reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robi膰 czy nie?

reklama

A.niesia

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
2 Grudzie艅 2019
Post贸w
231
Rozwi膮zania
0
Dzie艅 dobry

Ja po konsultacji wynik贸w pappa. Niby zagro偶enie jest niskie bo wynosi tylko 0,5% , ale lekarz kaza艂 si臋 zastanowi膰 nad dalszym leczeniem.
Zdecydowali艣my ze starym, ze czekamy ma wizyt臋 za tydzie艅. Na Po艂贸wkowe ma mnie zapisa膰 do lepszego lekarza, a tak偶e na wizyt臋 do genetyka.
Niby mam 艣wiadomo艣膰 ze ten pappa to wychodzi jak wychodzi i ze cz臋sto jest zak艂amany to wiecie jaki艣 cie艅 niepewno艣ci
Zdj臋cie wrzucam podgl膮dowo.
A Wy jak tam ??Zobacz za艂膮cznik 1067589
[/QUOTE]

A.niesia

Do艂膮czy艂(a)
2 Grudzie艅 2019
Post贸w
231
Rozwi膮zania
0
Ja mam ci膮偶owa nadczynno艣膰 tarczycy, co powodowa艂o bardzo silne wymioty w pierwszym trymestrze. Ale z tego co zrozumia艂am, to raczej jest skutkiem wysokiego poziomu HCG, a nie odwrotnie.
Wizyt臋 u gina mam za tydzie艅, ale troch臋 wariuje czy aby na pewno wszystko u M艂odej ok...
Paulina.zen ja bym z wynikiem 1:450 nie robi艂a dalszej diagnostyki. Na jakiej艣 podstawie to 1:300 jest uznane za podwy偶szone, wi臋c Tw贸j wynik jest ok moim zdaniem. A wiesz co g艂贸wnie na niego wp艂yn臋艂o? Markery usg, PAPPa czy wiek?
Ja przy Twoim ryzyku nie decydowa艂bym si臋 na amnio tylko np na Nifty b膮d藕 Sanco. Moj lekarz m贸wi艂, 偶e tak naprawd臋 to znacznie wy偶sze ryzyko jest jak mamy 1:100. Natomiast przy wy偶szo艣膰 warto艣ciach rzadko potwierdzana jest kt贸ra艣 z wad. Ja osobi艣cie mia艂am amnio przy ryzyku 1:295 i wynik wyszed艂 prawid艂owy. Mi popsu艂a wszystko warto艣膰 bia艂ka pappa 0,3 Mom. Reszta by艂a w porz膮dku.

A.niesia

Do艂膮czy艂(a)
2 Grudzie艅 2019
Post贸w
231
Rozwi膮zania
0
w 19 TC, w tym tygodniu mam i nie musz臋 m贸wi膰, 偶e znowu si臋 denerwuj臋....
Mia艂am nawet pyta膰 czy te偶 si臋 tak denerwowa艂y艣cie przed po艂贸wkowym czy ja ju偶 sobie wymy艣lam...
Ja mam po艂贸wkowe za tydzie艅 i powiem szczerze, 偶e pierwszy raz jestem w miar臋 spokojna. Amnio wynik prawid艂owy, ostatnio by艂am na normalnej wizycie i na usg by艂o wszystko ok. Ma艂y dokazuje w brzuchu, wi臋c jestem dobrej my艣li :)

ewakom

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
11 Listopad 2019
Post贸w
115
Rozwi膮zania
0
Cze艣膰. Czy kt贸ra艣 z Was zrezygnowa艂a z amniopunkcji w trakcie badania? To znaczy czy z powodu b贸lu i strachu o maluszka przerwa艂a kt贸ra艣 z Was badanie?

reklama

Gosik83

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
23 Grudzie艅 2019
Post贸w
21
Rozwi膮zania
0
Cze艣膰. Czy kt贸ra艣 z Was zrezygnowa艂a z amniopunkcji w trakcie badania? To znaczy czy z powodu b贸lu i strachu o maluszka przerwa艂a kt贸ra艣 z Was badanie?
Ciezko je przerwac bo to naprawde trwa z 2 minuty.. ale widzialam dziewczyne ktora tuz przed swoja kolejka wyszla. Zdarzaja sie pewnie wszystkie mozliwe przypadki..

Do g贸ry