniu 2018, a w marcu 2018 konczy mi sie umowa o prace. Planuje pojsc na urlop wychowawczy. Jak to wygląda? Czy urlop bede miala tylko do marca? A moze pracodawca nie moze wypowiedziec umowy w czasie tewania urlopu wychowawczego? Co w przypadku gdy pracodawca przedluzy mi umowe? Czy bede mogla wówczas kontynuowac urlop wychowawczy? A jesli dostanę w marcu wypowiedzenie, to czy bede mogla zarejestrować sie w PUP jako bezrobotna? (Pracowalam tylko niecale 3 miesiace po czym piszlam na zwolnienie lekarskie az do porodu). Proszę o wyjasnienie. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
- Tak urlop wychowawczy będziesz miała do marca 2018 r.
- co do przedłużenia umowy to wtedy dalej byś mogła kontynuowała ten urlop, ale szczerze wątpię by to zrobił, zwłaszcza że od razu po rodzicielskim chcesz iść na wychowawczy,
-wypowiedzenia nie dostaniesz, umowa sama Ci się rozwiąże z dniem jej obowiązywanie (czyli marzec 2018)
- Po rozwiązaniu umowy dostaniesz świadectwo Pracy i będziesz mogła się zarejestrować PUP, spokojnie dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych.

Jeszcze ważna sprawa nie zapomnij złożyć 14 czy 21 dni (nie pamiętam ile dokładnie dni) wcześniej przed planowanym Urlopem wychowawczym, (bo tak z dnia na dzień nie można poinformować pracodawcy że się idzie) jak coś proponuje się dopytać w kadrach.
 
Do góry