reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Dzień dobry

Ja po konsultacji wyników pappa. Niby zagrożenie jest niskie bo wynosi tylko 0,5% , ale lekarz kazał się zastanowić nad dalszym leczeniem.
Zdecydowaliśmy ze starym, ze czekamy ma wizytę za tydzień. Na Połówkowe ma mnie zapisać do lepszego lekarza, a także na wizytę do genetyka.
Niby mam świadomość ze ten pappa to wychodzi jak wychodzi i ze często jest zakłamany to wiecie jakiś cień niepewności
Zdjęcie wrzucam podglądowo.
A Wy jak tam ??Zobacz załącznik 1067589
[/QUOTE]
 
Ja mam ciążowa nadczynność tarczycy, co powodowało bardzo silne wymioty w pierwszym trymestrze. Ale z tego co zrozumiałam, to raczej jest skutkiem wysokiego poziomu HCG, a nie odwrotnie.
Wizytę u gina mam za tydzień, ale trochę wariuje czy aby na pewno wszystko u Młodej ok...
Paulina.zen ja bym z wynikiem 1:450 nie robiła dalszej diagnostyki. Na jakiejś podstawie to 1:300 jest uznane za podwyższone, więc Twój wynik jest ok moim zdaniem. A wiesz co głównie na niego wpłynęło? Markery usg, PAPPa czy wiek?
Ja przy Twoim ryzyku nie decydowałbym się na amnio tylko np na Nifty bądź Sanco. Moj lekarz mówił, że tak naprawdę to znacznie wyższe ryzyko jest jak mamy 1:100. Natomiast przy wyższość wartościach rzadko potwierdzana jest któraś z wad. Ja osobiście miałam amnio przy ryzyku 1:295 i wynik wyszedł prawidłowy. Mi popsuła wszystko wartość białka pappa 0,3 Mom. Reszta była w porządku.
 
w 19 TC, w tym tygodniu mam i nie muszę mówić, że znowu się denerwuję....
Miałam nawet pytać czy też się tak denerwowałyście przed połówkowym czy ja już sobie wymyślam...
Ja mam połówkowe za tydzień i powiem szczerze, że pierwszy raz jestem w miarę spokojna. Amnio wynik prawidłowy, ostatnio byłam na normalnej wizycie i na usg było wszystko ok. Mały dokazuje w brzuchu, więc jestem dobrej myśli :)
 
IMG_7297.JPG



Jakiś błąd chyba bo to mój post
 
reklama
Do góry