Zdrowie w ciąży - badania, USG, jakie leki możesz przyjmować?
Jak zadbać o zdrowie w trakcie ciąży? Jakie badania robić i kiedy? Jak często chodzić do ginekologa?
Zdrowie w ciąży jest bardzo ważne. W tym dziale znajdziesz informacje dotyczące dolegliwości i chorób w ciąży, tego, jak dbać o samopoczucie swoje i dziecka, jak się prawidłowo i zdrowo odżywiać, czy wreszcie, czy seks w ciąży jest bezpieczny.
Zachęcamy Cię do odwiedzania również innych działów – sprawdź nasz kalendarz ciąży, kategorię poświęconą porodowi, czy wreszcie rozwojowi niemowlaka i starszych dzieci. Zajrzyj też na nasze forum, które jest kompendium wiedzy od użytkowniczek dla użytkowniczek.
reklama
Popularne tematy:
Jesienne przepisy dla ciężarnych bogate w kwas foliowy i żelazo
Jesień to doskonała okazja do wzbogacenia jadłospisu w kluczowe składniki odżywcze, także szczególnie ważne w ciąży żelazo i kwas foliowy. Gdzie ich szukać?
Jak sobie poradzić z suchą skórą podczas ciąży? Praktyczne porady dla przyszłych mam
Sucha skóra podczas ciąży to częsty problem, z którym mierzy się wiele kobiet. Jakie są najczęstsze przyczyny i typowe objawy? Jak sobie radzić?
Jak korzystać z domowych testów diagnostycznych w ciąży?
Domowe testy diagnostyczne to produkty umożliwiające monitorowanie zdrowia bez konieczności wizyty w laboratorium. Z których korzystać w ciąży?
Obniżenie brzucha w ciąży. Ile czasu przed porodem?
Obniżenie brzucha w ciąży to moment, gdy dziecko przesuwa się niżej w miednicy. Obserwuje się je zwykle kilka tygodni przed porodem.
Kolka nerkowa w ciąży to ostry ból w okolicy lędźwiowej, najczęściej spowodowany kamicą nerkową. Podstawą leczenia są leki przeciwbólowe i domowe sposoby.
Różyczka w ciąży jest poważnym zagrożeniem, szczególnie w pierwszym trymestrze. Najlepszą profilaktyką jest szczepienie przed ciążą.
Migrena w ciąży: objawy, przyczyny i bezpieczne metody leczenia
Migrena w ciąży może bardzo utrudniać życie, choć zwykle dokucza mniej niż zwykle. Najważniejsze jest, by wiedzieć, jak bezpiecznie łagodzić ból.
Rwa kulszowa w ciąży a poród siłami natury
Rwa kulszowa w ciąży może być wskazaniem do porodu przez cesarskie cięcie, jednak nie wyklucza porodu siłami natury. Jak się przygotować?
Słodziki w ciąży - czy są bezpieczne?
Badania wskazują, że spożycie słodzików w ciąży wiąże się ze zwiększoną masą urodzeniową i otyłością u dzieci oraz porodem przedwczesnym.
Zaburzenia odżywiania w ciąży - objawy, charakterystyka, leczenie
Zaburzenia odżywiania w ciąży mogą oznaczają ryzyko poronienia i porodu przedwczesnego, ale i powstania wad wrodzonych oraz chorób w matki i dziecka.
Cytologia w ciąży – kiedy ją wykonać i dlaczego to obowiązkowe?
Cytologia w ciąży to badanie, które polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy. Wykonuje się je, ponieważ pozwala na wykrycie raka szyjki macicy.
Krztusiec jest bakteryjną chorobą zakaźną, bardzo groźną zwłaszcza dla noworodków i niemowląt. To dlatego tak ważne jest szczepienie kobiet w ciąży.
Jedzenie oscypków w ciąży. Można spożywać oscypka w ciąży?
Czy w ciąży dozwolone jest jedzenie oscypków, cenionych za ich niepowtarzalny smak i aromat, ale wyprodukowanych z niepasteryzowanego mleka owczego?
Jaką herbatę pić w ciąży - co można a jakiej unikać?
Herbaty mogą stanowić zarówno źródło relaksu, jak i wielu składników odżywczych. Nie wszystkie jednak są odpowiednie dla kobiet w ciąży.
Parmezan w ciąży - czy można jeść ten ser w ciąży?
Czy w ciąży można bezpiecznie spożywać parmezan, który jest serem wyprodukowanym z niepasteryzowanego mleka? Czy to bezpieczne?
Sutki we wczesnej ciąży - brodawki w ciąży co należy wiedzieć?
W okresie ciąży kobiety obserwują wiele zmian w obrębie biustu. To skutek działania hormonów - estrogenów i progesteronu. Czego się spodziewać?
Ból zębów w ciąży - jak uśmierzyć ból zęba? Skuteczne sposoby
Ciąża to czas, gdy ciało kobiety przechodzi szereg zmian, co może prowadzić do zwiększonej wrażliwości zębów i dziąseł. Jak radzić sobie z bólem zęba?
Tych leków unikaj w czasie ciąży
Jakich substancji unikać w ciąży i dlaczego ich obecność w organizmie przyszłej mamy może stanowić ryzyko zagrożenia zdrowia dziecka?
Co oznacza ryzyko podstawowe a ryzyko skorygowane trysomii 21?
Ryzyko podstawowe a ryzyko skorygowane w kontekście trisomii 21 odnosi się do dwóch sposobów oceny ryzyka aberracji u płodu podczas ciąży. Czym się różnią?
Jakie objawy w pierwszym trymestrze ciąży mogą być niepokojące?
Nudności, skurcze czy plamienie w ciąży zna wiele kobiet. Kiedy są normalne, a kiedy wskazują na sytuacje niebezpieczne dla matki i dziecka?
Zakazane owoce w ciąży - Czego nie jeść w ciąży?
Jednym z najczęstszych dylematów przyszłych mam jest kwestia odżywiania - co jest bezpieczne, a czego należy unikać? Jak to jest z owocami?
Jak spać w ciąży? Analizujemy pozycje do spania w ciąży
Wybór odpowiedniej pozycji do spania w ciąży jest kluczowy, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo zarówno przyszłej mamy, jak i rozwijającego się dziecka.
Rwa kulszowa w ciąży – przyczyny, objawy, ćwiczenia
Rwa kulszowa w ciąży to problem, który dotyka wiele przyszłych mam. Ten zespół bólowy dolnej części kręgosłupa manifestuje się jako silny ból, promieniujący przez…