reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późna owulacja a ciąża.

Fabianowa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
20 Sierpień 2019
Postów
111
Staramy się z mężem o dziecko od jakiegoś czasu, byłam ostatnio u ginekologa w 20dc ostatnio, pęcherzyk 16mm był ale nie pękł i założyliśmy ze był to po prostu bezowulacyjny cykl, jednak w 24/25dc test owulacyjnych wyszedł pozytywny, kreska testowa dużo ciemniejsza, kolejnego dnia negatywny. Co oznaczałoby ze owulacja jednak była. Cykle mam 28/29dni. Czy któraś z Was miała takie późne owulacje i zaszła w ciąże? Będę wdzięczna za słowa otuchy bo zaczynam już świrować ze ze mną coś nie tak.
 
reklama
Staramy się z mężem o dziecko od jakiegoś czasu, byłam ostatnio u ginekologa w 20dc ostatnio, pęcherzyk 16mm był ale nie pękł i założyliśmy ze był to po prostu bezowulacyjny cykl, jednak w 24/25dc test owulacyjnych wyszedł pozytywny, kreska testowa dużo ciemniejsza, kolejnego dnia negatywny. Co oznaczałoby ze owulacja jednak była. Cykle mam 28/29dni. Czy któraś z Was miała takie późne owulacje i zaszła w ciąże? Będę wdzięczna za słowa otuchy bo zaczynam już świrować ze ze mną coś nie tak.

Późna owulacja może oznaczać że ten cykl się wydłuży, tzn. jeśli nie doszło do zapłonienia, okres pojawi się później.

Z drugiej strony testy owulacyjne nie dają gwarancji owulacji, pokazują tylko skok hormonu LH. Wcześniej też robiłaś testy owu czy tylko od 24 dc?

Czy na monitoringu lekarz oznaczył grubość endometrium?
 
Dobrze byłoby to z ginekologiem kontrolować , bo jeśli owu wychodzi 20dc to okres powinien przyjść najwcześniej za 10 dni czyli po 30 dniach , jeśli jest wcześniej to znaczy że owu nie była pełna i nie ma szans na ciąże
 
Późna owulacja może oznaczać że ten cykl się wydłuży, tzn. jeśli nie doszło do zapłonienia, okres pojawi się później.

Z drugiej strony testy owulacyjne nie dają gwarancji owulacji, pokazują tylko skok hormonu LH. Wcześniej też robiłaś testy owu czy tylko od 24 dc?

Czy na monitoringu lekarz oznaczył grubość endometrium?

Robiłam testy od 10 dnia cyklu i były negatywne, druga kreska ledwo widoczna. I nagle po wizycie u gina dwie tluste. Endometrium w 20dc było chyba 7mm i powiedział ze nie jest złe. Dlatego właśnie mam rozkmine co i jak...
 
Mam 30dniowr cykle. Miałam monitoring i stwoerdzono, że cykl będzie bez owulacyjny. Jednak owoulacje miałam w 27dniu i to podwójną. Moje bliźniaki mają 3 lata :) starsza córka z.owulacji w 22dniu. Także ja po prostu owulacje mam pozniej a druga faza cyklu jest u mnie baardzo krótka :)
 
Robiłam testy od 10 dnia cyklu i były negatywne, druga kreska ledwo widoczna. I nagle po wizycie u gina dwie tluste. Endometrium w 20dc było chyba 7mm i powiedział ze nie jest złe. Dlatego właśnie mam rozkmine co i jak...
Brzmi ok. Słuchaj, teraz masz tylko jedno wyjście. Czekamy na efekt :)
W którym dniu cyklu teraz jesteś?

Jeśli @ pojawi się zgodnie z planem - warto pogadać z ginekologiem o stymulacji owulacji.

Jeśli jednak nie przyjdzie @ to nie ma co od razu testować, bo i tak wyjdzie negatyw. Najlepiej poczekać 12-14 dni od owulacji na zrobienie testu.

Trzymam kciuki! :)
 
reklama
Brzmi ok. Słuchaj, teraz masz tylko jedno wyjście. Czekamy na efekt :)
W którym dniu cyklu teraz jesteś?

Jeśli @ pojawi się zgodnie z planem - warto pogadać z ginekologiem o stymulacji owulacji.

Jeśli jednak nie przyjdzie @ to nie ma co od razu testować, bo i tak wyjdzie negatyw. Najlepiej poczekać 12-14 dni od owulacji na zrobienie testu.

Trzymam kciuki! :)
Jestem w 29 dniu cyklu teoretycznie. @ powinna być dzisiaj lub jutro. Mam nadzieje ze nie przyjdzie.
Mój ginekolog nie chce nawet słyszeć o faszerowaniu mnie czymkolwiek dopóki nie minie rok od starań, a ufam mu bo to naprawdę dobry lekarz, a przy okazji prawie rodzina wiec zawsze był ze mną szczery i nie owijał w bawełnę. Kazał się wyluzować, napić wina i cieszyć życiem. Zacznijmy od tego ze to dopiero drugi cykl wiec luz, tragedii nie ma.
 
Do góry