reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

Ale objawy sa identyczne i endometrioza powstaje na skutek zle zrosnietych blon sluzowych macicy. Jakby nie bylo zrosty to nic innego jak wlasnie zle zrosniete blony sluzowe macicy. Nie moglas nie chorowac na endometrioze wczesniej a po cesarce zachorowac tak mi sie wydaje. Moze dopadlo Cie to samo co mnie tylko ze ja czulam jedynie bol podczas stosunku i kiedy sie uderzylam badz corka skoczyla mi na brzuch. Uznalam ze to normalne po cesarce a jednak jak mnie otworzyli okazalo sie ze zle zrosla sie macica. Chyba ze to co ono nazwali zrostami to byla wlasnie endometrioza.
Endometrioza i zrosty to dwie różne rzeczy. Jak piszesz, odczucia bólowe występują w obu przypadkach.
Jednak zrosty to złe złączenie się tkanek, które nie powinny się ze sobą zrastać np. warstwy otrzewnej i mięśni lub jelit. Dlatego po operacjach zalecają ruch w sensie, że gdy jesteś po cc to po ok. pół godziny poruszasz miednicą, a gdy znieczulenie zejdzie to na zmianę uginasz i prostujesz kolana, to trochę jak lekkie ćwiczenia na leżąco - ryzyko zrostów maleje o 2/3.
Natomiast endometrioza to przeniesienie śluzówki macicy poza nią - komórki te namnażają się w zależności od dnia cyklu, jak w macicy i powodują ból. Jedynym ratunkiem jest ich usunięcie, podobnie jak poważnych zrostów, np. do jelita czy pęcherza.
 
reklama
Jesli uwiera cię świadomość brzydkiej blizny, to zainwestuj w specjalne maści do jej pielęgnacji :)
Blizna oczywiście nie zniknie, ale może być mniej wypukła, jaśniejsza, cieńsza i bardziej elastyczna.

Mnie moja blizna przypomina to, co najpiękniejsze w porodach, nie chcę wtedy myśleć o negatywach, bólu, estetyce, nie ma to dla mnie w tym momencie znaczenia :)
Ona nie jest o tyle we zypukla jest krzywa. I mam taki fald nad nia bo duzo skory wycieli.
 
Endometrioza i zrosty to dwie różne rzeczy. Jak piszesz, odczucia bólowe występują w obu przypadkach.
Jednak zrosty to złe złączenie się tkanek, które nie powinny się ze sobą zrastać np. warstwy otrzewnej i mięśni lub jelit. Dlatego po operacjach zalecają ruch w sensie, że gdy jesteś po cc to po ok. pół godziny poruszasz miednicą, a gdy znieczulenie zejdzie to na zmianę uginasz i prostujesz kolana, to trochę jak lekkie ćwiczenia na leżąco - ryzyko zrostów maleje o 2/3.
Natomiast endometrioza to przeniesienie śluzówki macicy poza nią - komórki te namnażają się w zależności od dnia cyklu, jak w macicy i powodują ból. Jedynym ratunkiem jest ich usunięcie, podobnie jak poważnych zrostów, np. do jelita czy pęcherza.
Spojrzalam w karte wypisu. Ja mialam zrostu otrzewnej wlasnie.
 
Jeśli rozmowa z psychologiem ma ci pomóc, to dlaczego nie! Od tego jest i może pozwoli ci to zaakceptować, a przede wszystkim polubić swoje ciało :)
Mi jest ciezko bo nawet bo ciazy i cesarce z corkamo wrocialam to wygladu przed ciaza. Tylko blizna byla i nic wiecej sie nie zmienilo i troche biodra szersze. A teraz to esy floresy na moim brzuchu i falda niekorzystnie wplywaja na moja psychike. Nogi i rece pomalu uformowalam. Talia tez wrocila ale to dziwdostwo i rozciagnieta skora na plecach mnie beda meczyc przez pewien czas jeszcze
 
Natalka92 jeśli mogę coś doradzić to przestałabym dawać klapsy. To tylko wzbudza agresję jeszcze większą. Mniej krzyków (wiem wiem ciężko ale to zaplusuje) więcej zabaw z dziećmi, ja z moimi się sporo bawię, układam puzzle, gramy w gry, rysujemy , ciastolina itd i widzę że wtedy są spokojniejsze, lepiej się do siebie odnoszą . Jak mały śpi to postaraj się spokojnie zająć dziewczynkami, wiem że jest ciężko bo sama to przerabiałam i dalej przerabiam jak mój najmłodszy mega ciężki charakter wydziera się ciągle, ale probuje. Nie poddaje się. Nie mogę zaniedbac dzieci starszych bo młodszemu się to nie podoba. Wiem, że twój jest jeszcze malutki ale postaraj się w czasie drzemek, lub jak mąż jest w domu. Jeszcze co mogę Ci polecić to książkę "rodzeństwo bez rywalizacji" dopiero po jej przeczytaniu uświadomiłam sobie ile błędów robiłam. I "jak mówić żeby dzieci nas słuchały" też fajna. Bardzo pomaga!

Mamunia86 to u nas chyba nie będzie dużej zmiany bo podręczniki mają od drugiej grupy (4 roku życia) co roku. I też za darmo godziny :)

Aguu spałam (śpię dalej z najmłodszym) z trójką dzieci cyckowych i też nie przydusilam żadnego;)
 
PIERŚ SPANIE Z DZIEĆMI spałam z każdym i karmiła. Nikogo nie przygniotłam ani nie przydusiłam.

Dziś mam nerwowy dzień jakoś...ah.
 
reklama
Ale objawy sa identyczne i endometrioza powstaje na skutek zle zrosnietych blon sluzowych macicy. Jakby nie bylo zrosty to nic innego jak wlasnie zle zrosniete blony sluzowe macicy. Nie moglas nie chorowac na endometrioze wczesniej a po cesarce zachorowac tak mi sie wydaje. Moze dopadlo Cie to samo co mnie tylko ze ja czulam jedynie bol podczas stosunku i kiedy sie uderzylam badz corka skoczyla mi na brzuch. Uznalam ze to normalne po cesarce a jednak jak mnie otworzyli okazalo sie ze zle zrosla sie macica. Chyba ze to co ono nazwali zrostami to byla wlasnie endometrioza.
Mylisz się endometrioza to zupełnie co innego niz zrosty. Tego bolu nie życzę nikomu cały miesiąc bez przerwy. Czasem tak mocny że nie można się ruszyć. Kompletnie nic nie pomaga. Endometrioza to przeniesione komórki z macicy. Moja macica jest poeknie zrosnieta Endometrioze mam potwierdzona wynikami histopatologicznymi. Miałam 2 guzy wielości pomarańczy. Wyczuwalne pod skórą głęboko naciekajace. Mylisz się mówiąc że nie można na to zachorować po cc skoro nie chorowalo się wcześniej. Tobie na pewno wycieli zrosty. Gdybyś miała guzy endometrialne poszło by to do badania histopatologicznego.
 
Do góry