reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polip na szyjce macicy podczas ciąży

Mnie niestety też to spotkało i chciałam zapytać jakie miałyście badania wykonywane po wykryciu polipa?
Nie robi się po nim badań w ciąży bo widać go na badaniu USG lub wziernikiem lub oba, u mnie też palpacyjnie wyczuwalny. Po prostu próbujesz nie zwariować i przetrwać plamienia/ krwawienia nie stresując dziecka. Broń Boże nie zgadzają się na jego usunięcie. Po pierwszym trymestrze powinien sam się zasuszyc i odpaść.
 
reklama
Nie robi się po nim badań w ciąży bo widać go na badaniu USG lub wziernikiem lub oba, u mnie też palpacyjnie wyczuwalny. Po prostu próbujesz nie zwariować i przetrwać plamienia/ krwawienia nie stresując dziecka. Broń Boże nie zgadzają się na jego usunięcie. Po pierwszym trymestrze powinien sam się zasuszyc i odpaść.

Ja zaczynam już 35 tc. Całą ciążę nie miałam żadnych plamień, teraz też nie. Dopiero tydzień temu na ostatniej wizycie dowiedziałam się, że zrobił się polip na szyjce, ale będzie do dokładnej oceny na kolejnej wizycie po wyleczeniu infekcji.

Myślałam, że może robi się jakieś badania żeby ocenić czy to na pewno polip, a nie jakieś groźniejsze zmiany.
 
Ja zaczynam już 35 tc. Całą ciążę nie miałam żadnych plamień, teraz też nie. Dopiero tydzień temu na ostatniej wizycie dowiedziałam się, że zrobił się polip na szyjce, ale będzie do dokładnej oceny na kolejnej wizycie po wyleczeniu infekcji.

Myślałam, że może robi się jakieś badania żeby ocenić czy to na pewno polip, a nie jakieś groźniejsze zmiany.
Hej, nie robi się podczas trwania ciąży. Jeśli się nie usunie do końca ciąży sam, to możliwe że odpadnie przy porodzie. A jeśli nie, to dopiero po 8tyg po porodzie się go usuwa i pewnie wtedy się te zmianę bada. Dużego masz?
 
Tak od 10 dni jesteśmy w domu. W Żorach jednak znów wymioty. Zapowiada się kolejna infekcja pęcherza moczowego. Muszę to przetrwać.

Ostatnio czytałam, że już prawie 24tc masz. O kącie jak szybko suniesz do przodu. A dopiero co się martwiłam krwią na początku ciąży. Cieszę się, że każdy bliżej niż dalej. I synek... Macie imię?
Dobrze że już w domku jesteście:* to cały czas męczą wlasnie infekcje pęcherza? :( Male dzieci trudniej je przechodzą?
Mój Maluszek ma właśnie zwiekszona ilosc plynu w nereczkach- tak wyszło na polowkowym, co może skutkować zapaleniem pęcherza po urodzeniu. Ale podobno u chłopców to częste , i często się normuje przed porodem- mamy kontrolne usg w 32 tyg.
A tak to leci 24 tc wlasnie :D Nadal plamie/krwawie od czasu do czasu, ale już teraz czuje ruchy więc jestem spokojniejsza, musimy przetrwać. I będzie Syneczek. ❤ Prawdopodobnie będzie imię skandynawskie- Viggo :)
 
Hej, nie robi się podczas trwania ciąży. Jeśli się nie usunie do końca ciąży sam, to możliwe że odpadnie przy porodzie. A jeśli nie, to dopiero po 8tyg po porodzie się go usuwa i pewnie wtedy się te zmianę bada. Dużego masz?

Dziękuję za wyjaśnienie :)

Niestety nie wiem czy duży, bo dopiero za 2 tygodnie po wyleczeniu infekcji lekarz będzie go dokładniej oglądał. Obejrzał wziernikiem i na usg, ale stwierdził, że chce go ocenić dopiero po przeleczeniu. A u Ciebie jest duży?

Dobrze że już w domku jesteście:* to cały czas męczą wlasnie infekcje pęcherza? :( Male dzieci trudniej je przechodzą?
Mój Maluszek ma właśnie zwiekszona ilosc plynu w nereczkach- tak wyszło na polowkowym, co może skutkować zapaleniem pęcherza po urodzeniu. Ale podobno u chłopców to częste , i często się normuje przed porodem- mamy kontrolne usg w 32 tyg.
A tak to leci 24 tc wlasnie :D Nadal plamie/krwawie od czasu do czasu, ale już teraz czuje ruchy więc jestem spokojniejsza, musimy przetrwać. I będzie Syneczek. [emoji173] Prawdopodobnie będzie imię skandynawskie- Viggo :)

Moja Mała tak samo i też wyszło nam to na połówkowych. Jesteśmy już po kolejnych kontrolach i na szczęście płynu nie przybywa. U nas będzie usg po porodzie jak Mała zrobi siku, ale lekarz sugeruje że skoro płynu jest na granicy i nie przybywa, to po porodzie się wszystko unormuje :)
 
Dziękuję za wyjaśnienie :)

Niestety nie wiem czy duży, bo dopiero za 2 tygodnie po wyleczeniu infekcji lekarz będzie go dokładniej oglądał. Obejrzał wziernikiem i na usg, ale stwierdził, że chce go ocenić dopiero po przeleczeniu. A u Ciebie jest duży?



Moja Mała tak samo i też wyszło nam to na połówkowych. Jesteśmy już po kolejnych kontrolach i na szczęście płynu nie przybywa. U nas będzie usg po porodzie jak Mała zrobi siku, ale lekarz sugeruje że skoro płynu jest na granicy i nie przybywa, to po porodzie się wszystko unormuje :)
Tzn wiem, że nie usuwa sie polipa podczas ciąży, co do badan, to lekarz zapytał mnie tylko, czy przed ciąża miałam jakieś plamienia i wykonywana cytologie- miałam cytologie, plamien brak. I tyle, kontrolowalam go tylko, czy nie rosnie. Nie wiem jak to do końca w Polsce wygląda, bo mieszkam za granicą. A masz jakąś infekcje intymną, tak?

To mnie pocieszylas z tym płynem w nereczkach. Lekarka mówiła że to nic poważnego, więc nie myślę za dużo o tym, ale zawsze tam w głowie siedzi ;)
 
Jakiego koloru miałyście krwawienie przy polipie? Jestem w 16 tc, polip odkryty przedwczoraj...
Hej dopiero teraz zobaczyłam posta :o
Jak u Ciebie?
Pewnie już dostałaś gdzieś odpowiedź, ale...
ja miałam przeróżne kolory, brązowy, czerwony, ciemnoczerwony (taki brunatny), czasem też różne tkanki i skrzepy.
 
reklama
Hej,
Pisze do tych osób, które miały to nieszczęście mieć polipa na szyjce podczas ciąży.
Ile trwały / trwają u Was plamienia? Mam malutkiego polipa i plamie praktycznie od początku ciąży, teraz jestem w 7+6. Trochę mnie one wyprowadzają z równowagi, bo poprzednia ciąża obumarła mi i tez były plamienia. Czy muszę sie liczyć z tym, ze plamienia będą mi towarzyszyć juz do końca ciąży? :o
Hej. Jak się zakończyła twoja ciąża ?
Również mam polipa... Plamie.. a to dopiero 5 tydzień. Martwię się co będzie później
 
reklama
Do góry