reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja chodziłam w zeszłym roku na Starynkiewicza, a miałam 2k2o. Może coś się zmieniło. A ja rodziłam u siebie w Wołominie i było super :-) będę miło to wspominać. Dokładnie wszystko opisałam w tym wątku na początku listopad2019, możecie się cofnąć jak chcecie poczytać ;) moje dziewczynki mają już 8 miesiecy :-) powodzenia mamuśki :p
Dwa cukiereczki 😋
 
reklama
Hej dziewczyny mam pytanie, może jest któraś z Was z okolic Warszawy i lekarz podczas ciąży bliźniaczej skierował was do kliniki w , której prowadzą właśnie takie ciążę? Mam problem ponieważ mój lekarz skierował mnie na Plac Starynkiewicza , a tam nie zajmują się ciąża bliźniaczą która ma dwa łożyska . ... Może ktoś pomoże?
Miałam to samo. Na Starynkiewicza odmówili mi bo Dwukosmowkowa dwuowodniowa.. Szukałam na własną rękę ale żelazna karowa Starynkiewicza odmówili. Jedynie na żwirki i Wigury dali mi termin ale niestety późno.. Szkoda tylko że jak prywatnie to wszędzie miejsca były.. Zdecydowalam że zostaje u mojego lekarza bo wszystko jest ok. Cięcie też miało być w moim mieście ale los zdecydowal inaczej. W 29 tygodniu trafiłam do szpitala na karowa z zagrażającym porodem przedwczesnym. Przewieźli mnie z mojego miasta. Dotrwaliśmy do 35 tygodnia.
Urodziłam na Karowej. Podobno najlepsze miejsce dla wcześniakow. Na Starynkiewicza podobno jest spory nacisk na porod naturalny bliźniąt.
 
Miałam to samo. Na Starynkiewicza odmówili mi bo Dwukosmowkowa dwuowodniowa.. Szukałam na własną rękę ale żelazna karowa Starynkiewicza odmówili. Jedynie na żwirki i Wigury dali mi termin ale niestety późno.. Szkoda tylko że jak prywatnie to wszędzie miejsca były.. Zdecydowalam że zostaje u mojego lekarza bo wszystko jest ok. Cięcie też miało być w moim mieście ale los zdecydowal inaczej. W 29 tygodniu trafiłam do szpitala na karowa z zagrażającym porodem przedwczesnym. Przewieźli mnie z mojego miasta. Dotrwaliśmy do 35 tygodnia.
Urodziłam na Karowej. Podobno najlepsze miejsce dla wcześniakow. Na Starynkiewicza podobno jest spory nacisk na porod naturalny bliźniąt.
Słyszałam właśnie o tym że preferują porody naturalne nawet przy blizniakach. Mi to na szczęście nie przeszkadza, ja bym tak wolała urodzić niż przez cc. Ale finalnie to i tak zależy od sytuacji.
Fajnie by było gdyby do tego czasu skończyli remont :)
 
Ja też mam osiołka bugaboo :-) lekki, wąski tyle że używany kosztował 3500 :-\ ma adapter do fotelików, to przydaje się na zakupy czy do lekarza, nie trzeba wtedy zabierać do samochodu gondoli tylko w kliknać dzieci w fotelikach :-) a jak byłam na święta u rodziców to wypiełam gondole i mogłam zanieść je na piętro i użyć jako łóżeczka, no a za jakiś czas będzie spacerówką :-) Zobacz załącznik 1077262
Witam jak będzie Pani testowała siedzenia spacerowe to mogę prosić o opinię? Bo to są siedzenia kubełkowe bez możliwości pełnego rozłożenia na płasko i jestem bardzo ciekawa czy jest to funkcjonalne oraz do jakiego wieku mogą dzieci w nim siedzieć, bo słyszałam, że są dość małe. Pozdrawiam
 
Witam jak będzie Pani testowała siedzenia spacerowe to mogę prosić o opinię? Bo to są siedzenia kubełkowe bez możliwości pełnego rozłożenia na płasko i jestem bardzo ciekawa czy jest to funkcjonalne oraz do jakiego wieku mogą dzieci w nim siedzieć, bo słyszałam, że są dość małe. Pozdrawiamj
Jak przysypiają to opuszczam siedzisko na poziomo, wtedy mają nóżki trochę wyżej ale im to nie przeszkadza. Na razie jestem bardzo zadowolona, prowadzi się jedną ręką i myślę że z jazdą po śniegu/błocie nie będzie żadnego problemu :-) i kocham te poszerzane budki, można całkiem zasłonić się od slonca lub deszczu. tylko zajmuje dużo miejsca w bagażniku jak trzeba gdzieś dalej pojechać. Sąsiadka ma dodatkowo taką spacerówkę składaną parasolkę, ale bardzo ciężko się ją pcha bo ma malutkie kółka a jej dziewczynki są już większe.
 

Załączniki

  • 15959315573518672412359700225469.jpg
    15959315573518672412359700225469.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 138
  • 1595931666817766312287760158889.jpg
    1595931666817766312287760158889.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 138
  • 15959317630392140804885368776195.jpg
    15959317630392140804885368776195.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 138
  • IMG_20200630_090240.jpg
    IMG_20200630_090240.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 139
A to dziś ze spaceru, dziewczyny mają korygowane prawie 8miesiecy, 7kg, 72cm, tak wygląda położona jedna spacerówka i rozpięty poszerzony Daszek. Dziewczyny mają jeszcze sporo miejsca.
 

Załączniki

  • received_319723286078646.jpeg
    received_319723286078646.jpeg
    181,5 KB · Wyświetleń: 138
  • received_774780859932495.jpeg
    received_774780859932495.jpeg
    191,4 KB · Wyświetleń: 144
  • received_312357266480333.jpeg
    received_312357266480333.jpeg
    168 KB · Wyświetleń: 140
Dzień dobry, ciaza bliźniacza 2k 2o. Obecnie 15+4.
Jestem dość szczupła jak to mój doktor mówi i teraz pytanie. Czy Was tez tak bolał/ boli brzuch ? Leżę to po bokach boli, na wznak za chwile mi jest niewygodnie a na brzuchu juz odpada. Doktor twierdzi, ze przy bliźniakach tak będzie bolec. Nie wspominając juz o stawiającej się macicy 😕 ogólnie mam teraz takie dni, ze jestem przerażona jak dam radę donosić te maleństwa i później ....
 
Dzień dobry, ciaza bliźniacza 2k 2o. Obecnie 15+4.
Jestem dość szczupła jak to mój doktor mówi i teraz pytanie. Czy Was tez tak bolał/ boli brzuch ? Leżę to po bokach boli, na wznak za chwile mi jest niewygodnie a na brzuchu juz odpada. Doktor twierdzi, ze przy bliźniakach tak będzie bolec. Nie wspominając juz o stawiającej się macicy 😕 ogólnie mam teraz takie dni, ze jestem przerażona jak dam radę donosić te maleństwa i później ....
Witam, mnie tak bolą boki od 17tyg ciąży, wskazane jest spanie na lewym boku ale z racji bliźniaków może też być to prawy bok byle nie na wznak. Mam poduszkę typu C do spania, jest wygodna ale rewelacji nie ma, często budze się w nocy leżąc na wznak a jak czasem śpię na lewym boku długo to lewa noga tak mnie boli że nie potrafię nią nawet ruszyc. Na początku bardzo bolały mnie jajniki i miewałam bole głowy, ale mam zdiagnozowaną migrenę z aurą to się cieszę że jeszcze mnie nie dopadla w tej ciąży, bo w pierwszej ją przechodziłam.
 
reklama
Dzień dobry, ciaza bliźniacza 2k 2o. Obecnie 15+4.
Jestem dość szczupła jak to mój doktor mówi i teraz pytanie. Czy Was tez tak bolał/ boli brzuch ? Leżę to po bokach boli, na wznak za chwile mi jest niewygodnie a na brzuchu juz odpada. Doktor twierdzi, ze przy bliźniakach tak będzie bolec. Nie wspominając juz o stawiającej się macicy 😕 ogólnie mam teraz takie dni, ze jestem przerażona jak dam radę donosić te maleństwa i później ....

ja dziś mam 12+ 3 z bliźniakami 1k2o i leżenie to tragedia. Brzuch boli cały czas ale mnie ewidentnie boli jakby wszystko się rozciągało, skóra ciągnie narządy czuje jak mi uciska. Mam tylko delikatnie zaokrąglony brzuch, wieczorem oczywiście bardziej ale waze 46 kg wiec nie wiem gdzie zmieszczę dwa dzieciaczki ;)
 
Do góry