reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koronawirus w ciazy

reklama
Hej, ja właśnie od piątku mam pozytywny test. Jestem w 17 tc i całe szczęście u mnie objawy są znikome. Jedynie bol mięśni w okolicy karku i lekki katar. Całe szczęście minęła mnie gorączka. Mój mąż miał przez 2 dni 38 temp. Mam nadzieje, ze nie wpłynie to na dzieciaczka 😔 Nie kontaktowałam się jeszcze z lekarzem prowadzącym ciąże, ale póki nie ma objawów myśle, ze powiem mu na wizycie za troszkę ponad 2 tyg. A u Ciebie tez wyszedł pozytywny test?
 
Hej, ja właśnie od piątku mam pozytywny test. Jestem w 17 tc i całe szczęście u mnie objawy są znikome. Jedynie bol mięśni w okolicy karku i lekki katar. Całe szczęście minęła mnie gorączka. Mój mąż miał przez 2 dni 38 temp. Mam nadzieje, ze nie wpłynie to na dzieciaczka 😔 Nie kontaktowałam się jeszcze z lekarzem prowadzącym ciąże, ale póki nie ma objawów myśle, ze powiem mu na wizycie za troszkę ponad 2 tyg. A u Ciebie tez wyszedł pozytywny test?
Tak z tym ze ja mam mocniejsze objawy. 37.5/37.7 zatkany nos, bolące gardlo( trochę jak przeziębienie) a najgorsze ze totalny brak sił. Najlepiej bym nie jadła i nie podnosiła się z łóżka. Lekarz powiedział ze póki nie ma 38 w górę, nie ma problemów z oddychaniem i żadnych ostrych objawów, obserwujemy. Jednak chciałam poznać oponkę kogoś kto jest w ciazy i tez „to” ma. Ponoć najbardziej może zaszkodzić na początki ciazy ale wiadomo na początku nawet przeziębienie może zaszkodzić.
 
Tak z tym ze ja mam mocniejsze objawy. 37.5/37.7 zatkany nos, bolące gardlo( trochę jak przeziębienie) a najgorsze ze totalny brak sił. Najlepiej bym nie jadła i nie podnosiła się z łóżka. Lekarz powiedział ze póki nie ma 38 w górę, nie ma problemów z oddychaniem i żadnych ostrych objawów, obserwujemy. Jednak chciałam poznać oponkę kogoś kto jest w ciazy i tez „to” ma. Ponoć najbardziej może zaszkodzić na początki ciazy ale wiadomo na początku nawet przeziębienie może zaszkodzić.
To racja. Myśle, ze póki nie ma bardzo dużej gorączki od 38 wzwyż to nie ma czym się stresować.. pamietaj, ze stres złe działa na dziecko. Ja tez byłam bez sił tylko u mnie na szczęście bez gorączki i bez bólu gardła, tylko katar i mięśnie. Czytałam, ze grypa jest dużo gorsza od koronawirusa. Widzę, ze w tej kwestii tylko ja Ci odpisałam, ale niestety teraz dużo kobiet w ciąży będzie niestety łapać koronę 😔😔😔 taki sezon 😭 Powodzenia😘
 
To racja. Myśle, ze póki nie ma bardzo dużej gorączki od 38 wzwyż to nie ma czym się stresować.. pamietaj, ze stres złe działa na dziecko. Ja tez byłam bez sił tylko u mnie na szczęście bez gorączki i bez bólu gardła, tylko katar i mięśnie. Czytałam, ze grypa jest dużo gorsza od koronawirusa. Widzę, ze w tej kwestii tylko ja Ci odpisałam, ale niestety teraz dużo kobiet w ciąży będzie niestety łapać koronę 😔😔😔 taki sezon 😭 Powodzenia😘
Ale zawsze raźniej jak wiesz ze nie jesteś sama. Wzajemnie :)
 
Ja też mam covid. Gorsze objawy niż Wy. 3 listopada wizyta u ginekologa, o ile oczywiście nie przedłużą nam izolacji. Jestem na początku drugiego trymestru.
 
Ja w sierpniu mieszkałam z 4 pozytywnymi przypadkami ( nie w tym samym czasie, mniej więcej co 7 dni chorowała kolejna osoba) i albo przeszłam bezobjawowo, albo się nie zaraziłam, teraz jestem w 34 tc i mam stres, że przed porodem coś dopadnę.. Życzę Wam dziewczyny szybkiego powrotu do zdrowia :)
 
Teraz to ciesz się na przyjście maluszka. Nie ma co się martwić bo i tak nie mamy na to wpływu a jak to mój lekarz powiedział stres może dziecku bardziej zaszkodzić niż korona. Trzymaj się i udanego rozwiązania!
 
reklama
Witam wszystkich. Mam pytanie i gromną prośbę. Czy jest na forum jakaś mamusia która przechodziła koronawirusa na początku ciąży. Jestem w 7tc i prawdopodobnie synus przyniósł wirusa z przedszkola.... Chyba oszaleje z tych nerwów
 
Do góry