reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze pranie ubranek

Angelin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
43
Hej w ilu stopniach pralyscie ubranka czy mimo że na metce jest 40stop jak nastawie 60 tak jak jest zalecane nie skurczą się?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny a jak macie np bodziaki czy pajace białe z kolorowymi aplikacjami to one nie zafarbują jeśli je wrzucę na 60 stopni? Dać do prania chusteczkę wyłapującą kolory? Jestem w ciąży i niedługo czeka mnie pranie wszystkiego i nie wiem... Mam dużo różnokolorowych ubranek i trudno z tego uzbierać kilka prań. A jak za mało wrzucę do pralki to mi nie chce wywirować bo chyba myśli że jest pusta..
Nie wiem jak w 60 stopniach z nadrukami itp bo piorę od początku w 40 i to kolorowe z białymi i nigdy nic się nie zafarbowało. Co do ilości prania to razem z ubrankami synka piorę swoje i partnera ubrania z którymi synek ma bezpośredni kontakt, więc zawsze mam wystarczającą ilość prania.
reklama
Dziewczyny a jak macie np bodziaki czy pajace białe z kolorowymi aplikacjami to one nie zafarbują jeśli je wrzucę na 60 stopni? Dać do prania chusteczkę wyłapującą kolory? Jestem w ciąży i niedługo czeka mnie pranie wszystkiego i nie wiem... Mam dużo różnokolorowych ubranek i trudno z tego uzbierać kilka prań. A jak za mało wrzucę do pralki to mi nie chce wywirować bo chyba myśli że jest pusta..
 
reklama
Dziewczyny a jak macie np bodziaki czy pajace białe z kolorowymi aplikacjami to one nie zafarbują jeśli je wrzucę na 60 stopni? Dać do prania chusteczkę wyłapującą kolory? Jestem w ciąży i niedługo czeka mnie pranie wszystkiego i nie wiem... Mam dużo różnokolorowych ubranek i trudno z tego uzbierać kilka prań. A jak za mało wrzucę do pralki to mi nie chce wywirować bo chyba myśli że jest pusta..
Segreguj dziecięce ubrania do prania, jak swoje ;) Białe i jasne razem - można je w 60 stopniach uprać (dodaj też tę chusteczkę wyłapującą kolor, dla pewności). Ciemniejsze kolory wypierz razem w 40 stopniach (też z chusteczkami) - unikniesz wpadek jak utrata koloru, skurczenie, pofarbowanie.
Większość pierze w płynach lub kapsułkach dla dzieci, są ok. Ja miałam Persil Sensitive. Akurat ja nie polecam płatków mydlanych jako takich, nawet po rozpuszczeniu potrafiły zostawić ślady mydła na ubraniach, ale kto co lubi ;)
Gdy prałam w swoich płynach (Ariel, Bryza), to wstawiałam podwójne płukanie, po prostu.
Ubranka prasowałam - to co musiałam (mam suszarkę bębnową i większość ubrań jest miękka i bez zagnieceń) lub to co suszyłam na powietrzu.
 
Do góry