Wielkość brzucha w ciąży

Wielkość brzucha w ciąży

Za mały, a może zbyt duży? Wiele z nas spotyka się w ciąży z komentarzami dotyczącymi wielkości brzucha. Stwierdzenia "to ty jesteś w ciąży, nie widać" lub "O rany, to już zaraz poród", kiedy właśnie zaczęłaś szósty miesiąc ciąży nie tylko irytują, ale również czasami stają się powodem do niepokoju. Czy wielkość brzucha w ciąży ma znaczenie?

Przede wszystkim jeśli będziesz się bardzo martwiła skontaktuj się ze swoim lekarzem lub położną oni rozwieją twoje wątpliwości. A wracając do kwestii "brzuszkowej":

Dlaczego ciążowy brzuch może być mały?

  1. Jeśli będziesz mamą po raz pierwszy, a twoje mięśni brzucha są silne to masz szansę, że twój brzuszek uwidoczni się później. To samo dotyczy, kolejnych ciąż mam, które są bardzo wysportowane.
  2. Na wielkość brzucha ma wpływ również ułożenie dziecka. Potrafi to być widoczne zwłaszcza pomiędzy 32 -34 tyg. ciąży, kiedy maluch może się jeszcze swobodnie obracać i raz brzuch może wydawać się większy, raz mniejszy i w ogóle zmieniać kształt.
  3. Twój wzrost i budowa też mają znaczenie. Wysokie, szczupłe kobiety z wydłużoną talię mają sporo miejsca dla małego mieszkańca i dziecko nie wypycha macicy do przodu.
  4. Rosnąca macica może rozepchnąć jelita po bokach i wtedy brzuch będzie wyglądał na bardziej płaski, ale rozlany.  

Dlaczego ciążowy brzuch może być duży?

  1. Jeśli poprzednia ciąża rozciągnęła mocno twoje mięśnie brzucha to kolejna możne być widoczna wcześniej, a brzuszek od początku niżej “osadzony”.
  2. Tak, jak w przypadku małego brzuszka, na jego wielkość może wpływać pozycja dziecka.
  3. Kobiety z krótszą talią mają szansę że ich dziecko ułoży się tak, że ich brzuch będzie bardziej wypięty.
  4. Rosnąca macica może wypchnąć jelita do góry tak, że wyglądasz, jakbyś miała piłkę w brzuchu

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: