30 powodów dlaczego fajnie być w ciąży

Bycie w ciąży jest fajne. Nawet się nie domyślasz jak bardzo! I nie chodzi tylko o to, że po dziewięciu miesiącach przytulisz swoje własne, cudowne dziecko.

30 powodów dlaczego fajnie być w ciąży

Duży brzuch, bolące stopy, mdłości, zgaga. Czy tylko? Nie, bo przecież bycie w ciąży jest fajne. Nawet się nie domyślasz jak bardzo! I nie chodzi tylko o to, że po dziewięciu miesiącach przytulisz swoje własne, cudowne dziecko.

 1. Masz tajemnicę, o której wiesz tylko Ty i i to od Ciebie zależy, kiedy dowiedzą się o tym inni. No, przynajmniej zanim rosnący brzuszek Cię zdradzi.
 2. Jesteś zwiastunem niezwykłej wiadomości. Możesz zastanawiać się i planować: kiedy i jak powiedzieć o tym partnerowi, a potem jak powiadomić innych bliskich, przyjaciół i znajomych.
 3. Ciesz się opieką swoich rodziców. Nawet jeśli już od wielu lat jesteś samodzielna, to ciąża sprawia, że ucieszeni dziadkowie będą wokół Ciebie skakać i dogadzać Ci: mama z pewnością przygotuje wszystkie Twoje ulubione potrawy z dzieciństwa.
 4. Zero okresów! Co najmniej przez 9 miesięcy (a często i dłużej, bo miesiączka nie wraca od razu po porodzie, szczególnie, gdy karmisz piersią) odetchniesz sobie od tej mniej przyjemnej części bycia kobietą.
 5. Zakaz noszenia ciężarów i wykonywania ciężkich prac. Wprawdzie możesz pracować, a ruch jest wskazany, jednak każdy, kto wie, że jesteś w ciąży, będzie Cie od tego powstrzymywał.
 6. Ludzie będą Ci ustępować miejsca. Może nie od razu, nie każdy i nie zawsze, ale jednak, Masz prawo stanąć przy kasie dla uprzywilejowanych i zająć miejsce dla matki z dzieckiem. Niestety u ginekologa ta zasada nie obowiązuje...
 7. Możesz sobie uciąć drzemkę w czasie dnia. Nie tylko jest to akceptowalne, ale i wskazane. Wiele przyszłych mam odczuwa wzmożoną senność i chętnie z tego korzysta.
 8. Możesz użyć ciąży jako argumentu w dyskusji. Co z tego, że nie jest to zbyt honorowe, grunt, że skutkuje, a racjonalność nie jest charakterystyczna dla ciąży. Dlatego zawsze możesz uciąć w ten sposób rodzącą się kłótnię z partnerem.  
 9. Masz na kogo zrzucać winę. Dziwne zachcianki? Niezrealizowane marzenia? Zawsze możesz przedstawić to, jako coś, co wpłynie na zdrowie dziecka, bo spokojna mama, to dobrze rozwijające się dziecko. A mama spokój osiągnie... stawiając na swoim.
 10. Możesz nosić luźne dresy. Rozciągnięte spodnie są bardzo wygodne, ale najczęściej ich nie wkładasz, bo trochę wstyd. Teraz możesz się jednak rozkoszować wygodnymi ubraniami, wszak komfort ciężarnej to podstawa.
 11. Nie możesz sprzątać po kocie. Jeśli macie takiego zwierzaka w domu, to chyba jasne, że Tobie nie wolno po nim sprzątać – kot może być nosicielem groźnej toksoplazmozy.
 12. Twoje włosy są cudne jak nigdy: stały się gęste, miękkie, szybko rosną. Możesz schować głęboko odżywki i pianki.  
 13. Masz pełne, piękne piersi. Możesz (a nawet powinnaś) kupić sobie większy biustonosz i eksponującą atuty bluzkę.
 14. Nie musisz się martwić, że masz wystający brzuch. Ciążowy brzuszek możesz z radością eksponować, ubierać opinające go bluzki i skończyć z wciąganiem brzucha na widok swojego odbicia w wystawie sklepowej.
 15. Wielogodzinne zakupy. Jeśli je lubisz, to właśnie teraz możesz spędzać godziny na wybieraniu tych wszystkich słodkich rzeczy dla niemowlaków. Nikt nie będzie Cię poganiał.
 16. Masz temat do rozmów. Jeśli męczą Cię nic nie znaczące rozmowy o pogodzie, to właśnie nadszedł ich koniec. Teraz każdy spyta jak się czujesz, a Ty możesz mówić o tym, co dla Ciebie ważne.
 17. Czeka Cię niezapomniane i przepiękne uczucie - gdy zaczniesz czuć ruchy dziecka. Będziesz spędzać długie minuty na wyczuwaniu, gdzie nastąpi następny ruch i czy brzuch się uwypukli. Spędzisz z partnerem radosne chwile na próbie nakłonienia dziecka, aby poruszyło się w odpowiedzi na naciśnięcie brzuszka lub głos taty.
 18. Czkawka dziecka. To niesamowite uczucie może być nawet przerażające, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że maluch po prostu ma czkawkę i cały aż podskakuje.
 19. Wicie gniazda. Nawet jeśli nie jest to przygotowywanie oddzielnego pokoju, a tylko kącik dla dziecka, jego udekorowanie daje dużo radości.
 20. Urlop macierzyński. Porządna przerwa od pracy, prawie jak wakacje – będziesz miała czas tylko dla dziecka.
 21. Możesz się wymigać od nielubianych imprez, zajęć czy uroczystości. Twoją nieobecność każdy Ci wybaczy, więc nie wahaj się z tego korzystać.
 22. Super seks. Większość kobiet w środkowym trymestrze ma silny popęd, a seks w tym okresie, gdy brzuch jeszcze nie przeszkadza, daje dużo radości. Również orgazmy mogą być silniejsze i bardziej intensywne niż dotychczas.
 23. Nie musisz się bać, że zajdziesz w ciążę. Już w niej jesteś! To dodaje seksowi dodatkowego uroku.
 24. Twoje ciało jest piękne i wreszcie to dostrzegasz. Nosi w sobie nowe życie – to niesamowite, że potrafi zrobić coś takiego – stworzyć małe, słodkie dziecko!
 25. Wszyscy się o Ciebie troszczą. Nie tylko partner i rodzice, ale też przyjaciółki i znajomi. Każdy dopytuje się o Twoje zdrowie i samopoczucie.
 26. Dostajesz prezenty. Większość z nich jest dla dziecka, ale odczuwasz to tak, jakbyś Ty je dostawała, bo przecież dziecko jest częścią Ciebie.
 27. Masz piękne marzenia. Wyobrażasz sobie, że idziesz z dzieckiem na spacer, pokazujesz mu liście i drzewa, wyjaśniasz czemu pies szczeka. Już niedługo to stanie się rzeczywistością.
 28. Możesz leżeć w kąpieli tak długo, aż skóra się pomarszczy. Kąpiel pomaga odciążyć kręgosłup, mniej czujesz ciężar brzucha, więc w wodzie czujesz się świetnie.
 29. Możesz mieć zachcianki. I bez wahania je spełniać, a jaka to frajda zjeść kiszonego ogórka, gdy masz ochotę na coś kwaśnego!
 30. Inni powinni spełniać Twoje życzenia, bo kto tego nie zrobi, temu się myszy zalęgną!

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: