Jaki kupić biustonosz na okres ciąży i do karmienia?

Jaki kupić biustonosz na okres ciąży i do karmienia?

Ciąża i okres, kiedy mama karmi dziecko piersią, są dla piersi rewolucją. Jeśli nie będą odpowiednio podtrzymane, to zwiotczeją, stracą kształt, a skóra będzie rozciągnięta, pokryta rozstępami. Dlatego w tym szczególnym okresie tak ważne jest, by mieć dobrany biustonosz.

Jaki powinien być dobry biustonosz na okres ciąży?

W czasie ciążybiust przyszłej mamy potrzebuje mocnego wsparcia. Nie jest wymagany specjalny stanik ciążowy - wystarczy zwykły biustonosz z fiszbinami. Konieczne jest, by był miękki lub lekko usztywniany, dobrze dobrany i podtrzymujący biust (są dość ciasne w obwodzie). Nie warto stawiać na biustonosze w rozmiarach uniwersalnych czy takie, które rosną w czasie ciąży (czyt. zwyczajnie się rozciągają).

W ciąży powiększa się nie tylko rozmiar piersi, ale i obwód pod biustem – nawet o kilkanaście centymetrów. Nie kupuj jednak biustonoszy na zapas i na wyrost. Po prostu reaguj na każdą zmianę, staniki kupuj na bieżąco. Gdy twój dyskomfort będzie budzić wyłącznie zbyt mały obwód pod biustem, kup tzw. przedłużkę (w pasmanterii lub sklepie bieliźniarskim).

Ważne, by biustonosz był zwyczajnie wygodny, uszyty z dobrej jakości, przewiewnych materiałów. Dlatego w tej roli raczej nie sprawdzi się tani biustonosz z bazaru – nie będzie komfortowy, rzadko też trzyma fason i jest zgodny z rozmiarówką. Nie oszczędzaj na sobie, nie noś staników za małych lub przypadkowych. Zakupy bieliźniarskie potraktuj jak inwestycję w piękny dekolt i dobre samopoczucie.

reklama

Jaki biustonosz do karmienia?

Nie tylko podczas ciąży biust się zmienia i rośnie – zmiany zachodzą w nim także po porodzie, gdy maluch jest karmiony naturalnie. Także wtedy biust mamy potrzebuje fachowego wsparcia.
Dobrze dobrany biustonosz, który nosi karmiące piersi, jest bardzo ważny.
Jeśli będzie za mały, może uciskać kanaliki mleczne i powodować powstawanie zatorów, na komfort i laktację będą także wpływały wpijające się fiszbiny. Z kolei biustonosz za duży nie będzie spełniał swojego zadania, tj. nie będzie solidnie podtrzymywał piersi, które są raz ciężki i nabrzmiałe, to wiotkie (bez pokarmu).

Stanik do karmienia musi być nie tylko funkcjonalny, ale także wygodny, wykonany z przyjaznych materiałów (przewiewnych i cienkich). Dlatego nie kupuj taniej bielizny, która drapie, uczula i podrażnia, a do tego nie dość, że ma niestandardową rozmiarówkę, jest najczęściej wykonana niedbale i rozciąga się, przez co swoim wyglądem obniża samoocenę. Biustonosz karmiącej mamy także może być seksowny, kobiecy i uroczy.

No i najważniejsze. Biustonosz do karmienia powinien ułatwiać karmienie malucha, zwłaszcza poza domem. Dlatego musi mieć wygodnie i szybko odpinające się miseczki – w przeciwnym wypadku nie zda egzaminu, a jego skomplikowana obsługa będzie po prostu stresująca.

Kiedy i jak kupić biustonosz do karmienia?

Biustonosz do karmienia warto kupić dopiero pod koniec ciąży (w 9. miesiącu, nie wcześniej), bowiem piersi stale się powiększają. Kupując go weź pod uwagę obwód pod biustem, ale sprzed ciąży. Z kolei miseczkę kup większą o 1–2 rozmiary niż ta, którą nosisz teraz.

Na początek kup miękki biustonosz bez fiszbin. Koniecznie z odpinanymi miseczkami. Później, kiedy laktacja się ustabilizuje, możesz wypróbować świetnie podtrzymujący ciężki biust stanik z fiszbinami i odpinanymi miseczkami, a ten miękki, bez fiszbin, wykorzystywać w nocy (warto spać przez cały okres ciąży i karmienia).

Powodzenia!Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: