reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

A i powiedzcie mi, bo ja kompletnie zielona jestem, czy dziecko od 18 tyg wzmaga swoją ruchliwość w łonie matki? Nie wiem, czy to już pierwsze ruchy czy co, ale bywają dni, że mam takie jednorazowe kłucia jak ukłucie igłą i puszcza i czasami takie dziwne łaskotanie... to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie takie nowe 🙈
 
reklama
Hej dziewczyny kochane ❤
powiedzcie mi, czy któraś z Was zmaga się z infekcją intymną w czasie ciąży? Kurcze, coś czuje, że i taka mnie dopadła... swędzi mnie, ciagle coś leci ze mnie, co prawda taki biało-żółty śluz i raczej bez zapachu... ale doskwiera mi to swędzenie, okropieństwo...wizytę u swojego gina mam w czwartek (19 tydzień), czym myślicie mogłabym się poratować, w domu mam maść clotrimazolum, maść pimafucort... ale kompletnie nie wiem, czy to bezpieczne, żeby stosować
Ja bym sie skontaktowala z lekrzrm, choc sms napisac, nie bralabym nic na wlasna reke.
 
A i powiedzcie mi, bo ja kompletnie zielona jestem, czy dziecko od 18 tyg wzmaga swoją ruchliwość w łonie matki? Nie wiem, czy to już pierwsze ruchy czy co, ale bywają dni, że mam takie jednorazowe kłucia jak ukłucie igłą i puszcza i czasami takie dziwne łaskotanie... to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie takie nowe 🙈
Jesli chodzi o ruchy to oczywiscie możesz juz czuć Ja w pierwszej ciąży czułam w 20 tyg. A teraz już w 16 :) ja to.opisalabym jako takie bąbelki w brzuchu które pękają, tak to czuje. Nawet mnie samą to dziwi że tak mocno już to czuje. Ciesz się tym bo to wspaniałe uczucie. Tylko czy kłucie.. hmm no nie wiem, może macica po prostu rośnie.
 
Lactovaginum jest bezpieczne ALE lepiej jeśli dr zajrzy bo możesz uciszyć objawy i nie będzie w stanie postawić trafnej diagnozy

Ruchy jak najbardziej tak :)
Hej dziewczyny kochane [emoji3590]
powiedzcie mi, czy któraś z Was zmaga się z infekcją intymną w czasie ciąży? Kurcze, coś czuje, że i taka mnie dopadła... swędzi mnie, ciagle coś leci ze mnie, co prawda taki biało-żółty śluz i raczej bez zapachu... ale doskwiera mi to swędzenie, okropieństwo...wizytę u swojego gina mam w czwartek (19 tydzień), czym myślicie mogłabym się poratować, w domu mam maść clotrimazolum, maść pimafucort... ale kompletnie nie wiem, czy to bezpieczne, żeby stosować
 
Hej dziewczyny kochane ❤
powiedzcie mi, czy któraś z Was zmaga się z infekcją intymną w czasie ciąży? Kurcze, coś czuje, że i taka mnie dopadła... swędzi mnie, ciagle coś leci ze mnie, co prawda taki biało-żółty śluz i raczej bez zapachu... ale doskwiera mi to swędzenie, okropieństwo...wizytę u swojego gina mam w czwartek (19 tydzień), czym myślicie mogłabym się poratować, w domu mam maść clotrimazolum, maść pimafucort... ale kompletnie nie wiem, czy to bezpieczne, żeby stosować
Hej, ja miałam pieczenie i przepisał mi lekarz nystatyne dopochwowo, ale nawet nie zdążyłam użyć, bo tego dnia jak wykupiłam to przeszlo 🙈,. Dosyć często pojawia się u mnie takie pieczenie w pochwie i później mija, czasami mam dolegliwości od strony pęcherza, z tym że lekarz nic nie widzi, a badania wychodzą dobrze, więc takie chyba uroki bycia w ciąży...
 
A i powiedzcie mi, bo ja kompletnie zielona jestem, czy dziecko od 18 tyg wzmaga swoją ruchliwość w łonie matki? Nie wiem, czy to już pierwsze ruchy czy co, ale bywają dni, że mam takie jednorazowe kłucia jak ukłucie igłą i puszcza i czasami takie dziwne łaskotanie... to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie takie nowe 🙈
U mnie 17 tydzień, też pierwsza ciąża. Podobnie jak u Ciebie mam takie nagle klucia, i czasami czuję jakby coś się nisko nad łonem przelewało. Podobno przy pierwszej ciąży ciężko odróżnić ruchy dziecka od zwykłych powiedzmy gazów w jelitach 😁 na tym etapie, ale myślę że jak najbardziej mogą to być już ruchy. Z tym że klucia to raczej wynik tego, że wszystko się rozciąga, powiększa itd
 
@wiola0904 ją do kąpieli używałam hippa, ale bardzo malutko- w ciagu 16 miesięcy 2 opak zużyliśmy, a na wyjazdach i mu zdarzało się użyć, jeśli będziesz karmić piersią też starczy kilka kropel mleka. U nas kłopot był z AZS i alergiami- wtedy pomagał domowy krochmal. Podobno typowe oliwki wysuszają zamiast nawilżać, lepiej naturalne olejki jak migdałowy np. u nas super sprawdził się na mega suche "placki" po alergii balsam Momme.

A badani z krwi, tak chodzi o Nifty i raczej tylko aby poznać płeć się go nie robi, no chyba, że ktoś ma nadmiar kasy;). Mi udało się i wygrałam takie badanie tu na forum.
A powiedz mi czy problem z AZS i alergiami przeszedł? Pytam bo mój roczny synek ma wg. dermatologa ŁZS natomiast pediatra cały czas twierdzi, że to alergia i samo nie przejdzie a dermatolog uważa, że problem z wiekiem zniknie i już sama nie wiem dlatego idziemy jeszcze do alergologa
 
U mnie 17 tydzień, też pierwsza ciąża. Podobnie jak u Ciebie mam takie nagle klucia, i czasami czuję jakby coś się nisko nad łonem przelewało. Podobno przy pierwszej ciąży ciężko odróżnić ruchy dziecka od zwykłych powiedzmy gazów w jelitach 😁 na tym etapie, ale myślę że jak najbardziej mogą to być już ruchy. Z tym że klucia to raczej wynik tego, że wszystko się rozciąga, powiększa itd
Hej,
Ja też na tym etapie czułam juz bulgotki i bąbelki, potem to takie uczucie jakby mała rybka pływała 😍
A teraz (21t.) Juz całkiem wyraźnie czuje ruchy , jakby się Młody przemiszczał, przeciagał lub robił fikołki, wtedy też czuje to na ścianie brzucha i mój M.tez 😃
Pozdrawiam niedzielnie 🤗
 
reklama
A powiedz mi czy problem z AZS i alergiami przeszedł? Pytam bo mój roczny synek ma wg. dermatologa ŁZS natomiast pediatra cały czas twierdzi, że to alergia i samo nie przejdzie a dermatolog uważa, że problem z wiekiem zniknie i już sama nie wiem dlatego idziemy jeszcze do alergologa

Nie, jesteśmy oboje na diecie eliminacyjnej, bo nadal go karmię- bez jaj, nabiału, orzechów, migdałów. Dodatkowo w teście molekularnym wyszła jeszcze sierść psa. Teraz już testy skórne nie dają wyników alergii,niedługo liczę, że zaczniemy prowokację- czekam na zielone światło od lekarzy. Na pewno wiele się poprawiło gdy odstawiliśmy alergeny- stan skóry, zeszła ciemieniucha, przestał ulewac. Teraz ma już 16 miesięcy więc spora szansa, że z uczulenia na biało mleka po prostu wyrósł, orzechy i jaja pewnie zostaną, po orzechach miał wstrząs. U nas zmiany nasilały się po kontakcie z alergenem, ale też nie służą mu długie kąpiele.
 
Do góry