reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mam pytanie do dziewczyn, które szły krótkim protokołem. Jak to u Was wyglądało? W którym dc zaczynałyście, w którym miałyście pierwszy podgląd i kolejne usg? Jak długo trwała stymulacja?
1 października mam wizytę przed stymulacją, planowo @ powinna przyjść 6.10. To moje pierwsze podejście i chciałabym się jakoś nastawić i może orientacyjne przygotować sobie wolne w pracy.
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które szły krótkim protokołem. Jak to u Was wyglądało? W którym dc zaczynałyście, w którym miałyście pierwszy podgląd i kolejne usg? Jak długo trwała stymulacja?
1 października mam wizytę przed stymulacją, planowo @ powinna przyjść 6.10. To moje pierwsze podejście i chciałabym się jakoś nastawić i może orientacyjne przygotować sobie wolne w pracy.

Ale fajnie !!!

Ja mam tą samą sytuację :)

Na kwalifikację umówie się albo 2 pażdziernika albo 5 (w zalezności kiedy mi wydadzą badanie cytologii. Okres mam planowany 11,10,20 r.

Mi lekarz kazał sie umówić na kwalifikacje do in vitro tydzień przed okresem. :) Mam iść krótkim cyklem i to też będzie mój pierwszy transfer :)

Fajnie jest mieć kogoś pokrewnego w tej materii hehe :) :)

Pozdrowionka!

Niestety za wiele nie pomogę bo też szara w tym temacie :)
 
@Wesoła_Aga Super! Mam nadzieję, że wyniki wreszcie pozwolą Ci ruszyć, bo kojarzę, że u Ciebie coś tam ostatnio było nie tak i przekladalaś kwalifikację.
Fajnie będzie mieć towarzysza "niedoli"
U nas sytuacja nawet podobna, bo o ile dobrze pamiętam masz niedrożny jajowód. U mnie najpewniej ten sam problem i mam niedrożne oba😔
Ale może wreszcie los i do nas się uśmiechnie😉 trzeba w to wierzyć
Trzymam kciuki✊
 
Wiecie co jest najdziwniejsze, do planowanej @ mam jeszcze tydzień. Dziś jest 4dpt a mnie pobolewa podbrzusze... Raz na jakiś czas zakuje lewy to prawy (częściej prawy 🤷‍♀️) jajnik.. ... Eh... Chcę wierzyć w mojego kropka ale też nie wiem co o tym sądzić... Na dodatek męczy mnie zgaga... Pie... E popierdziekone to wszystko.... .... Byłam dziś w kościele, modliłam się do Boga aby dał nam szanse prosiłam... Mam nadzieję że moje prośby zostaną wysłuchane... 😔 Sorki ze tak smece i smece ale się boję przez ten nieszczęsny estriadol... Po kiego ja robiłam wczoraj te badania 🤦‍♀️
 
@Wesoła_Aga Super! Mam nadzieję, że wyniki wreszcie pozwolą Ci ruszyć, bo kojarzę, że u Ciebie coś tam ostatnio było nie tak i przekladalaś kwalifikację.
Fajnie będzie mieć towarzysza "niedoli"
U nas sytuacja nawet podobna, bo o ile dobrze pamiętam masz niedrożny jajowód. U mnie najpewniej ten sam problem i mam niedrożne oba😔
Ale może wreszcie los i do nas się uśmiechnie😉 trzeba w to wierzyć
Trzymam kciuki✊

Dobrze pamiętasz :)

Oj no to faktycznie jak oba niedrożne to tylko in vitro je sprytnie ominie...

Gorąco trzymam kciukaski :)

A ja tam sie nie nastawiam póki nie będzie wizyty, bo ciągle coś ;)
 
Dziewczyny,jutro mam ostatni podglad a ja czuję, że przeziębienie mnie łapie [emoji87][emoji85] zapłacze się jeśli mi to pokomplikuje plany [emoji21]
 
Wiecie co jest najdziwniejsze, do planowanej @ mam jeszcze tydzień. Dziś jest 4dpt a mnie pobolewa podbrzusze... Raz na jakiś czas zakuje lewy to prawy (częściej prawy 🤷‍♀️) jajnik.. ... Eh... Chcę wierzyć w mojego kropka ale też nie wiem co o tym sądzić... Na dodatek męczy mnie zgaga... Pie... E popierdziekone to wszystko.... .... Byłam dziś w kościele, modliłam się do Boga aby dał nam szanse prosiłam... Mam nadzieję że moje prośby zostaną wysłuchane... 😔 Sorki ze tak smece i smece ale się boję przez ten nieszczęsny estriadol... Po kiego ja robiłam wczoraj te badania 🤦‍♀️
Spojrz na to inaczej,hormony wazne ,ale sa tez inne rzeczy ktore decyduja o implantacji,na nie wplywu nie mamy ,na estradiol masz.Jesli sie nie uda( wierze,ze sie uda) to naprawde nie bedzie to wina estradiolu .Nie mysl juz o nim,bedzie za niski to go podciagniemy.Najpierw badz w ciazy,potem reszta.🤩
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które szły krótkim protokołem. Jak to u Was wyglądało? W którym dc zaczynałyście, w którym miałyście pierwszy podgląd i kolejne usg? Jak długo trwała stymulacja?
1 października mam wizytę przed stymulacją, planowo @ powinna przyjść 6.10. To moje pierwsze podejście i chciałabym się jakoś nastawić i może orientacyjne przygotować sobie wolne w pracy.

Ja zaczynalam krotki protokol 3 dc,dziewczyny zaleznie od kliniki czasami i w 1 dc .Bralam zastrzyki na wzrost komorek jajowych i mialam spray do nosa ktory hamowal owulacje .Po 6 i 9 dnich mialam kontrolne usg,zazwyczaj okolo 12 dc zastrzyk ovitrelle na koncowe dojrzewanie komorek jajowych i 36 godzin pozniej punkcje jajnikow pod narkoza.Dzien pozniej tel z kliniki z info ile sie udalo zaplodnic i kiedy transfer. Ja mialam transferowane zarodki 3 dniowe,moga byc tez 5 dniowe,zaleznie od decyzji embriolofa i lekarza.Transfer jest bezbolesny i odvywa sie bardzo szybko.a zapomnialam,od dnia punkcji zaczynasz dodatkowo brac progesteron,ktory ma otworzyc okno implantacyjne.
Brzmi to wszystko pewno obco,ale jak sie obcykasz z tematem to sie szybciutko polapiesz
 
Do góry