reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieczorny płacz

Nysarina

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Maj 2019
Postów
15
Mój synek ma 7 tygodni i odkąd skończył 3 tygodnie codziennie o 18 zaczyna się płacz, który zawsze kończy się o 19.30. Pediatra twierdzi, że to nie kolki tylko mały potrzebuje odreagować po całym dniu i ja się z nim zgadzam, bo prócz płaczu nie ma żadnych innych typowych objawów dla kolki. Mam do was pytanie: czy wasze dzieci też tak miały i kiedy przestały płakać wieczorami? Dodam tylko że nie pisze tego jako mama którą już nie daje sobie rady. Podchodzę do tego na spokojnie, wiem że kiedyś minie, tylko ciekawość mnie zżera kiedy to nastąpi. Więc opowiadajcie moje miłe jak to było u was ;)
 
reklama
A nie da się go niczym rozproszyć?
Mnie polecono światełka takie coś a’la dyskoteka. Oczywiście nie pełnej wielkości kule rozświetlająca ciemności kosmiczne tylko delikatne kolorowe światełka.
Takie coś?

E2343467-60EF-4F4F-9539-A319E7E0B810.png


Ja mam podobne tylko delikatniejsze. Nie wiem co w tym jest ale mojej córce one pomagały. Stosować z umiarem, nie jako środek na wszystko.
 
Twój pediatra ma rację. A Twój synek zachowuje się bardzo zdrowo i prawidłowo :) Dla takich maluchów codzienne narażenie na bodźce jest naprawdę dużym wyzwaniem. Jego układ nerwowy jest niedojrzały i dopiero uczy się reakcji na informacje płynące z otoczenia. Ponieważ na razie ma małą skale możliwości wyrażania swoich emocji i potrzeb - stąd płacz jest dla niego najbardziej naturalną reakcją, która pozwala mu odreagować. Możesz się zastanowić, czy to jego cecha osobnicza, czy może zbyt wiele dzieje się w jego życiu. Przeczytaj, jak pomóc niemowlęciu narażonemu na zbyt wiele bodźców.

Często takie reakcje mijają po 3 miesiącu życia, ale np. mój synek w 8 znów miał nawrót. I potrafił w nocy budzić się z płaczem. Dlatego to również jest bardzo indywidualna cecha dzieci. Niektóre mają nadwrażliwość, a inne są totalnie stabilne i choćby waliło się i paliło podchodzą do wszystkiego ze stoickim spokojem ;)
 
może to skok rozwojowy, to objawy skoku:
Symptomy skoku rozwojowego:
  • trudności w zasypianiu,
  • niespokojny sen,
  • brak apetytu,
  • częstszy płacz,
  • zwiększona potrzeba bliskości.
A każde dziecko jest inne i może Twoje ma ciut wcześniej. Tez miałam taki przypadek i nie wiedziałam co jest grane, ale podejrzewałam z moim pediatra właśnie skok
 
może to skok rozwojowy, to objawy skoku:
Symptomy skoku rozwojowego:
  • trudności w zasypianiu,
  • niespokojny sen,
  • brak apetytu,
  • częstszy płacz,
  • zwiększona potrzeba bliskości.
A każde dziecko jest inne i może Twoje ma ciut wcześniej. Tez miałam taki przypadek i nie wiedziałam co jest grane, ale podejrzewałam z moim pediatra właśnie skok
To raczej nie to bo nic z twojej listy u nas się nie dzieje ;)
 
Do góry