Kiedy kupić nowy biustonosz w ciąży i do karmienia?

Kiedy kupić nowy biustonosz w ciąży i do karmienia?

Piersi na co dzień potrzebują mocnego wsparcia dobrego biustonosza. Podczas gdy w twoim organizmie szaleją hormony - jesteś w ciąży, karmisz piersią bądź zakończyłaś przygodę z laktacją - idealnie dobrany stanik staje się jeszcze bardziej istotny. Aby spełniał swoje zdanie, musisz go często zmieniać. Kiedy kupić nowy biustonosz?

Dlaczego dobry biustonosz jest ważny?

Zarówno w ciąży, jak i wtedy, kiedy karmisz piersią, a i karmienie dziecka zakończysz, potrzebujesz doskonałego biustonosza do zadań specjalnych. To dla piersi trudny czas. Szalejące hormony sprawiają, że to powiększają się, to zmniejszają; zarówno jeśli chodzi o miseczkę, jak i obwód pod biustem. Zmienia się całe ciało.

Jeśli nie będziesz używać dobrze dopasowanych, jakościowo dobrych biustonoszy, twoje piersi po prostu zwiotczeją, stracą jędrność i pożądany kształt. Więzadła je podtrzymujące rozciągną się, przez co piersi zaczną obwisać, a skóra - wiotczeć.

reklama

Kiedy kupić nowy biustonosz?

By biustonosz spełniał swoje zadanie, nie możesz zakładać modeli przypadkowych, niedopasowanych. Powinnaś obserwować swoje ciało. Reaguj na każdą zmianę piersi. Te pod wpływem hormonów i stojących przed nim zadań będzie się powiększał przez cały okres ciąży i karmienia, by po zakończeniu laktacji się zmniejszyć. Staniki kupuj na bieżąco. W przypadku, gdy powiększył się wyłącznie obwód, możesz kupić przedłużkę (w pasmanterii lub sklepie bieliźniarskim).

Biust, kiedy szaleją hormony, swój rozmiar i kształt zmienia kilkakrotnie. Innego biustonosza będziesz potrzebować na okres ciąży, podczas karmienia i po zakończeniu laktacji. Dlatego kiedy tylko zaobserwujesz zmiany piersi lub w staniku będziesz czuć się niekomfortowo – ruszaj na zakupy.

Jaki kupić biustonosz?

Istnieje kilka cech, które sprawiają, że biustonosz jest dobry. Nie istnieje jednak prawdopodobnie taki, który były uniwersalny od poczęcia dziecka do zakończenia karmienia go piersią. Dlatego warto kupić kilka biustonoszy, dostosowany do aktualnego rozmiaru i potrzeb. I tak dobry biustonosz powinien być:

W ciąży - kup biustonosz z fiszbinami, konieczne miękki lub lekko usztywniany. Dobrze dobrany i podtrzymujący biust, dość ciasny w obwodzie. Nie musi być typowym stanikiem ciążowym, wystarczy zwykły, komfortowy model. Nie kupuj biustonoszy w rozmiarach uniwersalnych. One nie rosną, a się rozciągają, więc nie mają szans, by spełnić swoje zadanie.

Podczas karmienia - biustonosz nie może być za mały, by nie uciskać kanalików mlecznych, co może powodować zatory. Uważaj też na fiszbiny, by te nie wpijały się w piersi. Biustonosz nie może być też za duży, bo nie będzie spełniał swojej roli. Aby model do karmienia był funkcjonalny, powinien mieć „klapki”, tj. łatwo odpinające się miseczki.  Stanik powinien być też ładny, wygodny, wykonany z przyjaznych materiałów.

Biustonosz do karmienia kup pod koniec ciąży (w 9. miesiącu), ponieważ piersi wciąż się powiększają. Kupując go weź pod uwagę obwód pod biustem, ale sprzed ciąży. Z kolei miseczkę kup większą o 1–2 rozmiary niż ta, którą nosisz teraz.

Po zakończeniu karmienia piersią - być może twoje piersi się zmniejszą. Kup biustonosz, który je podtrzyma i zapobiegnie opadaniu. Powinien być komfortowy, najlepiej na szerokich ramiączkach i z fiszbinami obejmującymi całą pierś. Musi być dopasowany – nie za luźny, ale i nie za ciasny. Koniecznie uszyty z dobrych, przewiewnych materiałów.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: