reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Człowiek dba o higienę, w szczególności okolic intymnych w ciąży, nie uprawia seksu i skąd się biorą te wszystkie paskudztwa tam w środku.... masakra 😤
 
reklama
Heeej. Kiedyś Wam pisałam, że mi się skraca szyjka (jakoś od ok. 30tc) i mam rozwarcie na 2 cm (od 33tc). Udało mi się dotrzymać do końca. W 39+1 (z racji cukrzycy) miałam wywoływany poród. Moja szyjka ruszyć nie chciała 😅 ale na szczęście przy drugiej dawce oksytocyny dostałam odpowiednich skurczów. Trzymam za Was wszystkie kciuki, żebyście wszystkie dotrwały do końca!
Moja Hania przyszła na świat 31.08. o godz. 23.30 ❤
No bo te szyjki sa takie wredne jak widac! A mialas pessar? Lezalas? Ile lacznie trwal porod? Gratuluje coreczki i ze dzielnie donosilas ciaze ;)
 
Witamy ;) no niestety łatwo nie mamy.. każda tutaj odchodzi od zmysłów mając z tyłu głowy ryzyko porodu przedwczesnego..
Ja również i szyjka skracająca i cukrzyca i tarczyca i jeszcze inne przygody po drodze, lekko nie jest, ale byle do przodu, nie jesteś sama, a wszystkie tutaj się doskonale rozumiemy ;)
A co sie stało z jednym dzieciątkiem? Kiedy miałaś szew zakładany i na jaką szyjkę?


Witaj w klubie, ja również jutro kontrola 😬 i też chciałabym już 30tydzien.. to mój kolejny cel!
O której masz kontrol? I w którym tc teraz jesteś? Trzymam kciuki! Dawaj znać !
 
Człowiek dba o higienę, w szczególności okolic intymnych w ciąży, nie uprawia seksu i skąd się biorą te wszystkie paskudztwa tam w środku.... masakra 😤
Dokładnie! Tez jęczała mojemu lekarzowi, że całe życie bez infekcji, a w morzu pływałam, w jeziorach, i partnerów kilku, i nigdy nic się nie przyplątało, a w ciąży to co wymaz to coś znajdują. On mówił, ze te wszystkie bakterie s pochwie są, ale w promilu - ze wszystkich lacznie jest 1% i tak sobie śpią, i kwas mlekowy rządzi, a w ciąży od hormonów, szwów, pessarow i badań się cały układ w pochwie zmienia i, ze to nie moja wina. Ale kompletnie mnie tym nie pocieszył!!!!
 
Witam dziewczyny. Widzę, że większość z nas z przygodami...a.mowili, ciąża to.piekny stan...dla mnie to horror, mam nadzieję , że znajdę tutaj wsparcie. Jedno dziecko martwe drugie żywe, 30 tc, szew okrężny z wciąż skracająca się szyjka, cukrzyca. Fobia , że zaczynam rodzic. Siwa głową od stresu...
Bardzo współczuje Ci straty... sama jestem w ciąży bliźniaczej w której non stop są jakieś komplikacje. Od samego początku raczej nie nastawiali mnie pozytywnie. Walczę teraz o Każdy dzień, o każdy tydzień i tak jak mówisz, stres jest niewyobrazalny. Ale trzeba wierzyć ze damy radę.
powiem Wam dziewczyny, ze jak leżę tu w szpitalu, niby głowa lżejsza bo wiem ze jestem pod kontrolą, ale ile się tu nasłuchałam o roznych przypadkach to moje... najlepiej po prostu skupiać się na tych szczęśliwych zakończeniach i wierze ze nas wszytskie one czekają!!
 
Bardzo współczuje Ci straty... sama jestem w ciąży bliźniaczej w której non stop są jakieś komplikacje. Od samego początku raczej nie nastawiali mnie pozytywnie. Walczę teraz o Każdy dzień, o każdy tydzień i tak jak mówisz, stres jest niewyobrazalny. Ale trzeba wierzyć ze damy radę.
powiem Wam dziewczyny, ze jak leżę tu w szpitalu, niby głowa lżejsza bo wiem ze jestem pod kontrolą, ale ile się tu nasłuchałam o roznych przypadkach to moje... najlepiej po prostu skupiać się na tych szczęśliwych zakończeniach i wierze ze nas wszytskie one czekają!!
Te opowieści szpitalne są przerażające, oj tak 😟 Wszystkim wszystko najgorsze się zawsze przytrafia. Lekarze też, w przypadku krotkiej szyjki nie nastrajaja pozytywnie 😞 "Prosze lezec, moze sie uda, nie obiecujemy, to dopiero 23tydzien... " 🥴 Tu na forum znacznie przyjemniej Was poczytać. Gdy ogladam te ich sceptyczne miny przy obchodach, to mam wrazenie, ze trafilam im sie jako najgorszy przypadek. A gdy Was podczytuje i widze, ile dziewczyn szczesliwie konczy ciaze, to jakby jakieś dwa rozne swiaty...
 
Te opowieści szpitalne są przerażające, oj tak 😟 Wszystkim wszystko najgorsze się zawsze przytrafia. Lekarze też, w przypadku krotkiej szyjki nie nastrajaja pozytywnie 😞 "Prosze lezec, moze sie uda, nie obiecujemy, to dopiero 23tydzien... " 🥴 Tu na forum znacznie przyjemniej Was poczytać. Gdy ogladam te ich sceptyczne miny przy obchodach, to mam wrazenie, ze trafilam im sie jako najgorszy przypadek. A gdy Was podczytuje i widze, ile dziewczyn szczesliwie konczy ciaze, to jakby jakieś dwa rozne swiaty...


Ja właśnie jestem po badaniu. Szyjka przez noc z 7 na 9 ale pojawiło się małe rozwarcie. Dostanę sterydy na płuca dla małej, bo jest ryzyko przedwczesnego porodu. Ale niestety też mi powiedzieli, że nie jest kolorowo.
 
reklama
Cześć Dziewczyny, tak Was sobie codziennie czytam i trzymam kciuki za Was wszystkie✊dacie radę, bo jesteśmy silnymi kobietami dla naszych maleństw 💪👍wierzę w Nas wszystkie tutaj 😘te nasze ciążę nie są lekkie, bo pełne leku i strachu, ale ufam, że każdej tutaj się uda dotrzymać do bezpiecznego terminu 😘


Ja miałam kolejną ciężka nic, brzuch non stop twardy, kilka skurczy przepowiadających i obudziłam się rano mega niewyspana...rano musiałam zrobić badania krwi w przychodni (oczywiście pielęgniarka była zła, że się wkula a na początku nie chciała lecieć krew, jakby to była moja wina🙈).
Jutro na 8 rano mam wymaz w szpitalu na koronę (to będzie długa jazda w korkach na Mokotów 😛). I jeśli dotrzymam, w niedzielę na 20 już z rzeczami na oddział i w poniedziałek cc. Jak już tak mało zostało dni, to bardzo chciałabym wytrzymać bez stresu do poniedziałku z porodem. Trzymajcie i za Nas kciuki ✊😘 z tym poniedziałkiem;)
 
Do góry