reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to moze być ciąża ?

Dołączył(a)
4 Wrzesień 2019
Postów
5
Ostatni @ miałam 17.07.2019. Po tym terminie kochałam się bez zabezpieczenia. Termin kolejnej @ był na 07.08.2019. Nie przyszła do tej pory. 22,23,24.08 robiłam testy i wszystkie wyszły negatywnie. 26.08 zrobiłam betę, ale wyszła na poziomie 0,3, czyli także negatywnie. Mialalam ataki gorąca, teraz ogólne osłabienie. Czy to jednak moze być ciąża pomimo negatywnych wyników testów i badań ? Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi
 
reklama
Rozwiązanie
I tak sobie myślę że powodem mojego drugiego poronienia mógł być zbyt mały poziom progesteronu. Kiedy na początku w 5 tygodniu poszłam na wizytę lekarz zlecił duphaston 3x1 tabletka. Za tydzień miałam kolejną wizytę i był piękny zarodek z bijącym serduszkiem lekarz kazał wtedy tylko to opakowanie tabletek dokończyć po 3 a kolejne brać już po 2 tylko. I tak we wtorek zaczęłam brać po 2 tabletki a według usg w niedzielę płód obumarł. Moje miesiączki były zawsze nieregularne i czytałam że to też wina progesteronu. Co o tym myślicie?
Super ,że jest serduszko ,co do prolaktyny to nie mam pojęcia ,powinny być normy ,ale czy ona jest ważna jak już jesteś w ciąży ? bo ja miałam z nią problem i nie mogłam zajść w ciąże
A właśnie nie ma podanych norm dla ciąży tylko dla Kobiety która nie jest w ciąży. Wcześniej też miałam z nią problem bo miałam za wysoką ale od endokrynologa dostałam dostinex pół tabletki tygodniowo i już w drugim cyklu udało mi się zajść
 
reklama
Hej dziewczyny. Aktualnie jestem w 8+4 tc. Dzisiaj rano zobaczyłam podcierając się w toalecie na papierze dużo śluzu ale koloru bardzo mocno żółtego. Potem jeszcze z dwie krople na wkładce i już do końca dnia nic. Delikatnie boli mnie brzuch ale prawie wcale nie odczuwam tego. Powiedzcie mi co to może być? Bo nigdzie nie ma żadnych informacji na temat takiego czegoś. Aktualnie biorę od początku ciąży duphaston teraz w dawce 2x1 czy powinnam się zgłosić do lekarza? Wizytę mam dokładnie 16go...
 
Hej dziewczyny. Aktualnie jestem w 8+4 tc. Dzisiaj rano zobaczyłam podcierając się w toalecie na papierze dużo śluzu ale koloru bardzo mocno żółtego. Potem jeszcze z dwie krople na wkładce i już do końca dnia nic. Delikatnie boli mnie brzuch ale prawie wcale nie odczuwam tego. Powiedzcie mi co to może być? Bo nigdzie nie ma żadnych informacji na temat takiego czegoś. Aktualnie biorę od początku ciąży duphaston teraz w dawce 2x1 czy powinnam się zgłosić do lekarza? Wizytę mam dokładnie 16go...

Może to być jakaś infekcja albo typowa wydzielina ciążowa. napisałabym do lekarza z tym co masz zrobić.
 
Witajcie. Niestety poronienie już mam za sobą.... Na kontrolnej wizycie okazało się że serduszko przestało bić w 8 tygodniu. Nie miałam żadnych objawów poronienia nic. Jestem już po zabiegu i teraz w domu odpoczywam. To już moje drugie poronienie pod rząd... Nie wiem już co dalej
 
Witajcie. Niestety poronienie już mam za sobą.... Na kontrolnej wizycie okazało się że serduszko przestało bić w 8 tygodniu. Nie miałam żadnych objawów poronienia nic. Jestem już po zabiegu i teraz w domu odpoczywam. To już moje drugie poronienie pod rząd... Nie wiem już co dalej
Strasznie mi przykro , przechodziłam przez to samo , też 2 razy pod rząd , aktualnie mam 11 dniowe dziecko ,będzie dobrze , jeśli chcesz wejdź na wątek ,starania , tam dziewczyny piszą jakie badania można wykonać , jeśli czujesz taką potrzebę
 
Witajcie. Niestety poronienie już mam za sobą.... Na kontrolnej wizycie okazało się że serduszko przestało bić w 8 tygodniu. Nie miałam żadnych objawów poronienia nic. Jestem już po zabiegu i teraz w domu odpoczywam. To już moje drugie poronienie pod rząd... Nie wiem już co dalej

Bardzo mocno współczuję i przytulam :( nie możesz się poddawać!
 
Dziewczyny a jak to jest w ogóle traktowane jak pierwsze poronienie miałam w 6 tygodniu z powodu pustego jaja płodowego drugie w 10 tygodniu bo obumarł zarodek. Czy te dwa poronienia są traktowane jako różne czy takie same i czy lekarz da mi skierowanie na badania genetyczne i w kierunku zespołu antyfosfolipidowego?
 
Strasznie mi przykro , przechodziłam przez to samo , też 2 razy pod rząd , aktualnie mam 11 dniowe dziecko ,będzie dobrze , jeśli chcesz wejdź na wątek ,starania , tam dziewczyny piszą jakie badania można wykonać , jeśli czujesz taką potrzebę
Jak było u Ciebie? Bo piszesz że też miałaś dwa poronienia pod rząd czy robiłaś jakieś badania? Na jakim etapie było poronienie? I ile po ostatnim zaszłaś w ciąże? Po jakim czasie się starałaś w ogóle?
 
Jak było u Ciebie? Bo piszesz że też miałaś dwa poronienia pod rząd czy robiłaś jakieś badania? Na jakim etapie było poronienie? I ile po ostatnim zaszłaś w ciąże? Po jakim czasie się starałaś w ogóle?
Badań nie robiłam, pierwsze to puste jajo, zabieg lyzeczkowania, rok staran i ciąża w 9 tc serduszko przestało bić, obyło się bez zabiegu ,pół roku i córeczka leży koło mnie ma 2 tygodnie
 
reklama
Badań nie robiłam, pierwsze to puste jajo, zabieg lyzeczkowania, rok staran i ciąża w 9 tc serduszko przestało bić, obyło się bez zabiegu ,pół roku i córeczka leży koło mnie ma 2 tygodnie
Gratulacje w takim razie. Ja po obydwu poronieniach miałam zabiegi ponieważ nie do końca się oczyściło. W środę idę do ginekologa zobaczyć co i jak. Będę chciała jednak chyba zrobić badania kariotypu i fosfolipidy a między czasie będę się starać bo wiem że po poronieniu troszkę lżej zajść
 
Do góry