reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to moze być ciąża ?

Dołączył(a)
4 Wrzesień 2019
Postów
5
Ostatni @ miałam 17.07.2019. Po tym terminie kochałam się bez zabezpieczenia. Termin kolejnej @ był na 07.08.2019. Nie przyszła do tej pory. 22,23,24.08 robiłam testy i wszystkie wyszły negatywnie. 26.08 zrobiłam betę, ale wyszła na poziomie 0,3, czyli także negatywnie. Mialalam ataki gorąca, teraz ogólne osłabienie. Czy to jednak moze być ciąża pomimo negatywnych wyników testów i badań ? Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi
 
reklama
Rozwiązanie
I tak sobie myślę że powodem mojego drugiego poronienia mógł być zbyt mały poziom progesteronu. Kiedy na początku w 5 tygodniu poszłam na wizytę lekarz zlecił duphaston 3x1 tabletka. Za tydzień miałam kolejną wizytę i był piękny zarodek z bijącym serduszkiem lekarz kazał wtedy tylko to opakowanie tabletek dokończyć po 3 a kolejne brać już po 2 tylko. I tak we wtorek zaczęłam brać po 2 tabletki a według usg w niedzielę płód obumarł. Moje miesiączki były zawsze nieregularne i czytałam że to też wina progesteronu. Co o tym myślicie?
reklama
Byłam dziś na badaniu beta i wynik 1511... Ciut nie jasne są te objaśnienia na wyniku więc który to będzie tydzień?
Beta nie jest badaniem wskazującym tydzień ciąży. Jest tylko potwierdzeniem.

Wiek ciąży zależy od ostatniej miesiączki i długości cykli. W uproszczeniu termin @ (która się nie pojawia) to 4 tydzień skonczony. Początek 5 tygodnia.
 
Gratuluje :)
Tydzień wg bety jest nieadekwatny bo są spore rozpiętosci widełek i to bardziej zgadywanie. Bety wazny jest przyrost. Wiec sugeruje powtórzyć.
Natomiast tydzien ciazy bedzie wiadomo dopiero po usg. Mozna tylko na podstawie ostatniej @ sie domyslec, ale i tak tydzien ciazy a wiek plodu to dwie rozne rzeczy.
Ściągnij sobie apke np.preglige
Byłam dziś na badaniu beta i wynik 1511... Ciut nie jasne są te objaśnienia na wyniku więc który to będzie tydzień?
 
Beta nie jest badaniem wskazującym tydzień ciąży. Jest tylko potwierdzeniem.

Wiek ciąży zależy od ostatniej miesiączki i długości cykli. W uproszczeniu termin @ (która się nie pojawia) to 4 tydzień skonczony. Początek 5 tygodnia.



Ostatnia miesiączka 28.07 i cykle raczej nie regularne ale w granicach 30-32 dni
 
Ostatnia miesiączka 28.07 i cykle raczej nie regularne ale w granicach 30-32 dni
Przyjmując że tym razem cykl trwał 31 dni (krakowskim targiem) to dzisiaj masz 5+1. Czyli 5 tygodni skończonych + 1 dzień lecącego aktualnie 6go tygodnia. :)

Z USG jeszcze bym się wstrzymała przynajmniej tydzień. A najlepiej 2 tygodnie to już powinno być serduszko. :)
 
reklama
Do góry