reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Hej dziewczyneczki.
Ja dopiero po całym dniu odpoczywam. Po Pracy zakupy, sprzątanie, gotowanie na jutro i tak cały czas w biegu.
Dziś spotkałam się z koleżanką i mówię jej ze jestem w ciąży i że już końcówka 13 tyg a ona coooo? Nic nie widać 😁u Was serio już tak widać ciążę?

Dziś mam 16+6 i wydaje mi się, że dopiero w tym tygodniu pojawił się taki serio ciążowo wyglądający wałeczek pod pępkiem. Wcześniej przez ok. miesiąc wyglądałam jakbym po prostu zjadła za dużo kfc :)
 
reklama
Nie jest najgorzej z cukrzycą trzeba pilnować godzin jedzenia i kłucia ale idzie się przyzwyczaić.Mi na przykład zdaża się zjeść drożdżówkę i lody i cukry ok insulinę mam tylko na noc bo cukier naczczo wyskakuje wysoki

Przepraszam, pewnie już o tym pisałyście nie raz, ale nie śledziłam zbyt dokładnie tematu cukrzycy. Test obciążenia glukozą standardowo robi się dopiero w okolicach 24 tygodnia, a u Was wykonano go wcześniej, bo morfologia wyszła taka sobie, dobrze rozumiem?
 
Przepraszam, pewnie już o tym pisałyście nie raz, ale nie śledziłam zbyt dokładnie tematu cukrzycy. Test obciążenia glukozą standardowo robi się dopiero w okolicach 24 tygodnia, a u Was wykonano go wcześniej, bo morfologia wyszła taka sobie, dobrze rozumiem?
Tak, mi glukoza na czczo wyszła za wysoka (96) i lekarz stwierdził że szybciej będę szła na krzywą. Po drodze jeszcze z rana kontrolowałam cukry własnym glukometrem i udawało się utrzymać na poziomie 84-92. Na ostatniej wizycie dostałam skierowanie na krzywą, będę robiła w przyszłym tygodniu (19 tydz)
 
Przepraszam, pewnie już o tym pisałyście nie raz, ale nie śledziłam zbyt dokładnie tematu cukrzycy. Test obciążenia glukozą standardowo robi się dopiero w okolicach 24 tygodnia, a u Was wykonano go wcześniej, bo morfologia wyszła taka sobie,
Mi endokrynolog-diabetolog która leczy mi tarczycę z pierwszych badań krwi w ciąży wyłapała
 
Przepraszam, pewnie już o tym pisałyście nie raz, ale nie śledziłam zbyt dokładnie tematu cukrzycy. Test obciążenia glukozą standardowo robi się dopiero w okolicach 24 tygodnia, a u Was wykonano go wcześniej, bo morfologia wyszła taka sobie, dobrze rozumiem?
Mi zrobili badanie cukru na czczo przed podaniem kroplowki nawadniającej i miałam 104 więc potem jak lekarz ginekolog to zobaczył to zalecił szybsze zrobienie obciążenia glukoza plus ketony w moczu no i wszystko potwierdziło cukrzycę (sporo przekroczone cukier we krwi i 150 ketonów).
A obciążenie robiłam w 14tc.
 
Mi zrobili badanie cukru na czczo przed podaniem kroplowki nawadniającej i miałam 104 więc potem jak lekarz ginekolog to zobaczył to zalecił szybsze zrobienie obciążenia glukoza plus ketony w moczu no i wszystko potwierdziło cukrzycę (sporo przekroczone cukier we krwi i 150 ketonów).
A obciążenie robiłam w 14tc.
Hej a jakie miałaś wyniki testu obciążenia
 
reklama
Hej dziewczyneczki.
Ja dopiero po całym dniu odpoczywam. Po Pracy zakupy, sprzątanie, gotowanie na jutro i tak cały czas w biegu.
Dziś spotkałam się z koleżanką i mówię jej ze jestem w ciąży i że już końcówka 13 tyg a ona coooo? Nic nie widać 😁u Was serio już tak widać ciążę?
Mi bardzo szybko wywalilo kuleczke jutro zaczynam 19 tc i nie da się tego ukryć ☺️
 
Do góry