reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Szczerze, nie wyobrażam sobie przeżycia za 3600, 4osobowej rodziny plus kredyt na karku [emoji108]

Ja nie oceniam absolutnie i nigdzie na napisałam, że jest to patologia, bo pojęcie patologii wiąże się dla mnie z rodzinami gdzie jest alkohol, agresja itd. Wiec nie wysuwajmy za daleko idących wniosków [emoji846] Takie mam swoje zdanie, jeśli ktoś nie pracuje i „robi” dzieci tylko dla 500+ DLA MNIE jest to po prostu totalnie słabe. Ja nie mówię, ze trzeba mieć miliony na koncie, a dzieciaki nie muszą latać w ubraniach od Gucci. Po prostu nie wyobrażam sobie i nie chciałabym bym kiedykolwiek musiała zastanawiać się nad tym czy starczy mi do końca miesiąca. Są sytuacje różne i nie mi to oceniać, jednak wydaje mi się, że każdy może mieć swoje zdanie. Ja nie chodzę po znajomych i nie mówię im ze maja oszczędzać, jestem pełna podziwu, że potrafią sobie radzić w różnych sytuacjach, ale dziwi mnie po prostu wielodzietność w rodzinach gdzie się totalnie nie przelewa.
Ja też sobie nie wyobrażam, ale jakoś sobie radzą. :) Jak dzieciaki pójdą do przedszkola, szwagierka pójdzie do pracy i będzie im dużo lżej, więc to przejściowa sytuacja. Szwagierka jest po 30, nie chcieli czekać z dziećmi, więc pewnie byli przygotowani, że w pierwszych latach może im być ciężko, ale tak zdecydowali.

Ja już gotowa na wizytę, została ostatnia godzina i się zaczęłam stresować pierwszy raz w tej ciąży. Bardzo chciałabym usłyszeć, że wszystko jest dobrze. :)
 
reklama
Ja też sobie nie wyobrażam, ale jakoś sobie radzą. :) Jak dzieciaki pójdą do przedszkola, szwagierka pójdzie do pracy i będzie im dużo lżej, więc to przejściowa sytuacja. Szwagierka jest po 30, nie chcieli czekać z dziećmi, więc pewnie byli przygotowani, że w pierwszych latach może im być ciężko, ale tak zdecydowali.

Ja już gotowa na wizytę, została ostatnia godzina i się zaczęłam stresować pierwszy raz w tej ciąży. Bardzo chciałabym usłyszeć, że wszystko jest dobrze. :)

Przypomnij który tydzień? [emoji846] czekam na pozytywne wieści! Mi zostały 4 dni do wizyty [emoji85]
 
Ja o 16:30 dzisiaj :)


Ja w pierwszej ciazy czulam delikatne ruchyba w 17tc. Tez bylam szczupla. Zobaczymy jak bedzie teraz :)


Mi tez objawy sie rozkrecily w 7tc, a najgorszy byl 9tc. Teraz zaczynam 10tc i jest troszeczke lepiej (odpukac). Mam nadzieje, ze szybko ci przejdzie.


Zaproszenie na rozmowe kwalifikacyjna to nie oferta pracy. Jesli naprawde zalezy ci na tej pozycji to na twoim miejscu poszlabym na rozmowe i nie mowila o ciazy. Zazwyczaj proces rekrutacyjny to nie jedna rozmowa a kilka. Jesli poczujesz, ze robi sie bardziej powaznie i potencjalny pracodawca sklania sie do zaoferowania umowy to na dalszym etapie powiedzialabym jaka jest sytuacja.
Zazwyczaj jesli od razu zdradza sie fakt ciazy to nie oszukujmy sie, ale pracodawcy beda patrzec bardziej sceptycznie na taka osobe. Najlepiej najpierw zbudowac wiez i pokazac swoje umiejetnosci na rozmowach. Wtedy fakt ciazy nie bedzie pierwszym argumentem przy dokonywaniu decyzji przez pracodawce. Powodzenia przy dokonywaniu decyzji :)

Ja właśnie ożyłam, cudownie zmarwychwstać [emoji3059] ogólnie to cały dzień aż do 15 czułam się jakbym wczoraj się mega schlała, a dziś miała mega kaca [emoji23] grunt, że to mija, uff..

Dziewczynki wgl czym się zajmujecie? [emoji108]

Może bliżej byśmy się poznały. Lepiej mi będzie zapamiętać wtedy Nicki. Powtórzcie ile macie lat i takie podstawowe informacje. Oczywiście wszystko względem skrajnej prywatności [emoji846]
Dobry pomysł, zaczął się już watek majowych mam, więc teraz już chyba mamy wszystkie kwietniowki w komplecie [emoji4]

Ja mam 25 lat, pracuję w branży chemicznej, mam nadzieję, że od jutrzejszej wizyty już nie [emoji16] Od roku jestem szczęśliwą mężatką, to moja pierwsza ciąża. Kocham dzieci i zwierzęta, interesują mnie bardziej "męskie" zajęcia- zdecydowanie bardziej wolę majsterkować niż stać przy garach [emoji16]
 
Kurde, zgubiłam cała odpowiedź! :(
Co do rozmowy kwalifikacyjnej - poszłabym, bo to nie jest wiążące, ale powiedziałabym wprost o ciąży :)
@UrszulkaB, niepotrzebnie się nakrecasz. Daj sobie spokój. :)
@paola425, który jutro to będzie tc, w sensie 6+ ile??
Nie za wcześnie??
A co do objawów, idziemy łeb w łeb, tylko ja z każdego takiego objawu szalenie się cieszę :) czuje ze jestem w ciąży :)

Pytalyscie czym się zajmujemy??
Ja jestem doradca klienta, pracuje jako sprzedawca, rejestratorka/recepcjonistka, pracuje też z dziećmi.
Mam 27 lat :)
 
Ja właśnie ożyłam, cudownie zmarwychwstać [emoji3059] ogólnie to cały dzień aż do 15 czułam się jakbym wczoraj się mega schlała, a dziś miała mega kaca [emoji23] grunt, że to mija, uff..


Dobry pomysł, zaczął się już watek majowych mam, więc teraz już chyba mamy wszystkie kwietniowki w komplecie [emoji4]

Ja mam 25 lat, pracuję w branży chemicznej, mam nadzieję, że od jutrzejszej wizyty już nie [emoji16] Od roku jestem szczęśliwą mężatką, to moja pierwsza ciąża. Kocham dzieci i zwierzęta, interesują mnie bardziej "męskie" zajęcia- zdecydowanie bardziej wolę majsterkować niż stać przy garach [emoji16]
Ale super, ja z wykształcenia jestem mgr chemii :) w jakiej firmie pracujesz?? Mi niestety nie udało się znaleźć pracy w zawodzie.
 
Ja mam 25 lat, pracuję w branży chemicznej, mam nadzieję, że od jutrzejszej wizyty już nie [emoji16] Od roku jestem szczęśliwą mężatką, to moja pierwsza ciąża. Kocham dzieci i zwierzęta, interesują mnie bardziej "męskie" zajęcia- zdecydowanie bardziej wolę majsterkować niż stać przy garach [emoji16]

Piona za"męskie" zajęcia, ja ostatnich kilka lat byłam programistką, rzuciłam to żeby założyć warsztat stolarski ;) Mam 34 lata, męża, siedmioletnią córkę, dwa psy, dwa koty i trzy ciekawskie gęsi (absolutnie niejadalne) ;)
 
Kurde, zgubiłam cała odpowiedź! :(
Co do rozmowy kwalifikacyjnej - poszłabym, bo to nie jest wiążące, ale powiedziałabym wprost o ciąży :)
@UrszulkaB, niepotrzebnie się nakrecasz. Daj sobie spokój. :)
@paola425, który jutro to będzie tc, w sensie 6+ ile??
Nie za wcześnie??
A co do objawów, idziemy łeb w łeb, tylko ja z każdego takiego objawu szalenie się cieszę :) czuje ze jestem w ciąży :)

Pytalyscie czym się zajmujemy??
Ja jestem doradca klienta, pracuje jako sprzedawca, rejestratorka/recepcjonistka, pracuje też z dziećmi.
Mam 27 lat :)
Będzie 6+3. Może jeszcze za wcześnie na serduszko, ale chcę mieć lekarza, któremu będę mogła zaufać, no i chcę wyjaśnić kwestię tej torbieli, mam nadzieję, że jutro się uda [emoji849] za tydzień mam na nfz (chcę mieć darmowe badania skoro do medicover już nie pójdę), więc wtedy powinno być serce na bank [emoji4]
Ale super, ja z wykształcenia jestem mgr chemii :) w jakiej firmie pracujesz?? Mi niestety nie udało się znaleźć pracy w zawodzie.
Nazwą firmy nie chcę rzucać na forum, to pozostawię dla siebie [emoji6] udało mi się tam dostać z programu praktyk z uczelni i zostałam na dłużej [emoji4] fajnie, że coś takiego jest organizowane, na pewno dużo mi to ułatwiło, bo mam już co wpisać w cv, więc w przyszłości będzie łatwiej o fajną pracę jak już wrócę w obieg [emoji16]
Piona za"męskie" zajęcia, ja ostatnich kilka lat byłam programistką, rzuciłam to żeby założyć warsztat stolarski ;) Mam 34 lata, męża, siedmioletnią córkę, dwa psy, dwa koty i trzy ciekawskie gęsi (absolutnie niejadalne) ;)
Jej, warsztat stolarski! Ale zazdroszczę [emoji7] super jest spełniać marzenia, ale sama chyba nie odważyłabym się na taki krok [emoji6]

A co do finansów. Ja jestem z tych co muszą mieć najpierw pewny zarobek, zabezpieczenie finansowe, własne 4 kąty, a później dopiero dzieci. Chcę móc sobie pozwolić na każdą zakupową zachciankę [emoji16] Chociaż nie twierdzę, że ci co tego nie mają i w innej kolejności się ich życie toczy są źli. Najważniejsze, żeby dzieci były chciane i kochane! [emoji3059] Reszta to kwestia organizacji i priorytetów [emoji6]
 
reklama
Ja też sobie nie wyobrażam, ale jakoś sobie radzą. :) Jak dzieciaki pójdą do przedszkola, szwagierka pójdzie do pracy i będzie im dużo lżej, więc to przejściowa sytuacja. Szwagierka jest po 30, nie chcieli czekać z dziećmi, więc pewnie byli przygotowani, że w pierwszych latach może im być ciężko, ale tak zdecydowali.

Ja już gotowa na wizytę, została ostatnia godzina i się zaczęłam stresować pierwszy raz w tej ciąży. Bardzo chciałabym usłyszeć, że wszystko jest dobrze. :)
Powodzenia, zazdroszczę wizyty i trzymam kciuki [emoji4][emoji106]
Kurde, zgubiłam cała odpowiedź! :(
Co do rozmowy kwalifikacyjnej - poszłabym, bo to nie jest wiążące, ale powiedziałabym wprost o ciąży :)
@UrszulkaB, niepotrzebnie się nakrecasz. Daj sobie spokój. :)
@paola425, który jutro to będzie tc, w sensie 6+ ile??
Nie za wcześnie??
A co do objawów, idziemy łeb w łeb, tylko ja z każdego takiego objawu szalenie się cieszę :) czuje ze jestem w ciąży :)

Pytalyscie czym się zajmujemy??
Ja jestem doradca klienta, pracuje jako sprzedawca, rejestratorka/recepcjonistka, pracuje też z dziećmi.
Mam 27 lat :)
Nie nakrecam się... Dokucza mi ta kolka i nie jest przyjemnie. Nic z tym nie robię bo na razie tłumaczę sobie, że tak ma być. Jedyne co robię to o tym piszę [emoji849] kogo mam się poradzic jak nie inne kobiety w ciąży.

Mam 33 lata, pracuje jako kierownik ds.administracyjno-gospodarczych.
 
Do góry