reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dziewczyny dziś chyba będę miała kiepski dzień. Wyszlam z domu i sobie uświadomiłam że nie przyjęłam heparyny ;/. Będę musiała wrócić po wizycie a przed pracą do domu (chociaż to 5 min drogi od pracy w sensie lekarz). A do domu mam w dwie strony prawie godzinę. Ale cóż nie mam aktywnej recepty by wykupić opakowanie a nie zaryzykuję że nie wezmę. Mogłam się wrócić od razu ale pewnie spoznilabym się na wizytę. Pff. Kiepski dzień się zapowiada. Z nerwów zglodniałam a nie wiem czy nie będą mi robić badań krwi więc nie mogę nic jeść.
A wiesz ze właśnie też się ostatnio zastanawiałam co w momencie kiedy bym np zapomniała przyjąć heparyny 😮 ciekawe czy ona jakoś dłużej działa czy tylko te 24h 🤔
 
reklama
Jeśli mogę Cie uspokoić to jeśli masz cykle 37dniowe to twoja owulacja za pewne nie była w 14 dniu a około 23go dnia cyklu i idąc tym tokiem myślenia twoja ciąża automatycznie jest 'opóźniona' o 9 dni(biorąc pod uwagę standardowy cykl 28 dni) z USG wychodzi Ci o też dokładnie o 9 mniej, więc jest dobrze :) moim zdaniem nie ma się co stresować, termin według miesiączki jest orientacyjny, każda z nas w innym dniu cyklu ma owulacje :) a lekarze liczą według Om bo tak jest łatwiej
No tak by się zgadzało wtedy 🤔 uhh zamartwiałam się czy wtedy dobrze się zapisałam na prenatalne skoro takie różnice, żeby nie było za wcześnie ale bedxie się zgadzać. Pierwsza ciąża i miliony pytań wątpliwości analiz, może nie potrzebie ale ja taki typ jestem haha. Dziękuję 💝💝
 
Masz dziś prenatalne czy normalna wizytę? Bo na pobranie krwi przed prenatalnym nie trzeba być nadczo. Dziewczyny polecam przed wizytą na prenatalne zjeść w poczekalni coś słodkiego. Ja tak zrobiłam i dzidzia ładnie współpracowała a dziewczyna przede mną musiała iść przejść się zjeść coś i ponownie wrócić więc automatycznie obsuwa z czasem badania. A powiem że to badań e do delikatnych nie należy 🤭🥴
U mnie właśnie tak było, mały (mam przeczucie ze to chłopak 😂) kompletnie nie chciał współpracować, badanie trwało 25minut, musiałam skakać, kręcić biodrami, dopiero jak poszłam siusiu to na dwie sekundy raczył pokazać swój profil😂🙈 położna tez go delikatnie przyciskała ta końcówka od usg ale on tylko nóżkami i rączkami machał żeby dać mu spokój 😂 także miejcie coś słodkiego lub zimnego do picia 🤞🏼
 
Ale w jaki sposób naciagactwo? Ktoś nie chce nie kupuje. Dla mnie bardzo fajna i przydatna rzecz, a kosztuje niewiele.
Taki trochę bzdet, bardziej miałam na mysli, ze to kolejna rzecz bez ktorej mozna sie obejść [emoji16]dla mnie nic konkretnego i praktycznego. Oczywiscie kupuje kto chce.
 
Masz dziś prenatalne czy normalna wizytę? Bo na pobranie krwi przed prenatalnym nie trzeba być nadczo. Dziewczyny polecam przed wizytą na prenatalne zjeść w poczekalni coś słodkiego. Ja tak zrobiłam i dzidzia ładnie współpracowała a dziewczyna przede mną musiała iść przejść się zjeść coś i ponownie wrócić więc automatycznie obsuwa z czasem badania. A powiem że to badań e do delikatnych nie należy 🤭🥴

Mam wizytę w poradni nadkrzepliwości. Może sami mi dadzą jak powiem że zapomniałam ;D.

A wiesz ze właśnie też się ostatnio zastanawiałam co w momencie kiedy bym np zapomniała przyjąć heparyny 😮 ciekawe czy ona jakoś dłużej działa czy tylko te 24h 🤔

Ginek mi mówił że obsuwa 2-3h nic nie zrobi. Zawsze biorę 8-10. W zależności czy idę do pracy czy nie. Do 11 napewno dziś zdążę wziąć.
Tylko jestem zła jak mogłam zapomnieć. I teraz będę szła koło pracy po wizycie i nie wejdę tylko znów do domu. To mnie utwierdza w tym że jak szef wróci z delegacji to uzgodnie z nim. Ze te dni co mam lekarza nie wracam do pracy tylko jestem pod tel czyli Ala zdalnie.
 
Masz dziś prenatalne czy normalna wizytę? Bo na pobranie krwi przed prenatalnym nie trzeba być nadczo. Dziewczyny polecam przed wizytą na prenatalne zjeść w poczekalni coś słodkiego. Ja tak zrobiłam i dzidzia ładnie współpracowała a dziewczyna przede mną musiała iść przejść się zjeść coś i ponownie wrócić więc automatycznie obsuwa z czasem badania. A powiem że to badań e do delikatnych nie należy 🤭🥴
Ja też gdzieś wyczytałam, że warto zjeść coś słodkiego i moje dziecko tak się kręciło, że ciężko było je w ogóle pomierzyć 😉
 
12+4 według usg bardzo dobry sprzęt to podstawa. A ile stresu bo lekarz powiedział najpierw porozmawiamy po badaniu wiec caly czas milczał był skupiony a ja w myślach milion złych rzeczy [emoji15]. Ale jak skończył zrobił opis i wtedy powiedział że badanie wyszło prawidłowo. Padłam dziewczyny wczoraj z tych emocji z tym bólem głowy i dopiero wstałam. Robię śniadanko [emoji846].
Aaa no moj czasami milczy a czasami nadaje, a sprzęt ma bardzo profesjonalny dlatego go wybralam. Mam koleżankę co chodzi do lekarza i sprzet ma do d... Ale chodzi bo dla niej jest fajny, dla mnie to troche niepojęte bo zdrowie i zycie mojego dziecka najwazniejsze. A na usg jezdzi do innego i płaci. Zresztą u tego tez placi, co to za lekarz jak nie ma podstawowego sprzetu usg. Nie odwazylabym sie korzystac z jeg usług.
 
Ciekawe czy uwzględnią, że nie wszystkie dzieci mają ojców. Bo ja zostałam sama i co? Zabiorą mi 2mc na rzecz ojca, który się wyparł i uciekł obrażony bo nie chciałam usunąć? Bez sensu.
Oby coś wymyślili, może dla samotnych matek będzie wyjątek.
Mi też nie podoba się ten pomysł, mój ma własną firmę i jakoś sobie nie wyobrażam, że na dwa miesiące sobie idzie na opiekę.
 
reklama
Ciekawe czy uwzględnią, że nie wszystkie dzieci mają ojców. Bo ja zostałam sama i co? Zabiorą mi 2mc na rzecz ojca, który się wyparł i uciekł obrażony bo nie chciałam usunąć? Bez sensu.
Wspolczuje sytuacji, muszą cos innego wymyslec, chociaz ja nie chce juz sie wypowiadac na temat obecnego rządu bo krew mnie zalewa. A nerwy nie wskazane! Tylko czy jak przyjdzie inny rząd to bedzie lepiej? Musialaby nastapic diametralna zmiana!
 
Do góry