reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Na śląsku sytuacja zmienia się z dnia na dzień. W różnych miejscach. Tzn. W piątek przychodnie poz przyjmowały notmalnie ale już od poniedziałku tylko na telefon. W zeszłym tygodniu w aptekach możns było normalnie kupować, po 2 dniach w niektórych aptekach płatność tylko kartą i max 2 osoby w środku a już wczoraj otwarte tylko okienka nocne. W mięsnym podobnie. Liczę się z tym, że mogą zadzwonić na kilka dni przed badaniem, że jednak się nie odbędzie. Ja na prenatalne umawiałam się z miesięcznym wyprzedzeniem. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, żeby umówić w jeszcze kilku miejscach "na wszelki wypadek " a później odwoływać w ostatniej chwili te wizyty.
 
reklama
Widocznie masz farta... "Niektorzy" mają szczęście... Ale jak widać dużo dziewczyn się martwi. Nie wiem co dałoby umowienie się wcześniej, skoro I tak wizyty są odwoływane [emoji2955] Nie rozumiem podejścia... Ja chyba też się stąd wyłączam bo żadnych porad ani wsparcia tylko sama krytyka od niektórych... Szkoda, bo na innych wątkach można żyć w zgodzie, normalnie i wspierając się w tak ciężkich chwilach które są właśnie teraz.
Od pewnego czasu zauważam pewna prawidłowość. Co jakiś czas musi być na kogoś mniejsza lub większa nagonka bo ma jakieś obawy lub odmienne zdanie. Wątpię, żeby to się zmieniło. Chyba przez to, że te co już jskiś temat przerobiły nie mają ochoty do tego wracać, a te które to czeka mają problem i nie powinny o tym już gadać.
 
Verona nie ma sensu zobacz na mnie tez sie wylało ale mam to juz gdzies.. ja na usg prenatalne jak i badanie piersi jestem umowiona od 28 lutego i badanie piersi raz mi przesuneli a teraz odwolali.. usg prenatalne przesunięte i to przychodnia prywatna. Nie mamy wpływu na to co dzieje sie w naszym województwie.. a teksty, ze trzeba było myslec wczesniej no to sorry w moim przypadku sie nie sprawdzily.. zobaczymy czy jak im odwolaja nagle wizyty z dnia na dzien to tez będą tak gwiazdorzyć.. zrobilas bardzo dużo dzowniac i probujac się umowic nic nie poradzisz. Glowa do gory
 
Galopujesz ale nie w tą stronę co powinnaś kochana.
Bardzo dziwne jest to,że rzekomo w każdym województwie odwołują wizyty, a akurat w warm-maz nie...Ale ze mnie farciara... po drugie napisalam, że osobiście nie wyobrażam sobie nie zapisać się wcześniej na prenatalne i następnie ich nie zrobic. absolutnie nie uważam, że jest to przykry komentarz badz krzywdzacy kogokolwiek. Nie mniej jednak dziwi mnie podejście kobiet,które najpierw przeżywają od wizyty do wizyty,czy wszystko jezt ok,czy serce bije,A na prenatalne się nie zapisza....A później płacz i rwanie włosów z głowy. Przepraszam ,ale nie pochwalam tego.
 
wydaje mi się że zapisanie się wcześniej nic by nie dało bo mogą równie dobrze odwolac wizytę.. też zapisalam sie teraz i nie wiadomo co będzie za 2 tygodnie.. przychodnia dzis dzeonili ze wizyta za tydzień aktualna tylko mam byc sama nie jechac komunikacja miejską i gdyby cos sie dzialo to dzwonić... pracują ale boja sie o siebie i ja to rozumiem...

Verona26 a próbowałaś w tej invicta w Bydgoszczy jest.. już nie wazne do jakiego lekarza ale zeby ktoś to usg zrobił [emoji4]
 
Dziewczynki mamy prawie 5cm - 4,80cm.
Było usg przez brzuch i słyszałam 4sec serduszko. Nie wiem ile uderzeń bo mi nie powiedzieli. Ruszał rączkami i nóżkami, podskakiwał jak się śmiałam. Potem miałam wizytę u ginekologa wiec mam pierwsze badania krwi morfologia itd. No i w związku z pcos będę mieć badanie z obciążeniem glukoza w kierunku wykluczenia/potwierdzenia cukrzycy ciążowej - ale to dopiero w 23-24tc. Teraz w piątek odwołali moja wizytę konsultacyjna przed NIPT i będą dzwonić na telefon.

Lekarze liczą ze dziś 11+3 (wg usg 11+1) także jest super
Jestem taka szczęśliwa 🥰🥰🥰

IMG_1992.JPG
 
Dziewczynki mamy prawie 5cm - 4,80cm.
Było usg przez brzuch i słyszałam 4sec serduszko. Nie wiem ile uderzeń bo mi nie powiedzieli. Ruszał rączkami i nóżkami, podskakiwał jak się śmiałam. Potem miałam wizytę u ginekologa wiec mam pierwsze badania krwi morfologia itd. No i w związku z pcos będę mieć badanie z obciążeniem glukoza w kierunku wykluczenia/potwierdzenia cukrzycy ciążowej - ale to dopiero w 23-24tc. Teraz w piątek odwołali moja wizytę konsultacyjna przed NIPT i będą dzwonić na telefon.

Lekarze liczą ze dziś 11+3 (wg usg 11+1) także jest super
Jestem taka szczęśliwa 🥰🥰🥰

Zobacz załącznik 1092882
Super, no i jaka piękna foteczka 😍😍😍
 
reklama
Wiem, dlatego nie mam sobie nic do zarzucenia. Obdzwonilam gdzie się da... I niektórych klinikach WGL nie odbierali telefonu, albo lekarze prywatni. Nic nie poradzę... Sytuacja nadzwyczajna... niestety, trzeba to jakoś przetrwać...
Verona nie ma sensu zobacz na mnie tez sie wylało ale mam to juz gdzies.. ja na usg prenatalne jak i badanie piersi jestem umowiona od 28 lutego i badanie piersi raz mi przesuneli a teraz odwolali.. usg prenatalne przesunięte i to przychodnia prywatna. Nie mamy wpływu na to co dzieje sie w naszym województwie.. a teksty, ze trzeba było myslec wczesniej no to sorry w moim przypadku sie nie sprawdzily.. zobaczymy czy jak im odwolaja nagle wizyty z dnia na dzien to tez będą tak gwiazdorzyć.. zrobilas bardzo dużo dzowniac i probujac się umowic nic nie poradzisz. Glowa do gory
 
Do góry