Częste oddawanie moczu w ciąży

Częste oddawanie moczu w ciąży

Masz wrażenie, że od kiedy zaszłaś w ciąży czas głownie spędzasz w WC? I wcale nie chodzi o mdłości i wymioty. Po prostu nieustannie masz poczucie, że chcesz siusiać. czym jest spowodowane częstsze oddawanie moczu?


Po zajściu w ciążę przepływ krwi do twoich nerek wzrasta od 35 do 60%, co zwiększa produkcję moczu nawet o 25% . Najbardziej da ci się to we znaki pomiędzy 9. tygodniem a 16. tygodniem ciąży, później powinno być lepiej… ale tylko do czasu.

Pod koniec ciąży rosnąca macica naciska na pęcherz, dodatkowo dziecko przesuwa się w dół miednicy i ponownie biegasz do toalety.

reklama

Jak sobie pomóc?

Nie ma sposobu żeby całkowicie wyeliminować tę niedogodność. Przede wszystkim absolutnie nie możesz ograniczać płynów, które są ważne dla Ciebie i rosnącego dziecka. Powinnaś pić przynajmniej 6 szklanek płynów każdego dnia, w innym przypadku możesz się odwodnić. Żeby rzadziej trafiać do łazienki zrezygnuj z napojów, które mają działanie moczopędne. Należą do nich, np: kawa i herbata. 

Staraj się również więcej pić w ciągu dnia, tak żebyś nie piła bezpośrednio przed pójściem spać. To powinno ci pozwolić spokojnie przespać, no… prawie całą noc.

Pamiętaj o wykonywaniu badań zalecanych przez lekarza. Częste oddawanie moczu może być spowodowane przez inne czynniki, np: zakażenie dróg moczowych lub cukrzycę ciężarnych

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: