reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik Badania betę HCP ....

Bobasek12345

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2020
Postów
41
Hej przesyłam mój wynik badan i co o tym sądzicie czy dobrze odczytałam że dzidzia jest między 2-3 tygodniu 🙃
 

Załączniki

  • 1595675436286..jpg
    1595675436286..jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 1 359
reklama
reklama
Powtórz betę za 48 godzin, bo wynik (przyrost) jest niestety "średni", ale to jeszcze niczego nie przesądza. Na Internecie są kalkulatory które obliczają wartości % i wskazują czy wynik jest ok czy nie.
 
Ostatnia edycja:
No teraz to mnie wystraszyliscie czyli co ciąża że się rozwija czy to po za maciczna ... Zejdę tu na miejscu byłam dziś u doktora umówiłam się z nim na jutro ja mam ogólnie problemy ja mam dwurozno macicę i kiedyś mi powiedział lekarz że mam się natychmiast zjawiać jak test mam pozytywny i nie wazne to jaki tydzień kiedyś brałam chormony badania i nic nie wychodzili może dlatego że myślałam a teraz od roku czasu nie myśle i bach chyba w końcu się udało a teraz po tych badaniach i testach moje życie nabrało barw a tu bach teraz widzę że chyba nie ale najlepsze jest to że ja czuję coś tam czuje pod brzuchem bolescie za piersi się dotknąć nie mogę chodzi mi o sutki ze mnie asz pieko nie wiem już sama co o tym wszystkim myśleć jutro lekarz zobaczy mój ten drugi wynik .... Pozdrawiam
 
No teraz to mnie wystraszyliscie czyli co ciąża że się rozwija czy to po za maciczna ... Zejdę tu na miejscu byłam dziś u doktora umówiłam się z nim na jutro ja mam ogólnie problemy ja mam dwurozno macicę i kiedyś mi powiedział lekarz że mam się natychmiast zjawiać jak test mam pozytywny i nie wazne to jaki tydzień kiedyś brałam chormony badania i nic nie wychodzili może dlatego że myślałam a teraz od roku czasu nie myśle i bach chyba w końcu się udało a teraz po tych badaniach i testach moje życie nabrało barw a tu bach teraz widzę że chyba nie ale najlepsze jest to że ja czuję coś tam czuje pod brzuchem bolescie za piersi się dotknąć nie mogę chodzi mi o sutki ze mnie asz pieko nie wiem już sama co o tym wszystkim myśleć jutro lekarz zobaczy mój ten drugi wynik .... Pozdrawiam
Sprawdziłam sobie kalkulator hcg wychodzi mi tak .....
HCG podwaja się co 2 dni 22 godzin (71 godzin).

Średni dwudniowy przyrost to 226 mlU/ml (60.3%) (w normie).

Przyrost hormonu HCG jest w normie. Uzyskany wynik z dużym prawdopodobieństwem świadczym o tym, że Twoja ciąża rozwija się prawidłowo.
 
No przyrost poniżej normy, więc powtórz badanie w środę.
HCG podwaja się co 2 dni 22 godzin (71 godzin).

Średni dwudniowy przyrost to 226 mlU/ml (60.3%) (w normie).

Przyrost hormonu HCG jest w normie. Uzyskany wynik z dużym prawdopodobieństwem świadczym o tym, że Twoja ciąża rozwija się prawidłowo.
Tak mi chodzi .....
 
Sprawdziłam sobie kalkulator hcg wychodzi mi tak .....
HCG podwaja się co 2 dni 22 godzin (71 godzin).

Średni dwudniowy przyrost to 226 mlU/ml (60.3%) (w normie).

Przyrost hormonu HCG jest w normie. Uzyskany wynik z dużym prawdopodobieństwem świadczym o tym, że Twoja ciąża rozwija się prawidłowo.

Czyli badalaś w mniej niż 3 doby ?
Bo w 3 dobach (72h) wychodzi za niski przyrost.
Skontroluj betę za dwa dni.

Na tym etapie ciąży beta galopuje do przodu, u większości kobiet się podwaja co dwa dni. 60% to podręcznikowe minimum.

Nie rozumiem za to po co chce Cię widzieć lekarz - przy takiej becie ciąża jest niewidoczna, zobaczy co najwyżej endometrium.
Zbadaj progesteron może dodatkowo?
 
Czyli badalaś w mniej niż 3 doby ?
Bo w 3 dobach (72h) wychodzi za niski przyrost.
Skontroluj betę za dwa dni.

Na tym etapie ciąży beta galopuje do przodu, u większości kobiet się podwaja co dwa dni. 60% to podręcznikowe minimum.

Nie rozumiem za to po co chce Cię widzieć lekarz - przy takiej becie ciąża jest niewidoczna, zobaczy co najwyżej endometrium.
Zbadaj progesteron może dodatkowo?
Bo ja mam dwurozno macicę i mówił mi ginekolog że zajde i nie daj Boże poronie już miałam tak i jeśli zajde w ciążę to powiedział mi że do 6 miesięcy czeka mnie lezenie bo u mnie to bomba cykajaca
 
reklama
Bo ja mam dwurozno macicę i mówił mi ginekolog że zajde i nie daj Boże poronie już miałam tak i jeśli zajde w ciążę to powiedział mi że do 6 miesięcy czeka mnie lezenie bo u mnie to bomba cykajaca

Rozumiem, ale na tym etapie lekarz nie jest w stanie tej ciąży stwierdzić - obraz ciąży na usg pojawia się przy becie ok 1000. Do tego momentu tak naprawdę można ją monitorować, tym bardziej, że masz niski przyrost bety, można też sprawdzić progesteron.
 
Do góry