reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny co polecacie na przeziębienie? Złapały mnie zatoki i lekkie drapanie w gardle i suchy kaszel🙈 ból głowy 🙈 oczywiście syropek z cebuli, mleko z miodem i resztę domowych sposobów już stosuje :) Pytam ogólnie o jakieś leki z apteki? Co jest bezpieczne? Wiem że paracetamol, wyczytałam niedawno że Pyrosal Kid można (mam nawet w domu bo podawałam córce na przeziębienie) ale w ulotce jest napisane że nie jest polecany w ciąży i bądź tu mądry 🤦‍♀️
Mnie zatoki trzymają już 2,5 tyg. Od kilku dni jest poprawa. Włączam w domu nawilżacz powietrza, kupiłam inhalator (później przyda się dla dziecka) i robię inhalacje Nebu-Dose Hipertonic. Dodatkowo używam spray Fitonasal. Można używać go w ciąży. Od dwóch dni moczę też na noc stopy w gorącej widzie i chyba to mi dość mocno pomaga. No i oczywiście zdrowe koktajle warzywno-owocowe, cebula, czosnek itp. Dużo zdrowia! 😘😊
 
reklama
Hej, też wczoraj dowiedziałam się ze mam nisko schodzące łożysko😩jestem 20tc plus 1.lekarka mówi że może się podniesie.
Poza tym z dzieckiem wszystko ok🤗

W pierwszej ciąży tak miałam, ok 25 tygodnia lozysko się podniosło i tak już zostało 😉 podobno to częsty przypadek na tym etapie ciąży i w większości przypadków się podnosi
 
Nie biorę nic prócz witamin, na początku tej ciazy miałam krwawienia przez odklejajaca się kosmowke, brałam duphaston 3x1 plus nospa i witaminy. Gdy krwawienia, potem plamienia przeszły poprosu lekarz kazal odstawic duphaston. Mam duga wizyte dopiero w piatek u innego lekarza, tez mam nadzieje ze to zapętlenie to chwilowe ale niepokojące jest że dziecko jest za male na ten wiek ciazy.

Jak po wizycie? Wszystko w porządku?
 
W pierwszej ciąży tak miałam, ok 25 tygodnia lozysko się podniosło i tak już zostało 😉 podobno to częsty przypadek na tym etapie ciąży i w większości przypadków się podnosi
Dziękuję za pocieszenie, ja, dziś cierpie z powodu pecharza, w czw dostałam antybiotyk 1 saszetkę do wypicia i nie pomogło, dziś wzięłam druga, jak nie pomoże to muszę w pon. Po inny antybiotyk już w posiewem moczu chyba.
A czy któraś z Was stosowała furagine w drugim trymestrze?
Mnie zawsze furagina, właśnie pomagała, a tu w Niemczech nie mają furaginy ani jej odpowiedniaka, nawet ma w domu ta furagine ale myślałam że te monural antybiotyk pomoże a tu niekoniecznie na, mnie zadzialal🙄
 
Dziękuję za pocieszenie, ja, dziś cierpie z powodu pecharza, w czw dostałam antybiotyk 1 saszetkę do wypicia i nie pomogło, dziś wzięłam druga, jak nie pomoże to muszę w pon. Po inny antybiotyk już w posiewem moczu chyba.
A czy któraś z Was stosowała furagine w drugim trymestrze?
Mnie zawsze furagina, właśnie pomagała, a tu w Niemczech nie mają furaginy ani jej odpowiedniaka, nawet ma w domu ta furagine ale myślałam że te monural antybiotyk pomoże a tu niekoniecznie na, mnie zadzialal🙄

Tak, brałam furagine ale nie pomogło :-)
 
Jak po wizycie? Wszystko w porządku?
W piątek dowiedziałam się że niby co 5 matka ma mniejsza wagę urodzeniowa u dziecka. A jako że nie ma u mnie jeszcze 24 tyg ciazy nic nie mogą zrobić nawet jak wychodzi coś źle bo nie jest jeszcze dziecko tylko płód. No porostu jakaś katastrofa, lekarz jeszcze zapytał czy przeczytałam na karcie wyniku badań ze pepowina jest poplatana i moze to byc tylko "chwilowe". Mam się niczym nie martwić, dobrze odrzywiac i zrobic badanie doopler 29 listopada i wtedy będzie można zrobić jakieś porównanie co do rozwoju dziecka. Nie wiem co robic, niby to jeden z lepszych lekarzy u nas ale dalej czuje ten niepokoj ze przez miesiąc może dużo złego się stać.
 
Ja też muszę polegiwać bo brzuch twardnieje, jak poleżę to jest lepiej, a młoda jest w poprzek często i plecami i pupą mi się wbija w bliznę po 2cc to czuję tą przyjemność. Narazie ma ok. 400g nie wiem co to będzie dalej...
wizyty mam 1 na 4 tygodnie, osobno usg genetyczne więc ciut częściej widzę co nieco. Nadia-n ja też mam problemy z pęcherzem, 1 już miałam antybiotyk, teraz posiew i badanie znów i jest ok, ale nie jest idealnie więc muszę kontrolować i probiotyk i zakwaszać, jest lepiej bo pH się obniżyło na szczęście.
Odpoczywać dziewczyny i rośniemy zdrowo😍
Mogę wiedzieć jaki priobiotyk stosujesz?
 
W piątek dowiedziałam się że niby co 5 matka ma mniejsza wagę urodzeniowa u dziecka. A jako że nie ma u mnie jeszcze 24 tyg ciazy nic nie mogą zrobić nawet jak wychodzi coś źle bo nie jest jeszcze dziecko tylko płód. No porostu jakaś katastrofa, lekarz jeszcze zapytał czy przeczytałam na karcie wyniku badań ze pepowina jest poplatana i moze to byc tylko "chwilowe". Mam się niczym nie martwić, dobrze odrzywiac i zrobic badanie doopler 29 listopada i wtedy będzie można zrobić jakieś porównanie co do rozwoju dziecka. Nie wiem co robic, niby to jeden z lepszych lekarzy u nas ale dalej czuje ten niepokoj ze przez miesiąc może dużo złego się stać.
Ale czy wiadomo z pomiarow jak duza ta rozbieznosc jest z wiekiem ciazy? Nie mieszcza sie w normie?
ja tez sie martwie bo u mnie tydzien roznicy sie zrobil nawet troche wiecej nuz tydzien z terminem z okresu ale lekarze mowia ze ok.
 
reklama
Ale czy wiadomo z pomiarow jak duza ta rozbieznosc jest z wiekiem ciazy? Nie mieszcza sie w normie?
ja tez sie martwie bo u mnie tydzien roznicy sie zrobil nawet troche wiecej nuz tydzien z terminem z okresu ale lekarze mowia ze ok.

Ale czy wiadomo z pomiarow jak duza ta rozbieznosc jest z wiekiem ciazy? Nie mieszcza sie w normie?
ja tez sie martwie bo u mnie tydzien roznicy sie zrobil nawet troche wiecej nuz tydzien z terminem z okresu ale lekarze mowia ze ok.
U mnie też jest tydzień różnicy. I tylko to i ten opór w przepływie tętnicy pępowinowej był na polowkowych A tak to wszystko wyszło dobrze. Może jednak tydzień to nie jest dużo. Nie czytam już nic wyszukanego w Google bo to jest bardziej dołujace niż dodające jakiejs otuchy.
Pollyanna1 w którym tyg miałaś drugie prenatalne- ołówkowa? I jaka była wtedy szacowana waga dziecka?
 
Do góry