reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka, poradnik ciąża, poród, pierwsze miesiące

Margolcia9

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Październik 2020
Postów
17
Witam, dziewczyny chciałabym zapytać jakie poradniki czy książki polecacie przeczytać w czasie ciąży o ciąży 😊interesuje mnie ogólnie na co zwracać uwagę w trakcie ciąży, może jakaś dieta, ćwiczenia. Oprócz tego poród, badania i oczywiście pierwsze miesiące z maluszkiem dla nas obojga wskazówki jak trzymać, kąpać, czyścić pępek, kolki, spanie, jedzenie, cycek, szpital itd. To nasze pierwsze dziecko dlatego ineteresuje mnie właściwie wszystkko, jest tego dużo na rynku ale chciałabym wiedzieć które Wy polecacie i które faktycznie mnie czegoś naucza. Nie to że styczności z dziećmi nie miałam bo w rodzinie najbliższej mam aż 5dzieciakow które wiem i pamiętam jak się rodziły i rosły... Ale co do całej takiej najbliższej otoczki mamy i taty wobec dzieciątka nie jestem pewna ile wiem.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja mogę polecić książkę Język niemowląt- Tracy Hogg. Czytałam ją kilka lat temu . Bardzo fajnie się ją czyta. Chyba nie ma w niej porad o pępku i czynnościach higienicznych. Ja dzięki niej dowiedziałam się że niemowle potrzebuje rutyny. U mnie się to sprawdzilo.
Dla mnie po przeczytaniu kilku stron tej książki nadawała się do kosza. Nie znalazłam w niej nic przydatnego i miałam wrażenie, że pisał ją ktoś kto z dziećmi nie miał w ogóle do czynienia.
Z tego forum można dowiedzieć się o wiele więcej i to praktycznych rzeczy.
To forum to najlepsza "książka" z poradami na każdy temat:) naprawdę tyle mitów specjalistów, lekarzy, poloznych które usłyszysz w trakcie ciąży, połogu i macierzynstwa, ile tu się obala i daje naprawdę cenne rady to nie można zliczyć. Wszystkiego nauczysz się w trakcie, na bieżąco ale są rzeczy których nie znajdziesz w żadnym poradniku a które młode mamy i te już bardziej doświadczone podają jak na tacy:) moja rada to znaleźć grupę z miesiącem przewidywanego porodu, dołączyć i wspólnie z innymi dziewczynami przejsć przez ciążę i dzielić się swoimi obawami, dolegliwościami, szczęściem z wizyt itd itd.
 
Ja mogę polecić książkę Język niemowląt- Tracy Hogg. Czytałam ją kilka lat temu . Bardzo fajnie się ją czyta. Chyba nie ma w niej porad o pępku i czynnościach higienicznych. Ja dzięki niej dowiedziałam się że niemowle potrzebuje rutyny. U mnie się to sprawdzilo.
 
Ja mogę polecić książkę Język niemowląt- Tracy Hogg. Czytałam ją kilka lat temu . Bardzo fajnie się ją czyta. Chyba nie ma w niej porad o pępku i czynnościach higienicznych. Ja dzięki niej dowiedziałam się że niemowle potrzebuje rutyny. U mnie się to sprawdzilo.
Dla mnie po przeczytaniu kilku stron tej książki nadawała się do kosza. Nie znalazłam w niej nic przydatnego i miałam wrażenie, że pisał ją ktoś kto z dziećmi nie miał w ogóle do czynienia.
Z tego forum można dowiedzieć się o wiele więcej i to praktycznych rzeczy.
 
Rozwiązanie
Do góry