reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
No coś Ty już o wnukach ? Jeszcze będziesz miała na to dużo czasu, przestań 😀 na razie ciesz się z tego, że masz małe dzieci i jesteś jeszcze młoda kobieta. 🙃 Czas strasznie szybko mija i musimy doceniać to co mamy w danej chwili.
Oczywiście masz rację, mam takie myśli pewnie dlatego, że moje znajome kilka lat starsze co prawda są już babciami wszystkie swoje dzieci urodziły przed 30stką.🤭
 
Starania w toku zobaczymy co z tego wyjdzie, sporo teraz.czytam o chorobie SMA u dzieci i zastanawiam się nad zrobieniem badania na nosicielstwo genu sn1 aby wykluczyć te chorobę u dziecka. Trochę to kosztuje co prawda ale ostatnio coraz więcej się o tym słyszy, nie wiem czy jest to po prostu bardziej nagłaśniane czy coraz więcej dzieci na to choruje. Najbardziej boję się właśnie jakiś chorób u dziecka.
 
Starania w toku zobaczymy co z tego wyjdzie, sporo teraz.czytam o chorobie SMA u dzieci i zastanawiam się nad zrobieniem badania na nosicielstwo genu sn1 aby wykluczyć te chorobę u dziecka. Trochę to kosztuje co prawda ale ostatnio coraz więcej się o tym słyszy, nie wiem czy jest to po prostu bardziej nagłaśniane czy coraz więcej dzieci na to choruje. Najbardziej boję się właśnie jakiś chorób u dziecka.
Choroby były i są, wydaje mi się że nie zawsze mamy na wszystko wpływ, ale jeśli można zapobiec jakiejkolwiek to jak najbardziej 😀 Ja jutro połówkowe, zaczynam się denerwować, mam nadzieję że będzie dobrze 😀 No i ruchy nieśmiałe ale zaczynam czuć. Tak się cieszę😀 Dowiedziałam się dzisiaj, że jeśli w 18 tc nie czuć ruchów to nie ma powodów do niepokoju i po 24 tc dopiero mierzy się ruchy dziecka. 😀
 
Witam dziewczyny.. Jak dobrze było Was znaleźć, gdy w internecie ciężko znaleźć cokolwiek pokrzepiającego na temat ciąży u otyłych.. A na innych forach jedyne co można przeczytać to lincz, że wieloryby nie powinny zachodzić w ciążę...
Jestem w 9 tc i ważę 106 kg od 10 lat mam zdiagnozowane pcos.. Do tej pory nie wiem jak to się stało ze jestem w ciąży ponieważ w moim życiu były już epizody ze nie miałam miesiączki nawet rok. Jestem pełna obaw.. Nie potrafię się w ogóle tym cieszyć bo mam jakieś dziwne poczucie winy przez moją wagę.. Do tego w tamtym tyg miałam robiona krzywa cukrową i wyszla mi cukrzyca.. Czuje tak przerażający lęk...
 
Witam dziewczyny.. Jak dobrze było Was znaleźć, gdy w internecie ciężko znaleźć cokolwiek pokrzepiającego na temat ciąży u otyłych.. A na innych forach jedyne co można przeczytać to lincz, że wieloryby nie powinny zachodzić w ciążę...
Jestem w 9 tc i ważę 106 kg od 10 lat mam zdiagnozowane pcos.. Do tej pory nie wiem jak to się stało ze jestem w ciąży ponieważ w moim życiu były już epizody ze nie miałam miesiączki nawet rok. Jestem pełna obaw.. Nie potrafię się w ogóle tym cieszyć bo mam jakieś dziwne poczucie winy przez moją wagę.. Do tego w tamtym tyg miałam robiona krzywa cukrową i wyszla mi cukrzyca.. Czuje tak przerażający lęk...
Hej kochana ciesz się że udało się zajść w ciążę ja też jestem na podobnym etapie 9t3d jak się czujesz napisz coś o sobie ile masz lat skąd jesteś ja zachodząc w ciążę z synem też zaczynałam z wagą 105kg
 
Mam 27 lat i 6/7 tc ciąży sporo wymiotowałam teraz czuje się naprawdę bardzo dobrze.. martwi mnie cukrzyca dziś cukier na czczo 120 😞
 
reklama
To moja pierwsza ciąża.. Wizytę u Diabetologa mam w poniedziałek
Ja problemów z cukrem nie miałam w ciąży miałam z ciśnieniem są grupy o cukrzycy w ciąży może tam popytaj co jedzą itd będziesz musiała być na diecie dobrze że już w poniedziałek masz lekarza. Gratuluję pierwszej ciąży ja jestem po poronieniu mam syna 3 letniego teraz 3 ciąża mam nadzieję że szczęśliwa. Byłaś już na wizycie u ginekologa? Z jakiego jesteś województwa?
 
Do góry