reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Ja dopiero na prenatalnych w 13 tygodniu dowiedziałam się, że to 1k2o. Od 6 tygodnia mi mówili, że na 100% 1k1o. Takze myśle, że to też zależy od sprzętu albo umiejetnosci lekarza.
Hej, w 8 tygodniu lekarz powinien z łatwością stwierdzić czy to ciąża dwukosmowkowa czy jednokosmowkowa i czy dwu czy jednoowodniowa, ja już w 6 tygodniu wiedziałam. A wydaje mi się że bez określenia tego nie można stwierdzić czy ciąża jest jednojajowa. Mi na początku lekarz powiedział żeby się nie nastawiac że będą bliźnięta, muszą zawsze trochę postraszyc, nie stresuj się na zapas :)
 
Podobno im niższa ciąża tym lepiej określić rodzaj ciąży, najlepiej wtedy widać. Może tak jak piszesz zależy od lekarza i sprzętu
 
U mnie się tak ułożyły że jakby były jeden za drugim, może dlatego nie chciał nic mówić bo niewiele było widać? Pozostaje mi tylko gdybanie ale do wizyty coraz mniej czasu. Jakoś się uspokoiłam już, nawet zaczęłam patrzeć za wózkami bliźniaczymi ale ich ceny mnie przeraziły ;p
 
U mnie się tak ułożyły że jakby były jeden za drugim, może dlatego nie chciał nic mówić bo niewiele było widać? Pozostaje mi tylko gdybanie ale do wizyty coraz mniej czasu. Jakoś się uspokoiłam już, nawet zaczęłam patrzeć za wózkami bliźniaczymi ale ich ceny mnie przeraziły ;p
To twoja pierwsza ciąża?
Ja też już zaczęłam się rozglądać za wózkiem ( u mnie dopiero 14w1d [emoji3059]). Zastanawiam się nad bebetto 42 3w1, ma dobre opinie, a używany jest połowę tańszy, szkoda mi 3k wydać na nowy, tym bardziej, że musimy zrobić remont przed przyjściem maluszków [emoji85]
 
@Annallie pierwsza potwierdzona, kilka miesięcy temu biochemiczna...
Całe szczęście kolega męża z pracy też będzie miał bliźniaki więc już ktoś ogarnia o co w tym wszystkim chodzi. Ja też jestem z bliźniąt ale 30 lat temu wszystko wyglądało inaczej :D
 
To fajnie [emoji16]
U mnie nikt z rodziny czy znajomych nie miał bliźniaków [emoji2368]
@Annallie pierwsza potwierdzona, kilka miesięcy temu biochemiczna...
Całe szczęście kolega męża z pracy też będzie miał bliźniaki więc już ktoś ogarnia o co w tym wszystkim chodzi. Ja też jestem z bliźniąt ale 30 lat temu wszystko wyglądało inaczej :D
 
Dziewczyny przy wyborze wózków bliźniaczych weźcie pod uwagę wagę bo te wózki niektóre są bardzo ciężkie.
Ja kupiłam używany bugaboo donkey 2 . Nie używam jeszcze ale ma wszystko to co chciałam. Polecam jak na razie. Jeśli jesteście zainteresowane to na Facebook u są strony dotyczące tych właśnie wózków. Wszytko tam jest dokładnie napisane/opisane.
 
Niestety jest też kwestia funkcjonalności [emoji4]
Wózki obok siebie są zazwyczaj dość szerokie, nie wszędzie da się wejść. Ja też mam wąską windę w wieżowcu.
 
reklama
Ja też mam osiołka bugaboo :-) lekki, wąski tyle że używany kosztował 3500 :-\ ma adapter do fotelików, to przydaje się na zakupy czy do lekarza, nie trzeba wtedy zabierać do samochodu gondoli tylko w kliknać dzieci w fotelikach :-) a jak byłam na święta u rodziców to wypiełam gondole i mogłam zanieść je na piętro i użyć jako łóżeczka, no a za jakiś czas będzie spacerówką :-) IMG_20200205_135842.jpg
 
Do góry