reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mega szybko to wszystko ogarnęliście. Szacun!!! To musiało być cholernie trudne. Nadal nie rozumiem jak to możliwe że tak się stało, ale na pewno mega masz czuja, że wiedziałaś że trzeba sprawdzić co jest. Teraz na pewno potrzebujesz chwilę odpocząć fizycznie i psychicznie. Wiesz już na ile dostaniesz L4? Masz jeszcze chwilę do właściwej stymulacji, mam nadzieję że nic nie trzeba będzie przesuwać. Daj znać Kochana jak coś będziesz wiedziała. I dużo pozytywnej energii wysyłam, niech troczkę pomoże😘😘😘
Dziekuje, probuje ogarnac aale czuje sie zamroczona. Take prawie orzzyjemne uczucie. Lukasz byl na rozmowie zlekarzez nie nie chcee albo sie miga zeby mi opopwiedziec. L4 do konca tygodnia. Chyba bede musiala sie przyznac GURU o wysystkim. Nie wiem jak zareagują? Wiesz u mnie tow iwocha.. Lukasz mowi ze sobie poradzimy... A ja juz zbieralam na badanie zarodka. Tesciowaa kochana siedzi w domu i rosol gotuje. Łulakszz chyba jej nagadal. Przykro mi ze musze sprawiac takie problemy :(
 
reklama
A powiedz on tam badaja konkretne chromosomy tak? To wiesz pytanie jest co jest błędne w tych nieprawidłowościach bo to typowy przykład mozaiki czyli zarodek nie jest chory. Wydaje mi się że w takim przypadku może się zakończyć poronieniem w najgorszym przypadku a nie dzieckiem z trisomia albo inna poważna wada. Koniecznie obgadaj to z lekarzem a może dodatkowo skonsultuj wynik z jakimś innym genetykiem. Pozatym jak jeden jest zdrowy to duża szansa że pierwszy transport zakończy się ciąża więc ta decyzję mozesz odłożyć na kiedyś..
Moj sie wkoncu dodzwonil do embriologa o 17,bo ja się z tej bezsilnosci poplakalam i od 15 przestalam dzwonic. On nie wiele zrozumial bo embriolog operowala medycznymi terminami,ale mowil wlasnie o mozaice i wspomniala nieprawidlowy chromosom 21,ale ciezko mu bylo powtorzyc jej slowa.
Jak dostaniemy wyniki na maila to moze uda sie cos wyczytac w necie,zanim spotkamy się z genetykiem.
Te nasze wyniki pokazują jaka genetyka jest nieprzewidywalna,komorki i nasienie z jednego rzutu a jednak kazdy zarodek rozwija się inaczej,jeden zdrowy,jeden chory i jeden niewiadomo,nawet ten chory każą skonsultować czy wyklucza transfer.
Adus Ty mozesz polecić jakies materiały na ten temat?
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje, probuje ogarnac aale czuje sie zamroczona. Take prawie orzzyjemne uczucie. Lukasz byl na rozmowie zlekarzez nie nie chcee albo sie miga zeby mi opopwiedziec. L4 do konca tygodnia. Chyba bede musiala sie przyznac GURU o wysystkim. Nie wiem jak zareagują? Wiesz u mnie tow iwocha.. Lukasz mowi ze sobie poradzimy... A ja juz zbieralam na badanie zarodka. Tesciowaa kochana siedzi w domu i rosol gotuje. Łulakszz chyba jej nagadal. Przykro mi ze musze sprawiac takie problemy :(
Jakis problemy ?? niech się cieszą że ich zadanie to ugotować rosół i pogadać z lekarzem, Ty tu najbardziej po tyłku dostajesz.. Ale musi wyjść tęcza po tej burzy.. I wyjdzie. Na pewno
 
Dziekuje, probuje ogarnac aale czuje sie zamroczona. Take prawie orzzyjemne uczucie. Lukasz byl na rozmowie zlekarzez nie nie chcee albo sie miga zeby mi opopwiedziec. L4 do konca tygodnia. Chyba bede musiala sie przyznac GURU o wysystkim. Nie wiem jak zareagują? Wiesz u mnie tow iwocha.. Lukasz mowi ze sobie poradzimy... A ja juz zbieralam na badanie zarodka. Tesciowaa kochana siedzi w domu i rosol gotuje. Łulakszz chyba jej nagadal. Przykro mi ze musze sprawiac takie problemy :(
Nie możesz się obwiniać !!! Przecież nic złego nie zrobiłaś !!!
 
Czuje się fizycznie normalnie, objawy ciąży ustały.. i czuje jakbym nagle miała więcej energii nie wiem skąd. To straszne co napisze ale oprócz okropnej pustki w sercu czuje ulgę ze to napięcie już się wyjaśniło... jak hormony bardziej opadną to przyjdzie też więcej lez, normalne, podobnie jak po porodzie..
Mój mąż to strasznie przeżywa, wczoraj miał urodziny..Może nawet żałuję że mnie na powrót do IVF namówił patrząc przez co wszyscy przechodzimy. Rok mnie namawiał. Może to faktycznie był błąd.
Jak Twoja stymulacja?
A może faktycznie jeszcze spróbujecie. Zobaczysz. Pomyślisz, pogadacie. Wiesz już co robić, żeby jednak była szansa na sukces. Stara nie jesteś 😉Tylko tych przeżyć trochę za dużo jak na jedną osobę...
A ja, w czwartek wizyta, antyki już się skończyły, teraz mam ten pseudo okres (znaczy krwawienie z odstawienia). Jeszcze 2 zastrzyki gonapeptylu i potem już na serio startujemy że stymulacją. Aż jestem ciekawa jak mi ją rozpisze. I jak będę reagować. W końcu 2 lata minęły. Na razie czuję się spokojna. Na pewno to się zmieni😉
W międzyczasie młody chory, już mu przechodzi, ale weekend był z gorączką, dziś byliśmy u lekarza.
 
Moj sie wkoncu dodzwonil do embriologa o 17,bo ja się z tej bezsilnosci poplakalam i od 15 przestalam dzwonic. On nie wiele zrozumial bo embriolog operowala medycznymi terminami,ale mowil wlasnie o mozaice i wspomniala nieprawidlowy chromosom 21,ale ciezko mu bylo powtorzyc jej slowa.
Jak dostaniemy wyniki na maila to moze uda sie cos wyczytac w necie,zanim spotkamy się z genetykiem.
Te nasze wyniki pokazują jaka genetyka jest nieprzewidywalna,komorki i nasienie z jednego rzutu a jednak kazdy zarodek rozwija się inaczej,jeden zdrowy,jeden chory i jeden niewiadomo.
Adus Ty mozesz polecić jakies materiały na ten temat?
Nie mam kochana, czytałam kiedyś gdzieś jak to wszytko ale lepiej teraz się nie nakręcaj.. w zarodkach dość często wychodzi mozaika, to wtedy jest tak pół na pół. najważniejsze żeby genetyk przedstawił Wam jakie ryzyko za tym idzie. Pozatym może wcale tej decyzji nie będziesz musiała podejmować, oni i tak je w zamrażarce trzymają a Ty masz pierwsze podejście ze zdrowym zarodkiem więc szanse duże. Tylko dobrze się do transferu przygotowac
 
Dziekuje, probuje ogarnac aale czuje sie zamroczona. Take prawie orzzyjemne uczucie. Lukasz byl na rozmowie zlekarzez nie nie chcee albo sie miga zeby mi opopwiedziec. L4 do konca tygodnia. Chyba bede musiala sie przyznac GURU o wysystkim. Nie wiem jak zareagują? Wiesz u mnie tow iwocha.. Lukasz mowi ze sobie poradzimy... A ja juz zbieralam na badanie zarodka. Tesciowaa kochana siedzi w domu i rosol gotuje. Łulakszz chyba jej nagadal. Przykro mi ze musze sprawiac takie problemy :(
Odpoczywaj. Zbieraj siły😘😘😘Strasznie jesteś dzielna w tym wszystkim. I jeszcze humor na miejscu. Właściwie czemu my jeszcze nie śpimy???
 
Czuje się fizycznie normalnie, objawy ciąży ustały.. i czuje jakbym nagle miała więcej energii nie wiem skąd. To straszne co napisze ale oprócz okropnej pustki w sercu czuje ulgę ze to napięcie już się wyjaśniło... jak hormony bardziej opadną to przyjdzie też więcej lez, normalne, podobnie jak po porodzie..
Mój mąż to strasznie przeżywa, wczoraj miał urodziny..Może nawet żałuję że mnie na powrót do IVF namówił patrząc przez co wszyscy przechodzimy. Rok mnie namawiał. Może to faktycznie był błąd.
Jak Twoja stymulacja?
Chyba każda prawda jest lepsza niz niepewnosc i starach,mysle ze kazda z nas rozumie o jakiej uldze mowa.
 
Dziekuje, probuje ogarnac aale czuje sie zamroczona. Take prawie orzzyjemne uczucie. Lukasz byl na rozmowie zlekarzez nie nie chcee albo sie miga zeby mi opopwiedziec. L4 do konca tygodnia. Chyba bede musiala sie przyznac GURU o wysystkim. Nie wiem jak zareagują? Wiesz u mnie tow iwocha.. Lukasz mowi ze sobie poradzimy... A ja juz zbieralam na badanie zarodka. Tesciowaa kochana siedzi w domu i rosol gotuje. Łulakszz chyba jej nagadal. Przykro mi ze musze sprawiac takie problemy :(
Nie przejmuj sie wogole praca to ty jestes najważniejsze i twoja psychika. Zgadzam się z Łukaszem poradzicie sobie. Przede wszystkim potrzebujesz czasu zeby ochlonac i nabrać sily.
Trzymaj sie serduszko jestem z Toba❤
 
reklama
Do góry