reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

Cześć dziewczyny,

my mamy podobny problem. A mianowicie oligospermia ciężka. Lekarz od razu inseminacja lub in vitro. I inseminacja raczej stwierdził, że będzie bez powodzenia, ale można spróbować. Ja załamana, bo mąż ma syna z pierwszego małżeństwa gdzie wyniki miał na podobnym poziomie. Lekarz powiedział że to cud. Ja nie chce na razie myśleć o inseminacji czy in vitro. Podpowiedzcie czy z takimi wynikami i diagnozą komuś się udało? Mąż bierze korzeń macy w tabletkach od 7 miesięcy, teraz powtórzymy wyniki.

a oto wyniki z października 2019:

abstynencja 5 dni
upłynnienie 15 minut
objętość 1,8 ml
ph 8,3
Aglutynacja brak
komórki okrągłe poniżej miliona na ml
Leukocyty nieobecne

LIczba plemników w 1 ml ejakulatu 5,0 ml/ml (3 razy poniżej normy)
Całkowita liczba plemników w ejakulacie 9,1 mln/ejakulat (4 razy poniżej normy)
Plemniki o ruchu progresywnym (typ A +B) 21% (norma powyżej 32%)
Plemniki o ruchu nieprogresywnym (typ C) 20%
Plemniki nieruchome (typ D) 60%
Ruchliwość typ A+B+C 40% (norma od 40 procent w górę)
Liczba plemników progresywnych (typ A+B) 1mln/ml
Morfologia plemników - plemniki o prawidłowej budowie 2% (norma powyżej 4%)
Robił usg jąder? Powinien udać się na wizytę do androloga może by znalazł przyczynę złych wyników.
Tylko korzeń MACA je? Zero suplementów poprawiających nasienie??
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Nie chcę zakładać nowego wątku i robić bałaganu na forum więc dopneę się do tego.
Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji?
Staramy się o dziecko w sumie 1,5 roku. Po drodze, po pół roku starań zaszłam w ciążę, którą poronilam. Od tamtej pory się staramy (prawie rok) i się nie udaje. Jestem już mamą 2 letniego chłopca.
Robiliśmy badania pod koniec maja. Przez ten czas nafaszefrowalam męża trochę witaminami i powtorzylismy badanie. Odebrałam i jestem niestety trochę negatywnie zaskoczona... jest poprawa bo jest, ale myślałam, że będzie jednak trochę lepiej.
Proszę Was o pomoc w interpretacji.
Ważniejsze dane:

Czas abstynencji: 3 dni
Uplynnienie: 30 minut (<60) 《było 20minut》
Komórki okrągłe: 0,4 (<5) 《było 0,3》
Koncentracja: 51,1 (>15) 《było 49,8》
Całkowita liczba: 176,5 (>39) 《było 124,5》
Żywotność: 86% (>58) 《było 86》

Ruchliwosc:
Ruch postepowy a+b: 25% (>32) 《było 28%》
Ruch niepostepowy c: 11% (a+b+c>40) 《było 23%》
Nieruchome: 64% 《było 49%》

Morfologia: 4% (>4) 《było 2%》

Jak widać morfologia się minimalnie poprawiła, ale ruch leci na łeb na szyję
:(


U mnie jest wszystko ok pod każdym względem. Mąż jest aktywny fizycznie, pracuje też fizycznie, raczej zdrowo się odżywia.

Czy ja coś mogę zrobić? Cokolwiek? Zaczynamy rozmawiać o lekarzu od niepłodności, ale z drugiej strony wiemy gdzie najprawdopodobniej leży przyczyna.
Mam dzisiaj wizytę u swojej ginekolog. Czy ona może coś poradzić na to czy muszę iść do specjalisty od męskich spraw?

Bardzo Wam dziękuję z góry
:)
 
Cześć dziewczyny,
Nie chcę zakładać nowego wątku i robić bałaganu na forum więc dopneę się do tego.
Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji?
Staramy się o dziecko w sumie 1,5 roku. Po drodze, po pół roku starań zaszłam w ciążę, którą poronilam. Od tamtej pory się staramy (prawie rok) i się nie udaje. Jestem już mamą 2 letniego chłopca.
Robiliśmy badania pod koniec maja. Przez ten czas nafaszefrowalam męża trochę witaminami i powtorzylismy badanie. Odebrałam i jestem niestety trochę negatywnie zaskoczona... jest poprawa bo jest, ale myślałam, że będzie jednak trochę lepiej.
Proszę Was o pomoc w interpretacji.
Ważniejsze dane:

Czas abstynencji: 3 dni
Uplynnienie: 30 minut (Komórki okrągłe: 0,4 (Koncentracja: 51,1 (>15) 《było 49,8》
Całkowita liczba: 176,5 (>39) 《było 124,5》
Żywotność: 86% (>58) 《było 86》

Ruchliwosc:
Ruch postepowy a+b: 25% (>32) 《było 28%》
Ruch niepostepowy c: 11% (a+b+c>40) 《było 23%》
Nieruchome: 64% 《było 49%》

Morfologia: 4% (>4) 《było 2%》

Jak widać morfologia się minimalnie poprawiła, ale ruch leci na łeb na szyję
:(


U mnie jest wszystko ok pod każdym względem. Mąż jest aktywny fizycznie, pracuje też fizycznie, raczej zdrowo się odżywia.

Czy ja coś mogę zrobić? Cokolwiek? Zaczynamy rozmawiać o lekarzu od niepłodności, ale z drugiej strony wiemy gdzie najprawdopodobniej leży przyczyna.
Mam dzisiaj wizytę u swojej ginekolog. Czy ona może coś poradzić na to czy muszę iść do specjalisty od męskich spraw?

Bardzo Wam dziękuję z góry
:)
Ale przecież wyniki są ok. Morfologia fajnie poszła do góry. Na ruch podobno kawa lub energyk przed sexem [emoji3526] i przede wszystkim L-karnityna. Stosował?
 
Tak.na razie tylko korzen macy bral. Teraz.zamowilam mu fertil plus firmy orthomol i będę obserowac. Powiem tak po tym jak zaczal brac korzen macy zauwazylismy ze ilosc ejakulatu mu sie poprawila. Naprawde duzo wieksza teraz ma objętość. Lekarka z Torunia do której jeździmy od lat leczaca ziolami fenomenalna z reszta powiedziala nam ze widac ze ma gorsze nasienie ale zaplodnienienie naturalbe nie jest niemozliwe. Szukam teraz dobrego androloga w okolicach łodzi. Mam 30 lat i maz tez inseminacja i in vitro to wg mnie za 5 lat jak juz naprawde nie bedzie czasu i szanse na zaplodnienie spadna.
 
Tak.na razie tylko korzen macy bral. Teraz.zamowilam mu fertil plus firmy orthomol i będę obserowac. Powiem tak po tym jak zaczal brac korzen macy zauwazylismy ze ilosc ejakulatu mu sie poprawila. Naprawde duzo wieksza teraz ma objętość. Lekarka z Torunia do której jeździmy od lat leczaca ziolami fenomenalna z reszta powiedziala nam ze widac ze ma gorsze nasienie ale zaplodnienienie naturalbe nie jest niemozliwe. Szukam teraz dobrego androloga w okolicach łodzi. Mam 30 lat i maz tez inseminacja i in vitro to wg mnie za 5 lat jak juz naprawde nie bedzie czasu i szanse na zaplodnienie spadna.
No i dobry plan. Niech się przebada u androloga. Suplementy coś mogą poprawić. Niech nie przegrzewa jąder + zakłada luźne bokserki.
 
Ale przecież wyniki są ok. Morfologia fajnie poszła do góry. Na ruch podobno kawa lub energyk przed sexem [emoji3526] i przede wszystkim L-karnityna. Stosował?
Przyjmuje kompleks witamin od 3 miesięcy + maca 2 miesiąc ale widzę że tam l-karnityny nie ma. Dokupie dzisiaj :)
Kurcze, podbudowałaś mnie trochę swoją wypowiedzią :) dziękuję :*
 
Przyjmuje kompleks witamin od 3 miesięcy + maca 2 miesiąc ale widzę że tam l-karnityny nie ma. Dokupie dzisiaj :)
Kurcze, podbudowałaś mnie trochę swoją wypowiedzią :) dziękuję :*
Kup coś typowo dla faceta jak np FertilMan lub Profertil. No i zdecydowanie osobno l-karnityne ;) będzie dobrze!
 
Cześć,

Prośba o ocenę wyników nasienia.
Staramy się ponownie od 3 miesięcy, była przerwa 2 miesięczna po poronieniu samoistnym w grudniu
:/

TZI jest chyba zawyżone? Czy inne parametry są ok?

badanie-nasienia.jpg


Dziękuję z góry!
 
reklama
Wyniki jak najbardziej są OK
Dziękuję za odpowiedź.
Z ciekawości jaka jest średnia plemników o prawidłowej budowie? Bo jestem na granicy, co mnie trochę niepokoi. Widziałem gdzieniegdzie, że niektórzy mają nawet i 10%.
Tak samo to TZI. Przeczytałem, że powyżej jeśli jest powyżej 1.60 to może być to problem.
 
Do góry