reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie

No niestety u nas było inaczej.. Jakoś w listopadzie synek miał szczypienie, i jak był badany przez naszą Panią doktor to synek ją opsikał. A pani doktor zamiast spokojnie do krzyknęła na synka, i miała pretensjie że nasz syn nie potrafi się zachować... obawiam się że to przez ten krzyk..
To chyba ja sama bym na nią krzyknęła i więcej do niej nie poszła. No kurcze jak kilkumiesięczne dziecko ma powstrzymać się od sikania? Bardzo możliwe, że wtedy właśnie się wystraszył
 
reklama
To chyba ja sama bym na nią krzyknęła i więcej do niej nie poszła. No kurcze jak kilkumiesięczne dziecko ma powstrzymać się od sikania? Bardzo możliwe, że wtedy właśnie się wystraszył
Ja po tamtej wizycie przepisałem synka do innej przychodni.. Jak się okazało nasz poprzednia pediatra, podała mnie jak i męża do mopsu ponieważ nie jesteśmy wstanie nauczyć naszego synka 6miesiecznego wstrzymanie siusiania
 
Ja po tamtej wizycie przepisałem synka do innej przychodni.. Jak się okazało nasz poprzednia pediatra, podała mnie jak i męża do mopsu ponieważ nie jesteśmy wstanie nauczyć naszego synka 6miesiecznego wstrzymanie siusiania
Widocznie ta "pani doktor" nie jest stworzona do pracy z dziećmi
 
Obrucz tego "pani doktor" stwierdziła że nasz synek w dniu szczepienia miał 7-miesiecy.. A że synek jest późnym wczesniakiem i w dniu wizyty miał 5-miesiecy. To "pani doktor" nie słuchała
 
Obrucz tego "pani doktor" stwierdziła że nasz synek w dniu szczepienia miał 7-miesiecy.. A że synek jest późnym wczesniakiem i w dniu wizyty miał 5-miesiecy. To "pani doktor" nie słuchała
Szczepień się nie odracza u wcześniaków. Jeśli stan ogólny pozwala, to obowiązuje kalendarz wg czasu od urodzenia a nie wieku korygowanego.

Ws. okulisty, akurat wg mnie to jest trudne badanie dla dziecka (i nerwów matki) i nie ma większego sensu na tym etapie szukać lekarza-anioła. Bo rozumiem, że chodzi o pierwszą wizytę w życiu dziecka?

Napisałaś, że dziecko ma wady. Pewnie więc potrzebuje konsultacji różnych specjalistów? Tym bardziej nie zawracalabym sobie głowy i poszła do okulisty na NFZ. We Wrocławiu jest kilka poradni, które badają niemowlęta (nie każdy lekarz to robi), ale nie wiem jak pracują w czasie pandemii. Jeśli chcesz nazwy poradni na NFZ, o których wiem, że kiedyś przyjmowali, to mogę napisać na priv.
 
W sumie u mnie też zawsze traktowali syna jako urodzonego o czasie. I tak jak pisze @aspekt szczepienia się wykonuje wg wieku urodzenia - chyba że występują problemy zdrowotne.
36tc to już prawie donoszone dziecko. A z jakimi problemami się zmagacie? Czy przedwczesny poród miał jakiś powód? Ile ważył synek jak się urodził?
 
Szczepień się nie odracza u wcześniaków. Jeśli stan ogólny pozwala, to obowiązuje kalendarz wg czasu od urodzenia a nie wieku korygowanego.

Ws. okulisty, akurat wg mnie to jest trudne badanie dla dziecka (i nerwów matki) i nie ma większego sensu na tym etapie szukać lekarza-anioła. Bo rozumiem, że chodzi o pierwszą wizytę w życiu dziecka?

Napisałaś, że dziecko ma wady. Pewnie więc potrzebuje konsultacji różnych specjalistów? Tym bardziej nie zawracalabym sobie głowy i poszła do okulisty na NFZ. We Wrocławiu jest kilka poradni, które badają niemowlęta (nie każdy lekarz to robi), ale nie wiem jak pracują w czasie pandemii. Jeśli chcesz nazwy poradni na NFZ, o których wiem, że kiedyś przyjmowali, to mogę napisać na priv.
Jesteśmy po pierwszej wizycie u okulisty we Wrocławiu, ale nasza okulistka poszła na macierzyńskie
 
Mam jednak obawy w związku z badaniem mózgu synkowi, jesteśmy przed wizytą i niewiemy z mężem jak te badanie będzie robione, synek ma 8-miesiecy:|
 
reklama
Do góry