reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

U nas problemy zaczęły się kilka dni temu, ale chyba już wychodzimy na prostą. Byliśmy u osteopaty (polecam, tak swoją drogą), bo małego nie dało się uspokoić w nocy między karmieniami. Godzina płaczu to było minimum. Mały prężył się i marudził w każdej pozycji, przy zmianie pieluchy, a my się denerwowaliśmy. Na terapii został stwierdzony refluks fizjologiczny, zaczęliśmy młodego pionizować bardziej po jedzeniu, dawać mu mniej mleka na raz, usypiać na brzuszku i nagle płacz się skończył. :D Wiadomo, nie zawsze się uda, żeby wyszła idealna cisza 😂 ale jest zdecydowanie lepiej. Zasypia i śpi, nie budzi się po 3 minutach z płaczem. 😌

Mały ma tez problem z trawieniem laktozy i trochę go buzuje, wiec to dodatkowo podsyca ciśnienie w brzuszku i refluks, ale da radę jakoś to ogarnąć. Najważniejsze ze wiemy już jaki jest problem ;)
Super że Wam to pomogło! Trzymam kciuki by było tylko lepiej 🙂
tak na marginesie, przy dziecku uczę się nowych lekarskich specjalizacji 😂 do teraz nie wiedzialam że aż tyle różnych lekarzy jest 😂

U nas sądzimy że to skok rozwojowy. Młody trochę inaczej płacze, mało śpi, jest nieodkładalny ale brzuszek miękki i je normalnie.
 
reklama
My walczymy z trądzikiem i potowkach od kilku dni... smarujemy kremem trojaktywny z oliatum i widać poprawę tak ze jak by ktoś miał ten problem to polecam ten krem
Hej u nas też pojawiły się czerwone krostki na twarzy i czole i zastanawiam się co to jest😟 martwię się, że to może być skaza białkowa, bo u moich dwóch starszakow właśnie po 2 tygodniach od urodzenia się pojawiła tak samo wysypka i stwierdzoną mieli właśnie skazę. Jak trądzik wygląda i gdzie się pojawia?
 
Po ilu dniach odpadł Waszym maluszkom pępuszek? U nas minęły 2 tyg i jeszcze nie zastanawiam się czy pomóc mu trochę czy czekać. W zaleceniach mam raz dziennie octaniseptem przemywać i tak robię, nie zamaczam podczas kąpieli-utrzymuje w suchym stanie.
 
Po ilu dniach odpadł Waszym maluszkom pępuszek? U nas minęły 2 tyg i jeszcze nie zastanawiam się czy pomóc mu trochę czy czekać. W zaleceniach mam raz dziennie octaniseptem przemywać i tak robię, nie zamaczam podczas kąpieli-utrzymuje w suchym stanie.
Mój miał jakieś 7-8 dni jak mu odpadł. Ja nie zwracałem uwagi na to czy się zamoczy podczas kapieli. Nam nawet mowili zeby przemywac woda z mydłem. Po kąpieli wycieralam tylko do sucha i odkazalam
 
Hej u nas też pojawiły się czerwone krostki na twarzy i czole i zastanawiam się co to jest😟 martwię się, że to może być skaza białkowa, bo u moich dwóch starszakow właśnie po 2 tygodniach od urodzenia się pojawiła tak samo wysypka i stwierdzoną mieli właśnie skazę. Jak trądzik wygląda i gdzie się pojawia?
Najczęściej pojawia się na policzkach. Mój miał obsypana praktycznie cala twarz czoło policzki i szyję... Ale on miał też potwoki( jestem pewna bo wiem że ze was razy się przegrzal)
 
Po ilu dniach odpadł Waszym maluszkom pępuszek? U nas minęły 2 tyg i jeszcze nie zastanawiam się czy pomóc mu trochę czy czekać. W zaleceniach mam raz dziennie octaniseptem przemywać i tak robię, nie zamaczam podczas kąpieli-utrzymuje w suchym stanie.
Równe 21 dni. Myślałam, że już nigdy nie odpadnie
 

Załączniki

  • Screenshot_20210112-113156_Chrome.jpg
    Screenshot_20210112-113156_Chrome.jpg
    245,2 KB · Wyświetleń: 31
reklama
Do góry