reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
Ej dzisiaj w nocy miałam regularne skurcze, normalnie co 7 min, po 50 sekund każdy, bolał cały dół, a później starszy się obudził i skakal po nas, krzyczał, myślałam że wszystkich rozniose i skurcze znikły 😳 Myślicie, że to były przepowiadające czy zaczynał się porod, ale wkurzenie go wyhamowało?
 
Sorrki, ze zamuliłam z odpowiedzią. Termin mam na 12/06 czyli dziś jestem 39+2 :)
Hej, nic nie szkodzi, miło Cię znowu "widzieć". Byłam ciekawa co u Ciebie. U mnie dziś 38+5. Znam już termin CC ale powiem Ci, że takie odliczanie aż wybije godzina zero, też jest stresujące😐 trudno skupić myśli na czymś innym 🥺 Muszę się jakoś wewnętrznie ogarnąć żeby nie spanikować😬
 
Ej dzisiaj w nocy miałam regularne skurcze, normalnie co 7 min, po 50 sekund każdy, bolał cały dół, a później starszy się obudził i skakal po nas, krzyczał, myślałam że wszystkich rozniose i skurcze znikły 😳 Myślicie, że to były przepowiadające czy zaczynał się porod, ale wkurzenie go wyhamowało?
Przepowiadające .. porodu raczej nic nie wystopuje .. jak juz maluch idzie w dół to do końca :).
@agnik31 domyślam się, że czekanie na cc tez jest stresujące, ale najważniejsze, że wiesz kiedfy i możesz się nastawić :).
 
Ja już w szpitalu na obserwacji. Moja lekarz prowadząca stwierdziła że tak będzie bezpieczniej szczególnie że do szpitala mam półtorej godziny drogi. Pytają dwa razy dziennie czy mam skurcze a ja nie, tylko poleżeć przyszłam 🤪
Jak już będą "te " skurcze to zauważe że to to ???
Nie wiem wogóle czy trzeba się jakoś do porodu przygotować, czegoś nauczyć?
Mam za dużo czasu na myślenie.
 
Ja już w szpitalu na obserwacji. Moja lekarz prowadząca stwierdziła że tak będzie bezpieczniej szczególnie że do szpitala mam półtorej godziny drogi. Pytają dwa razy dziennie czy mam skurcze a ja nie, tylko poleżeć przyszłam 🤪
Jak już będą "te " skurcze to zauważe że to to ???
Nie wiem wogóle czy trzeba się jakoś do porodu przygotować, czegoś nauczyć?
Mam za dużo czasu na myślenie.
Ja tez się zastanawiam czy rozpoznam ze to te, ale wszystkie dziewczyny które pytałam mówią ze tego nie da rady pomylić z czymś innym.
Moze jak nie wiesz to poczytaj o fazach porodu albo o pozycjach do rodzenia. Jest fajna darmowa szkoła rodzenia jak wpiszesz w Google „internetowa szkoła rodzenia” to będzie pierwszy link. Panie tam na filmikach fajnie tłumacza.
 
@sariska znowu wróciły te skurcze
Ja już w szpitalu na obserwacji. Moja lekarz prowadząca stwierdziła że tak będzie bezpieczniej szczególnie że do szpitala mam półtorej godziny drogi. Pytają dwa razy dziennie czy mam skurcze a ja nie, tylko poleżeć przyszłam 🤪
Jak już będą "te " skurcze to zauważe że to to ???
Nie wiem wogóle czy trzeba się jakoś do porodu przygotować, czegoś nauczyć?
Mam za dużo czasu na myślenie.
Nie wiem jak ze skurczami bo przy poprzednim porodzie w ogóle nic nie poczułam 😁 Jesli dobrze rozumiem to chcesz rodzić sn, tak ? To może sprawdź sobie metody łagodzenia boli porodowych. Mi bardzo pomagało jak się skupiałam na oddechu. Też przy porodzie bardzo fajnie jest wypuszczać powietrze naciskajac przepona na brzuch... Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale położna mi tak kazała przy porodzie i to było super 😍
 
Dziewczyny, a ja mam problem z karmieniem. Mała ewidentnie sie nie najada, slabo przybiera na wadze. Macie jakies pomysły czym pobudzić laktacje... Siedzę właśnie z laktatorem, bo juz ją dokarmilam bo plakala w nieboglosy. Niby caly czas wisi ma cycku i ciagnie, przystawiona prawidlowo, bo położona sprawdzala, ale widać maloefektywnie. Doluje mnie to...
 
reklama
Ja tez się zastanawiam czy rozpoznam ze to te, ale wszystkie dziewczyny które pytałam mówią ze tego nie da rady pomylić z czymś innym.
Moze jak nie wiesz to poczytaj o fazach porodu albo o pozycjach do rodzenia. Jest fajna darmowa szkoła rodzenia jak wpiszesz w Google „internetowa szkoła rodzenia” to będzie pierwszy link. Panie tam na filmikach fajnie tłumacza.
Teoretycznie nie da się ich pomylić;), jak je masz. Choć ja przy pierwszym pomyliłam i myślałam, że to skurcze, a to główka w kanał rodny wchodziła... Ale jechałam na IP bo czop mi odszedł, miałam biegunkę , temp 38. No i urodziłam w 5,5 h.
Przy drugim myślałam, że mi wody odeszły, A to jakiś pęcherz boczny czy coś było, ból taki jak przy pierwszym i wiedziałam, że to główka wstawiając się.... Nic mnie więcej nie bolało ;)... Ale po tym jak byłam jeszcze w sklepie kupić cosik dla starszej córy..I potem na IP to już miałam 6 cm rozwarcia... 4.5 h poród.. Ale skurczy nie miałam... W 2 fazie dostałam oksytocynę i poszło:).
@Kiniaagent no i dobrze, że jesteś na obserwacji i Cię monitorują .. ja wierzę, że do końca będę normalnie.
@Michasia0 no to może już się pomału zaczyna:).
@Lil12 A nie zasypia Ci przy piersi? Jeśli zasypia to ją poniżej po policzkach... zmień pierś... napij się wody, soku z jabłka (z tego co pamiętam on też pomagał na laktację :).. trzymam za Was kciuki... A i ja w pierwsze 1.5 tyg dokarmiałam mm także tym się nie stresuj.. chyba, że ściągasz to też super bo widzisz wtedy ile jej potrzeba
 
Do góry