Farbowanie włosów w ciąży

Farbowanie włosów w ciąży

Preparaty do farbowania zawierają chemikalia i barwniki - czy one mogą być niebezpieczne zarówno dla maluszka, jak i dla przyszłej mamy?

Czy mogę farbować włosy w ciąży?

Istnieją najróżniejsze preparaty do farbowania. Część z nich to płukanki koloryzujące (tzw. środki tonujące), które nie zawierają wody utlenionej ani amoniaku i ich działanie jest krótkotrwałe. Na drugim końcu skali są farby koloryzujące, w skład których wchodzi zarówno amoniak, jak i nadtlenki, które wnikają w głąb struktury włosa.

Czy środki chemiczne zawarte w preparatach do farbowania włosów są bezpieczne w czasie ciąży?

Tylko niewielka ilość substancji chemicznych zawartych w tych preparatach jest absorbowana przez skórę głowy do organizmu. Jest to jednak tak minimalna ilość, że nie powinny stanowić zagrożenia. Jednak, na wszelki wypadek, proponuje się kobietom, żeby nie używały w pierwszym trymestrze produktów zawierających amoniak. O ile przez skórę do organizmu dostanie się niewiele amoniaku, o tyle wdychanie jego oparów może być szkodliwe dla rozwijającego się maleństwa.

reklama

Jak mogę zadbać o bezpieczeństwo w czasie farbowania włosów?

Przede wszystkim możesz na czas ciąży zrezygnować z farbowania preparatami zawierającymi amoniak, wybierając łagodniejsze farby. Włosy farbuj w dobrze wietrzonym pomieszczeniu, żeby nie wdychać oparów, a preparat trzymaj na włosach tyle czasu, ile masz podane w instrukcji. Do aplikacji używaj rękawiczek, a na koniec porządnie wymyj głowę. 

Czy farbowanie jest bezpieczne, kiedy karmię piersią?

Właściwie to mało prawdopodobne, że jakiekolwiek chemikalia mogą się przedostać do mleka matki, bo tak niewielka  ilość jest wchłaniana przez skórę głowy.  Jedno o czym warto wiedzieć to to, że noworodki mają bardzo wyczulony węch, więc pamiętaj o tym, jeśli zamierzasz farbować włosy w domu.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: