reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Na opisie jest napisane ze w lewym kontrast przeszedł z oporem A prawy że nie zakontrastowal się . Podobno ten mój jajowod lewy i tak jest wezszy niz normalnie Ale podobno dla plemniczkow to żaden kłopot:)
Gonia, pamiętaj tylko że oprócz plemniczków tym jajowodem musi wrócić też zapłodniona komórka jajowa. Tak było niestety w moim przypadku. Straciłam jajowód przy ciąży pozamacicznej, jajeczko utknęło 1.5 mm od wejścia do macicy: po prostu miałam tam zwężenie większe niż normalnie, taka budowa. Stanu zapalnego nie było, zrostów nie było.
Szanse na ciążę naturalną oczywiście są, nawet czasem zdarzają się przypadki które można określić tylko jako cuda.
Nie chciałabym być negatywna ani Cię zniechęcać, ale jednak 2.5 roku starań, 1 całkowicie niedrożny jajowód, w drugim kontrast pod ciśnieniem, dodatkowo zwężony. Myślę że dobrze żebyś przedstawiła ta sytuację dobremu obiektywnemu, nie znającemu Cię specjaliście.
 
Byłam u innego lekarza, pęcherzyk ma 12mm lekarz mówi ze rozmiar pęcherzyka wskazuję na 4 tc. Według miesiączki powinien to byc natomiast 6tc, owulacyjny 5 tc...

Kazał zrobić bete jutro jeżeli będzie ok to czekać ok.10 dni



Mówi że przy pęcherzyku tej wielkości może nie być widać jeszcze zarodka, faktycznie tak jest??
Na takiej małej wielkości, czasami wystarczy, że ręka delikatnie się omsknie i wychodzi różnica nawet 2 tygodni. Na kolejnej wizycie na pewno będzie już wszystko pięknie widać 😉 Lekarze często podają skończony tydzień, więc nawet jeśli to jest 4+6 to lekarz powie, że 4 😉
Edit : o ile dobrze pamiętam to u mnie Zarodek było widać na pewno pod koniec 5 tygodnia 😊
 
Hej, też dzwonilam do wielu miejsc, aż w końcu trafiłam do wspaniałego lekarza dr Piotr Dyrda. Jutro mam sono hsg w Katowicach. Na wizytę czekalam tydzień, bez testów na covid. Cena dużo niższa niż w innych miejscach. Lekarz z powołania. Dam znac co to jutro będzie :)
Hej, możesz podać jakieś konkretne namiary na miejsce w którym będziesz miała wykonywane badanie ?
 
Powtórka z rozrywki. Znowu wszystko mnie ciągnie. Wiem, że to tematu mega intymne i w ogóle, ale w odbycie wyszedł mi jakiś guz. Okropnie przeszkadza i boli. Obawiam się, że to wszystko się razem łączy. Po prostu coś mnie zżera żywcem.
Moze po prostu hemoroidy, ją parę razy w życiu miałam tak że jakiś mi tam pękł czy przesiakal i strasznie bolalo i do tego krew przy 💩 Chociaż to nie tłumaczy tego "ciagniecia"
 
Powtórka z rozrywki. Znowu wszystko mnie ciągnie. Wiem, że to tematu mega intymne i w ogóle, ale w odbycie wyszedł mi jakiś guz. Okropnie przeszkadza i boli. Obawiam się, że to wszystko się razem łączy. Po prostu coś mnie zżera żywcem.
Ją Też bym się zastanowiła, czy to nie hemoroidy może... W każdym razie myślę, że koniecznie idź do lekarza. :)
 
reklama
Do góry