reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 251 49,3%
  • 1

    Głosów: 158 31,0%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    509
@IrenaX wiem, ze sie nie znamy, ale jesteś jedną z osob dla ktorych sledze nadal ten watek. :) Trzymam mocno kciuki i tylko czekam, az bedzie wszystko tak jak chcesz ! :)

In vitro to ok. 10 tys z badaniami.
Wybierz sie do dobrego lekarza zajmujacym sie leczeniem nieplodnosci. On Cie pokieruje co masz zrobic. 3 lata to dlugo, a przyczyna moze byc blacha.
Jesli tylko sa fundusze nie zastanawiaj sie. Mam kolezanke po 10latach staran, inv nieudanym i procedurze adopcyjnej (jak zaczeli zaszla w ciaze ).
Mocno jestem z Toba myslami i wiem, ze sie uda !!!
Dziekuje Ci bardzo❤️ Bardzo miło usłyszeć tak ciepłe słowa❤️ Zastanawiam się nad klinika w Poznaniu, ale wiem ze długi czas oczekiwania na wizytę :( bardzo bym chciała zajsc naturalnie - no, ale jeśli nie będzie mi dane to in vitro. (choćbym miała wziąć kredyt) Nie wyobrażam sobie życia bez dziecka...
 
reklama
Wykonanie tych wszytskich badan jest bardzo kosztowne, jeśli chodzi o przeciwciała Igg oraz igM to trzeba wykonać je razem. Ja zrobiłam wszystkie za jednym razem mam dość dobry pakiet w Lux Medzie wiec myśle ze ok 80 % wykonałam bezpłatnie a i tak zapłaciłam 600 zł za badanie krwi i ok 160 zł za wymazy z pochwy. Naprawę leczenie prywatne niepłodności to jakis kosmos...
To fakt... niby płacimy składki itp., a jednak zawsze się idzie prywatnie :( Ale powiem Ci, jeśli ma to przyczynić się, w jakikolwiek sposób bym zaszła w ciąże) to warto wydać
 
Wykonanie tych wszytskich badan jest bardzo kosztowne, jeśli chodzi o przeciwciała Igg oraz igM to trzeba wykonać je razem. Ja zrobiłam wszystkie za jednym razem mam dość dobry pakiet w Lux Medzie wiec myśle ze ok 80 % wykonałam bezpłatnie a i tak zapłaciłam 600 zł za badanie krwi i ok 160 zł za wymazy z pochwy. Naprawę leczenie prywatne niepłodności to jakis kosmos...
A te wymazy z pochwy to jakie robiłaś ?
 
Dr powiedział tez ze obcisły stanik, stres,mało snu, sport, czy jedzenie powoduje skok prolaktyny dodatkowo ja mam wysokie AMH prawie 12 stwierdził ze to może być spowodowane wysoka rezerwa jajnikową. Dlatego nie chciał mi dać nic na zbicie prolaktyny.
Ciekawe co mi wyjdzie... ile się czeka na wynik AMH? 4 dni ?
 
Dziewczyny co polecacie brać , jakie badania zrobić żeby pomoc sobie zajść w ciaze?
A długo się starasz? Ja bym brała jakiś suplement z kwasem foliowym, ja biorę prenatal uno, dużo osób femibion, czy tam Pregne, dobre zestawienie ma Pan Tabletka, chyba każda tam zagląda wybrać coś dla siebie ;) jeśli masz regularne cykle, bez dodatkowych plamien w środku cyklu czy innych niepokojących objawów, krótko się starasz to bym zbadała na początek TSH, czasem wydaje mi się że co 2 dziewczyna coś ma z tarczyca. Nie bralabym na razie żadnych suplementów/ziołek dla starających się bo mogą rozregulować cykl. Takie moje zdanie, ale uczę się na swoich błędach, bo czego to ja już nie brałam :-) :) :-D ale ja mam dzikie cykle, poprzedni miał 42 dni, teraz już 40 dc, a wcześniej 2 po 28 dni! Idę do gina po duphaston bo wkurza mnie to już
 
No i już mam część badań...zn 3 bo to 24 dzień cyklu. Niedobór witaminy d, progesteron 8...estradiol 75 i tutaj nie wiem jakie mają być normy przy staraniu się o dziecko. Widełki progesteronu niby ok a mój guru mówi żeby miało ręce i nogi to min 18 bo ciąża się nie utrzyma. Jeszcze 9 badań ale to już jak dostanę okres
 
To fakt... niby płacimy składki itp., a jednak zawsze się idzie prywatnie :( Ale powiem Ci, jeśli ma to przyczynić się, w jakikolwiek sposób bym zaszła w ciąże) to warto wydać
Dokładnie. Bardzo mnie to denerwuje :[ teraz jestem umówiona do dentysty na 3 grudnia i tak leczenie kanałowe - tylko prywatnie + wyrwanie ósemki też :[ z 300/400 zł zostawię :realmad: w moim mini mieście nie ma dobrego lekarza ginekologa na NFZ więc też wszystko prywatnie co za tym idzie wszystkie badania za kase no masakra ja chyba nigdy nie korzystam z NFZ :/
 
.
 

Załączniki

  • IMG_20191024_181909.jpeg
    IMG_20191024_181909.jpeg
    54,5 KB · Wyświetleń: 85
  • IMG_20191024_181921.jpeg
    IMG_20191024_181921.jpeg
    39,5 KB · Wyświetleń: 86
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry