reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Cześć kochane mam piranie też tak macie że cukier Wam skacze w ciąży raz 76 raz 200 Czy to jest zagrożenie dla dziecka w 37 tygodniu ciąży
Musisz zgłosić u lekarza ... 37 tc to już koniec mnie lekarz mówił ze może skakać. W takim wypadku będą chyba wywoływać wcześniej. Mnie nie skakał ale poród był wywołany w 39 tc
 
reklama
Musisz zgłosić u lekarza ... 37 tc to już koniec mnie lekarz mówił ze może skakać. W takim wypadku będą chyba wywoływać wcześniej. Mnie nie skakał ale poród był wywołany w 39 tc
Kochane nasze małe cudo przyszło na świat 09.03 o godzinie 9.30 ma na imię Gabriel. Dziękuję Wam za wsparcie dobre i fachowe porady. Jesteście kochane nie zastąpione
 
Hej dziewczyny:) jestem od niedawna na forum, wiem że trochę tych stron tutaj już jest ale.prosze o pomoc, jestem w 11 tygodniu ciąży i robiłam już 2 razy cukier na czczo , za każdym razem wyszedl mi podniesiony 5.09mmol/L oraz 5.10 ... generalnie moja ginekolog mówiła o diecie i o tym żeby zaopatrzyć się w glukometr, więc dzisiaj pierwszy raz się badałam ...na czczo wyszło mi 91mg/dl a po 2 godzinach po obiedzie 119 mg/dl..ale jak to w końcu jest z tymi wskaźnikami ? W ciąży są inne ? I lepiej mierzyć cukier po godzinie tak?
 
Hej dziewczyny:) jestem od niedawna na forum, wiem że trochę tych stron tutaj już jest ale.prosze o pomoc, jestem w 11 tygodniu ciąży i robiłam już 2 razy cukier na czczo , za każdym razem wyszedl mi podniesiony 5.09mmol/L oraz 5.10 ... generalnie moja ginekolog mówiła o diecie i o tym żeby zaopatrzyć się w glukometr, więc dzisiaj pierwszy raz się badałam ...na czczo wyszło mi 91mg/dl a po 2 godzinach po obiedzie 119 mg/dl..ale jak to w końcu jest z tymi wskaźnikami ? W ciąży są inne ? I lepiej mierzyć cukier po godzinie tak?
Cukier po godzinie od pierwszego kęsa ma byc mniejszy niż 140, a na czczo w graniach 70-90 :)
 
Ja już prawie 3 miesiące walczę z cukrzycą ciążową, ale początki były ciężkie muszę przyznać 😋
Ja jestem na samym początku ciąży ale już coś organizm świruje co mnie bardzo zdziwiło bo nie zajadam się słodyczami raczej :( ...ale dobija mnie fakt że tak to ma wyglądać
 
Ja jestem na samym początku ciąży ale już coś organizm świruje co mnie bardzo zdziwiło bo nie zajadam się słodyczami raczej :( ...ale dobija mnie fakt że tak to ma wyglądać
Jeśli będziesz trzymać dietę to na pewno do 28 tyg bedziezz miała dobre cukry, później może się zacząć jazda z cukrami, ale mam nadzieję że cię to ominie :)
 
Jeśli będziesz trzymać dietę to na pewno do 28 tyg bedziezz miała dobre cukry, później może się zacząć jazda z cukrami, ale mam nadzieję że cię to ominie :)
A mam pytanie jeszcze takie jedno bo piszesz że już walczysz jakoś czas ....przez 2 dni rano jak mierze cukier wychodzi mi.na granicy czuli to 90 lub 91, ale po godzinie od posiłku głównego wychodzi w normie no 89 lub 101. Nie wiesz co może być tego przyczyną że na czczo jest bardzo wysoki?
 
reklama
A mam pytanie jeszcze takie jedno bo piszesz że już walczysz jakoś czas ....przez 2 dni rano jak mierze cukier wychodzi mi.na granicy czuli to 90 lub 91, ale po godzinie od posiłku głównego wychodzi w normie no 89 lub 101. Nie wiesz co może być tego przyczyną że na czczo jest bardzo wysoki?
Cukier na czczo na granicy albo podwyższony oznacza, że albo miałaś źle zbilanoswaną kolacje, która przez noc ci wyrzuciła cukier, mogła być ona za duża albo za mała bo z głodu też mogą być złe cukry. Najlepiej też żeby przerwa między kolacją a pomiarem nie była dłuższa niż 10 godzin :)
W skrócie musisz pilnować godzin ostatniej kolacji, tego co jesz i jak długo spisz to wszystko jest ważne..
A po posiłku masz niskie cukry bo zjadłaś dobrze zbilanoswany posiłek.
 
Do góry