reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ja dziś po prenatalnych, wszystko dokladnie zmierzone, osłuchane, dzieciaki wyglądają na zdrowiutkie 🥰 Ważą 515 i 530g.

U mnie też bezsenność, co się obracam na inny bok to jestem rozbudzona. Dzieci też są w nocy super aktywne, co w niczym nie pomaga. I potem też ejstem zmęczona cały dzień. Więc drzemka w ciągu dnia musi być. Dla mnie ta ciąża to taki troche dramat ze swoimi dolegliwościami. W pierwszej miałam mnóstwo energii, chodziłam na zajęcia, przeprowadzaliśmy się i JA malowałam miekszanie, skręcałam meble, cały czas porządki i tak praktycznie cały 2 i 3 trymestr...

A co do wizyt znajomych, po ostatniej doszliśmy do wniosku, że była ostatnią. Ja jestem wykończona po odwiedzinach i wszystko jedno czy z dziećmi, czy bez. Sam fakt, że muszę siedzieć i z kimś rozmawiać mnie męczy, a potem mam silne bóle brzucha.
 
reklama
Dziewczyny, a macie ochotę na coś, czego w ciąży nie wolno jeść/ pić? Mi się tak marzy tonik, a chininy nie wolno w ciąży 😭 W grudniu miałam ochotę na grzańca i nawet sobie zrobiłam parę razy z piwem 0%, a potem się naczytałam, że cynamon nie jest wskazany w ciąży, nie wiem czy to prawda, ale jak zwykle się zestresowałam.
 
Piwa mi się chce, takie 2%, mniam. Albo wino [emoji485] [emoji2960][emoji1787]
Dziewczyny, a macie ochotę na coś, czego w ciąży nie wolno jeść/ pić? Mi się tak marzy tonik, a chininy nie wolno w ciąży [emoji24] W grudniu miałam ochotę na grzańca i nawet sobie zrobiłam parę razy z piwem 0%, a potem się naczytałam, że cynamon nie jest wskazany w ciąży, nie wiem czy to prawda, ale jak zwykle się zestresowałam.
A czemu cynamon nie? Jem często z ryżem, albo kopytka z cukrem i cynamonem. Nigdzie nie widziałam że nie można [emoji848]
 
Dziewczyny, a macie ochotę na coś, czego w ciąży nie wolno jeść/ pić? Mi się tak marzy tonik, a chininy nie wolno w ciąży 😭 W grudniu miałam ochotę na grzańca i nawet sobie zrobiłam parę razy z piwem 0%, a potem się naczytałam, że cynamon nie jest wskazany w ciąży, nie wiem czy to prawda, ale jak zwykle się zestresowałam.
Cynamon czy przyprawa korzenna moze wywołać skurcze, ale ja jem pierniki tonami i popijam cola :D jak ciąża zdrowa to raczej nic się nie powinno dziać, pomarańcze tez mogą uczulac A ja codziennie 2,3 jem bo tak mi się chce i co poradzić 😉
 
Mnie się często chce Pepsi, przed ciąża piłam ją litrami. Ale jak tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży przestałam pić (z kawą włącznie) i tego się trzymam. Chociaż lekarz pozwolił mi od czasu do czasu parę łyków pepsi się napić, ale wolę nie ryzykować, bo u mnie na jednej szklance się nie skończy.

I to są tylko dwie rzeczy które sobie odmawiam. Resztę jem bez ograniczeń, zwłaszcza cytrusy, za kiwi przepadam. Myślę, że póki wszystko jest w porządku i je się z umiarem, to nie ma się co martwić.

Już po wizycie. Ze stresu ciśnienie mi skończyło do 130/80, a do tej pory miałam 110/70. No i synuś też mój stres odczuł, bo miał tętno 170 😉
Powiedziałam lekarzowi o skurczach i bólach po ostatniej wizycie i że bardzo boję się badania. Ale dałam się zbadać 😜 Z szyjką wszystko w porządku, zamknięta i długa 49,5 mm, więc odetchnęłam z ulgą.

Póki co czuję się dobrze, żadnych dolegliwości. I niech tak zostanie 🤣
 
Witajcie dziewczyny. Mi dzisiaj też dzień spędzony w łóżku. Mąż wyjechał dzisiaj do pracy zagranicę trochę mi się uplakalo ale teraz już się uspokoiłam. Mała wierci się dzisiaj w brzuchu.
Bardzo długa ta szyjke macie. Mi przy badaniu w 20 tygodniu wyszła 3,5 cm.
 
Witajcie dziewczyny. Mi dzisiaj też dzień spędzony w łóżku. Mąż wyjechał dzisiaj do pracy zagranicę trochę mi się uplakalo ale teraz już się uspokoiłam. Mała wierci się dzisiaj w brzuchu.
Bardzo długa ta szyjke macie. Mi przy badaniu w 20 tygodniu wyszła 3,5 cm.
Mój jedzie jutro... z tym, że poza wyjazdami za granicę i tak pracuje 600 km od nas także widzimy się tylko w weekendy :( Dodatkowo właśnie zarabia kasę na dom wyjezdzając podczas urlopów :( Zaczynamy wkonczeniówkę i chcemy ograniczyć kredyt do minimum...Ale ciężko jest być tak ciągle na odległość. Masakra jakas.
Moja szyjka w 21 tyg była długości 4 cm. Także tez niekoniecznie długa. Ale dr nic nie wspominał na ten temat wiec pewnie jest ok.
 
reklama
Bardzo długa ta szyjke macie. Mi przy badaniu w 20 tygodniu wyszła 3,5 cm.

Też byłam w szoku 🤣😂 pozytywnym oczywiście 😝Ale przynajmniej się uspokoiłam 😎

Z tego, co kojarzę, norma szyjki w ciąży, to 30-50 mm, także wasze długości są dobre 😀

Dużo sił dziewczyny wam życzę. Rozstania są bardzo trudne. Mój mąż pracuje od rana do późnego wieczora, czasem do 22/23, ale przynajmniej w nocy, jak nie śpię, mogę sobie na niego popatrzeć 😋
 
Do góry