reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Dziewczyny czy wy w czasie około owulacyjnym odczuwanie dyskomfort podczas stosunku? Ja zauważyłam, że 1-3 dni przed owu strasznie mnie boli, jakby mnie rozrywał od środka, a są to nasze standrardowe pozycje... Później wraca wszystko do normy.
Czy to jest spowodowane tym, że szyjka się opuszcza?
Ja też tak miałam. Czułam podczas stosunku, że jakby coś tam było, przeważnie właśnie 2 dni przed owulacja.
 
reklama
Jak długie masz cykle? Ja bym spróbowała na Twoim miejscu zrobić jutro rano test o dużej czułości.

Zazwyczaj 28 dni +/-1 dzień. Nie robiłam żadnych testów owu, biorę pod uwagę tylko kalendarzyk w sumie. Wstawię zdjęcie jak to u nas wyglądało w tym miesiącu 🙂
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-06-19-11-46-00-868_periodtracker.pregnancy.ovulationtracker.jpg
    Screenshot_2020-06-19-11-46-00-868_periodtracker.pregnancy.ovulationtracker.jpg
    208 KB · Wyświetleń: 68
To mnie wczoraj i dzisiaj lekko jajnik bolał, miałam tylko trochę śluzu zabarwionego na żółto przy podcieraniu 21 i 22 dc. Ale pamiętam w zeszłym cyklu jak podczas leżenia nogę naciągałam to mnie tak rwało i miałam bardzo mokro, ale to było na 5 dni przed @
A ile tra u Ciebie cykl?
Oj u mnie bardzo różnie od 30 do nawet 36 dni :/ Kongo mam przez tarczyce, mimo dobrych leków.. myślisz, że to może być dopiero owulacja ? W 14 dniu cyklu miałam tez tak ból i myśle, że wtedy mogła być jednak już owulacja. Sama nie wiem, piersi też już bolą od wczoraj
 
Właśnie tego się boję, że coś z badaniami nie tak, także napewno to sprawdzę i zrobię najważniejsze badania, ja przed zajściem w 1 ciążę też miałam książkowe.. Może to też psychika tak działa..
Lekarz mówił że zachodzenie w ciążę powinno polegać na tym żeby nie chcieć zachodzić tzn liczyć, kombinować itd tylko powinno to wyjść naturalnie z regularnego seksu bez zabezpieczeń... ;) jeśli chodzi o psychike to już jest presja, a to działa na naszą przysadkę itd.i tym samym ma realny wpływ..
 
Dziewczyny czy wy w czasie około owulacyjnym odczuwanie dyskomfort podczas stosunku? Ja zauważyłam, że 1-3 dni przed owu strasznie mnie boli, jakby mnie rozrywał od środka, a są to nasze standrardowe pozycje... Później wraca wszystko do normy.
Czy to jest spowodowane tym, że szyjka się opuszcza?
Jest to spowodowane większym ukrwieniem tych okolic i szyjki podczas owulacji z tego co pamiętam. Ja zawsze odczuwałam silne kłucie w trakcie stosunku w owulację lub dzień przed :) Musieliśmy wtedy robić to delikatniej i „nie do końca” 😂
 
Lekarz mówił że zachodzenie w ciążę powinno polegać na tym żeby nie chcieć zachodzić tzn liczyć, kombinować itd tylko powinno to wyjść naturalnie z regularnego seksu bez zabezpieczeń... ;) jeśli chodzi o psychike to już jest presja, a to działa na naszą przysadkę itd.i tym samym ma realny wpływ..
Jakby wszystko było takie proste to świat byłby piękny :D Niektórym tak się udaje, ale znacznej większości nie. My ponad pół roku na chillu robiliśmy to bez zabezpieczenia przez cały okres płodny i w owulację i niestety nie wychodziło :) Co prawda nasze starania starania niewiele się różniły, bo okazało się, że idealnie określałam sobie owulację i dni płodne, ale dzidziuś i tak przyszedł wtedy kiedy sam chciał a nie wtedy kiedy my tego chcieliśmy 😂
 
Ja mierzę w ustach, codziennie rano zanim wstanę :-)
Najlepiej jest tam na dole mierzyć. Ja mierzyłam swojego czasu właśnie w pochwie. Używasz zwykłego termometru a nie owulacyjnego? Sprawdź na ulotce jaki ma zakres błędu, bo zazwyczaj przy pomiarze w ustach mają duży zakres błędu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pomiar w ustach jeśli chodzi o owulację jest niemiarodajny :) W sensie najlepiej jest tam na dole mierzyć. Ja mierzyłam swojego czasu właśnie w pochwie. Dodatkowo jeśli używasz zwykłego termometru a nie owulacyjnego, to przy pomiarze w ustach mają one zazwyczaj dosyć spory zakres błędu. Moje zwykłe termometry mają zapisane na ulotce, że zakres błędu pomiaru w ustach to nawet 2 stopnie. Sporo...
Mam termometr owulacyjny, robię pomiary od sierpnia. Przez jakiś czas robiłam też obserwację śluzu. Mam skok temp po owu. Jak nie mierzę o tej samej godzinie to są wahania temp - jak zmierzę wcześniej niż zwykle to jest niższa temp, jak pośpię dłużej to jest wyższa. Ale jeśli się trzymam tej samej godziny, to jest ładny wykres. Na instrukcji termometru była informacja, że można mierzyć w ustach.
 
Do góry