10 zabawnych sposobów, które pozwolą ci samodzielnie określić płeć dziecka

10 zabawnych sposobów, które pozwolą ci samodzielnie określić płeć dziecka

Jesz czekoladę? Dziewczynka. Jesz ogórki? N a 100% chłopiec. Poznaj 10 zabawnych sposobów, które podobno pozwolą ci samodzielnie określić płeć dziecka. I chociaż nadal uważamy, że najlepszym narzędziem, które (a i to nie zawsze) pozwala sprawdzić płeć nienarodzonego dziecka jest badanie USG, to czasem można się zabawić. I oto.

10 zabawnych sposobów, które pozwolą ci samodzielnie określić płeć dziecka

Kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, w twojej głowie pojawia się ogrom myśli, planów i pytań. Odczuwasz też wiele emocji, od euforii, przez niepewności niecierpliwość, po strach. Z pewnością też zastanawiasz się, kto zamieszkuje twój brzuch: chłopiec czy dziewczynka? Ponieważ na wiążące odpowiedzi przyjdzie ci jeszcze poczekać, możesz wykorzystać inne, mniej pewne, ale jakże oryginalne i zabawne sposoby na określenie płci malucha.

Poznaj 10 zabawnych sposobów, które pozwolą ci samodzielnie określić płeć dziecka:

1. Pierścionek

W określeniu płci dziecka pomóc może pierścionek lub obrączka. Wystarczy powiesić ją na łańcuszku i unieść nad brzuchem przyszłej mamy. Jeśli łańcuszek z pierścionkiem porusza się niczym wahadło (z jednej strony na drugą), urodzi się chłopiec. Jeżeli zatacza kręgi, urodzi się dziewczynka.

reklama

2. Zachcianki

To przepowiednia stara jak świat. Jeżeli przyszła mama ma ochotę na słodycze, najpewniej urodzi dziewczynkę. Jeśli marzy o potrawach kwaśnych i słonych, zostanie mamą chłopca.

3. Matematyka

Płeć dziecka można również określić, korzystając z wzoru matematycznego. Ta analiza jest oparta na:

  • wieku matki (wiek, w jakim zaszła w ciążę dodając do tego miesiąc, w którym się urodziła),
  • dacie poczęcia (miesiąc, w którym doszło do poczęcia).

Dane należy zsumować. Jeśli wynik jest liczbą parzystą, urodzi się dziewczynka. Jeśli nieparzystą – chłopiec.

Czy wiesz, że na podstawie wieku mamy oraz miesiąca zapłodnienia Chińczycy od dawna prognozują płeć dziecka? Chiński kalendarz płci wskazuje, w których miesiącach jest szansa na poczęcie dziewczynki, a w których chłopca.

4. Nudności

Jeśli w pierwszym trymestrze ciąży u przyszłej mamy pojawią się męczące poranne nudności, najpewniej zostanie mamą dziewczynki. Jeśli zaś ciężarna czuje się dobrze, urodzi chłopca.

Ludowe mądrości głoszą, że ciąża z chłopczykiem przebiega łatwo, zaś z dziewczynką nieco gorzej, ponieważ mała dama już od pierwszych tygodni daje znać o swojej obecności wymiotami czy huśtawkami nastroju.

5. Uroda

O płci dziecka może również świadczyć wygląd przyszłej mamy. Jeśli kobieta wygląda kwitnąco, jej cera jest pełna blasku, a włosy są piękne i mocne, prawdopodobnie urodzi chłopca. Jeśli zaś na jej twarzy pojawiły się wypryski i inne niedoskonałości, włosy stały się matowe i słabe… No cóż. Według naszych babć każda mama traci część swojej urody na rzecz córeczki.

reklama

6. Sen

Co o płci dziecka mówi pozycja przyjmowana przez przyszłą mamę podczas snu? Mówi się, że kobieta śpiąca najczęściej na lewym boku urodzi chłopca, zaś ta, która śpi na prawym boku – dziewczynkę.

7. Dłonie

Przyszła mama, która podczas ciąży ma miękkie dłonie, najpewniej będzie miała córeczkę. Ciężarna, której dłonie są suche, urodzi chłopczyka.

8. Nastrój

Mówi się, że jeśli kobieta czuje się dobrze i jest spokojna, urodzi synka. Jeśli zaś w ciąży pojawią się u niej huśtawka nastrojów – na świecie pojawi się dziewczynka.

9. Brzuch

Płeć oczekiwanego dziecka można również wyczytać z kształtu ciążowego brzuszka. Jeśli ten jest okrągły (przypomina piłkę), prawdopodobnie ukrywa się w nim dziewczynka. Jeżeli zaś jest spiczasty, rozciągnięty w pionie lub na boki - chłopiec.

reklama

10. Linea negra

Próbując ustalić płeć dziecka warto przyjrzeć się linea negra. To przebarwienie na skórze w postaci ciemnej kreski przechodzącej przez środek brzucha. Pojawia się w miejscu, w którym przed ciążą znajduje się kresa biała.

Linia ta ciągnie się zazwyczaj od pępka aż do spojenia łonowego, choć czasami może wychodzić powyżej pępka. Jeśli linea negra dotknie pępka, może to wskazywać na ukrytą w brzuchu małą dziewczynkę. Jednak ciemna linia sięga odcinka żebrowego - może to zwiastować narodziny chłopca.

I co myślisz? Urodzisz dziewczynkę czy chłopca? Naturalnie powyższe sposoby nie mają żadnego potwierdzenia naukowego. Potraktuj je z przymrużeniem oka.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: