reklama

Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

Jak przebiegają kolejne tygodnie i trymestry ciąży - co dzieje się z Tobą i Twoim dzieckiem

Dwie kreski na teście! Rozpoczynasz nowy etap w swoim życiu! Nasz kalendarz ciąży pozwoli Ci sprawdzić, jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu. Dzięki niemu dowiesz się, jak rozwija się Twoje dziecko w każdym z trzech trymestrów aż do porodu, ale też, jak zmienia się Twoje ciało i towarzyszące ciąży objawy.

Pomożemy ci opanować mdłości ciążowe, poradzić sobie ze zgagą, obrzękami, bólami krzyża czy bezsennością. Dzięki kalendarzowi ciąży na bieżąco będziesz monitorować kolejne miesiące i wkraczać z odpowiednią ilością wiedzy w pierwszy, drugi i trzeci trymestr.

Kalendarz ciąży babyboom.pl to ogromna dawka informacji o rozwoju Twojego dziecka, praktycznych porad oraz wsparcia dla przyszłych rodziców. Jednak - uwaga! Każda ciąża jest inna. Podawane przez nas fakty pełnią jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Kalendarz ciąży

1 trymestr

2 trymestr

3 trymestr

Kalkulator ciąży

Nasz kalkulator ciąży pozwala obliczyć termin porodu, oraz początek każdego z trymestrów ciąży. 

Jak działa kalkulator ciąży? Aby obliczyć m.in. termin porodu, możesz podać dzień rozpoczęcia ostatniej miesiączki lub owulacji. Podając planowaną datę porodu, również możesz uzyskać wszystkie interesujące Cię informacje. Kalendarz ciąży pozwoli Ci zobaczyć, w którym dniu, tygodniu, miesiącu i trymestrze ciąży jesteś.

Kalkulator ciąży - ile tygodni trwa ciąża?

Najczęściej spotykamy się z odpowiedzią, że ciąża trwa 40 tygodni. W rzeczywistości trwa ona zazwyczaj ok. 38 tygodni. Aby móc zastosować kalkulator ciąży bardziej praktyczne jest jednak określenie czasu ciąży jako 40 tygodni (licząc od daty ostatniej miesiączki).

Ładuję...

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: