reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badania po poronieniu

Blanca86

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Styczeń 2020
Postów
2 829
Hej Kochane,

Piszę ponieważ w lutym tego roku poroniłam, aktualnie chciałabym przed staraniem się o dziecko zrobić wszystkie potrzebne badania.
Chciałabym wykonać badania, mój lekarz zlecił mi:

Chciałabym zapytać czy coś byście do tego dodały?
I najważniejsze GDZIE wykonać takie badania w Warszawie?

Prośba o odpowiedź bo wiem, że muszę je zrobić w określonych dniach.

Pozdrawiam,
Blanka
 
reklama
To pierwsze poronienie? Na jakim etapie? Można jeszcze zrobić zespół antyfosfolipidiwy, antykoagulant toczniowy, wskaźniki krzepnięcia krwi. Ja od tego zaczynałam nie licząc tych podstawowych czyli pełny pakiet tarczycowy, wirusowe jeszcze.
 
Ja w 8tc też serduszko przestało bić i ciąża biochemiczna.
Robiłem toksoplazmoze, cytomegalie, listerioze z krwi, a wymazówi z szyjki macicy ueroplasma, mykoplasma, chlamydia.
Wyszło coś w badaniu histopatologicznym? Lekarz tak sam od siebie zaproponował te badania?
Zaczęłabym jednak od wskaźników krzepnięcia krwi, zespół antyfosfolipidiwy, antykoagulant toczniowy i pakiet tarczycowy. Jeśli tu będzie ok szukać dalej w tych, które wymieniłaś.
 
Przykro mi z powodu Twojej straty… U mnie nic nie wyszło - żadnych wad.
Lekarz zaproponował taki zestaw ze względu na dodatnie ANA.
Takie badania już zrobiłam ale sporo czasu po poronieniu - a ponoć powinno się do 6 tyg po i nie wiem czy wyniki są miarodajne...
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2020-09-23 o 13.12.29.png
    Zrzut ekranu 2020-09-23 o 13.12.29.png
    35,4 KB · Wyświetleń: 118
  • Zrzut ekranu 2020-09-23 o 13.12.36.png
    Zrzut ekranu 2020-09-23 o 13.12.36.png
    26,5 KB · Wyświetleń: 113
  • Zrzut ekranu 2020-09-23 o 13.13.01.png
    Zrzut ekranu 2020-09-23 o 13.13.01.png
    14 KB · Wyświetleń: 123
Przykro mi z powodu Twojej straty… U mnie nic nie wyszło - żadnych wad.
Lekarz zaproponował taki zestaw ze względu na dodatnie ANA.
Takie badania już zrobiłam ale sporo czasu po poronieniu - a ponoć powinno się do 6 tyg po i nie wiem czy wyniki są miarodajne...

To w takim razie warto zrobić skoro ANA dodatnie.

Zapraszam Cię na wątek ciąża po poronieniu
Tam dziewczyny mają ogromną wiedzę jeśli chodzi o badania i inne rzeczy na pewno coś podpowiedzą, doradza. https://www.babyboom.pl/forum/temat/ciaza-po-poronieniu.3780/page-19956#post-20107040
 
Ja kariotyp mój i męża badałam w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Napisałam do nich maila z całą historią i sami zaproponowali mi wizytę z konsultacją genetyka. Wszystko w ramach NFZ.
 
Ja kariotyp mój i męża badałam w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Napisałam do nich maila z całą historią i sami zaproponowali mi wizytę z konsultacją genetyka. Wszystko w ramach NFZ.

Super. Podejrzewam, że u mnie niestety nie będzie tak łatwo bo to pierwsze poronienie. Jestem przygotowana na prywatne badania ale gdzie się póżniej z nimi udać do kogo najlepiej w Warszawie?
 
reklama
Ja w 8tc też serduszko przestało bić i ciąża biochemiczna.
Robiłem toksoplazmoze, cytomegalie, listerioze z krwi, a wymazówi z szyjki macicy ueroplasma, mykoplasma, chlamydia.
Wyszło coś w badaniu histopatologicznym? Lekarz tak sam od siebie zaproponował te badania?
Zaczęłabym jednak od wskaźników krzepnięcia krwi, zespół antyfosfolipidiwy, antykoagulant toczniowy i pakiet tarczycowy. Jeśli tu będzie ok szukać dalej w tych, które wymieniłaś.
U mnie też 8tc i serduszko przestalo bic. Badania jakie zalecal lekarz to dokładnie to samo
 
Do góry