reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Hej dziewczyny! Trochę mnie nie było a poród przeciągnął się na styczeń 😉 Urodziłam Baśkę 2.01 i zgodnie z przewidywaniami lekarzy-była spora! 3710g 🤯 ale udało mi się chyba cudem urodzić SN i od 6 dni jesteśmy już w domu :)
Mam do Was pytanie o badanie przesiewowe sluchu-czy u któregos z Waszych maluchów wykryto wadę jednego lub dwóch uszkow? U nas w szpitalu sprawdzali wieeelokrotnie i lewe uszko nie oddaje sygnałów.. :(
 
reklama
Po ilu dniach odpadł Waszym maluszkom pępuszek? U nas minęły 2 tyg i jeszcze nie zastanawiam się czy pomóc mu trochę czy czekać. W zaleceniach mam raz dziennie octaniseptem przemywać i tak robię, nie zamaczam podczas kąpieli-utrzymuje w suchym stanie.
U nas 17 dnia odpadl. Moczylam normalnie w kapieli. Raz dziennie dokladnie patyczkiem czyscilam octaniseptem i pozniej na sucho tez.
Dziewczyny A jakiej firmy podjęcie witaminę d3?
My podajemy Vigantol pomimo tego ze pediatra zalecila 400 j to polozna powiedziala ze maly sie urodzil z waga powyzej 3800 i spokojnie mozemy podawac
Hej dziewczyny! Trochę mnie nie było a poród przeciągnął się na styczeń 😉 Urodziłam Baśkę 2.01 i zgodnie z przewidywaniami lekarzy-była spora! 3710g 🤯 ale udało mi się chyba cudem urodzić SN i od 6 dni jesteśmy już w domu :)
Mam do Was pytanie o badanie przesiewowe sluchu-czy u któregos z Waszych maluchów wykryto wadę jednego lub dwóch uszkow? U nas w szpitalu sprawdzali wieeelokrotnie i lewe uszko nie oddaje sygnałów.. :(

U nas wyszlo dobrze ale mialam dziewczyne w pokoju u ktorej coreczce jedno uszko nie dawalo. Powtarzali badanie i dostali w zaleceniach kontrol bo mozliwe ze wody jeszcze zalegaly. Nie martw sie na zapas.
 
Po ilu dniach odpadł Waszym maluszkom pępuszek? U nas minęły 2 tyg i jeszcze nie zastanawiam się czy pomóc mu trochę czy czekać. W zaleceniach mam raz dziennie octaniseptem przemywać i tak robię, nie zamaczam podczas kąpieli-utrzymuje w suchym stanie.
U nas po 3 tygodniach. Jak pępowina była gruba tak jak u nas to się troszke przeciąga.
 
Hej dziewczyny! Trochę mnie nie było a poród przeciągnął się na styczeń 😉 Urodziłam Baśkę 2.01 i zgodnie z przewidywaniami lekarzy-była spora! 3710g 🤯 ale udało mi się chyba cudem urodzić SN i od 6 dni jesteśmy już w domu :)
Mam do Was pytanie o badanie przesiewowe sluchu-czy u któregos z Waszych maluchów wykryto wadę jednego lub dwóch uszkow? U nas w szpitalu sprawdzali wieeelokrotnie i lewe uszko nie oddaje sygnałów.. :(
Hej Marta! Będziemy razem w tym temacie. Ja w lutym jade na kontrolę z Juleczka bo też dostalysmy ta *** żółta naklejke do książeczki zdrowia. Badanie było przeprowadzane trzy razy w szpitalu i nie wychodziło na oba uszka. Byłam załamana.
Powiedzieli mi zeby się nie martwic, ze się zdarza jak w uszkach zalega maź płodowa. I szczerze? Juz się nie przejmuje bo ona wszystko slyszy.
W szpitalu malutka nie reagowala nawet na głośne dźwięki. W domu 3-4 dzień po porodzie się zaczęło chodzenie na paluszkach. Obudzi ja dosłownie wszystko!
Czasami badania nie wychodzą tez jak dzieci są niespokojne z tego co mi tłumaczono. Obserwuj mała każdego dnia i sprawdzaj czy ma odruchy Moro na odgłosy zamykanych szuflad, worka na śmieci itp.
 
U nas problemy zaczęły się kilka dni temu, ale chyba już wychodzimy na prostą. Byliśmy u osteopaty (polecam, tak swoją drogą), bo małego nie dało się uspokoić w nocy między karmieniami. Godzina płaczu to było minimum. Mały prężył się i marudził w każdej pozycji, przy zmianie pieluchy, a my się denerwowaliśmy. Na terapii został stwierdzony refluks fizjologiczny, zaczęliśmy młodego pionizować bardziej po jedzeniu, dawać mu mniej mleka na raz, usypiać na brzuszku i nagle płacz się skończył. :D Wiadomo, nie zawsze się uda, żeby wyszła idealna cisza 😂 ale jest zdecydowanie lepiej. Zasypia i śpi, nie budzi się po 3 minutach z płaczem. 😌

Mały ma tez problem z trawieniem laktozy i trochę go buzuje, wiec to dodatkowo podsyca ciśnienie w brzuszku i refluks, ale da radę jakoś to ogarnąć. Najważniejsze ze wiemy już jaki jest problem ;)
U nas też stwierdzono problem z trawieniem laktozy dostał kropelki ale problemy sa tylko wieczorem bo jest niespokojny I bardzo się pręży Jutro wizyta u pediatry zobaczę co powie Mam pytanie jak dużo śpią Wasze pociechy bo mój mam wrażenie że nie potrzebuje snu pośpi kilka minut I grymasi
 
Po ilu dniach odpadł Waszym maluszkom pępuszek? U nas minęły 2 tyg i jeszcze nie zastanawiam się czy pomóc mu trochę czy czekać. W zaleceniach mam raz dziennie octaniseptem przemywać i tak robię, nie zamaczam podczas kąpieli-utrzymuje w suchym stanie.
U nas po 16 dniach akurat przed wizyta u lekarza a tez zaczynałam się już martwić
 
Hej dziewczyny! Trochę mnie nie było a poród przeciągnął się na styczeń 😉 Urodziłam Baśkę 2.01 i zgodnie z przewidywaniami lekarzy-była spora! 3710g 🤯 ale udało mi się chyba cudem urodzić SN i od 6 dni jesteśmy już w domu :)
Mam do Was pytanie o badanie przesiewowe sluchu-czy u któregos z Waszych maluchów wykryto wadę jednego lub dwóch uszkow? U nas w szpitalu sprawdzali wieeelokrotnie i lewe uszko nie oddaje sygnałów.. :(
Gratulacje 🤩
 
Moje drogie dziewczyny ja z kolei borykam się teraz z grzybica sutków 😱😭 może ma ktoś dla mnie jakieś mądre rady? Położna mówi że nadkazilam swoje rany na sutkach a ze jestem przemeczona to mnie złapało. Boli, piecze, jak mała ssie to mam wrażenie jakby kroili mnie nożem a jak przestaje to potem pali przez około godzinę. Smaruje maścią clotrimazolum i biore Nestatyne w tabletkach. Ktoś to miał i powie mi ile to jeszcze może trwać? Momentami myślę o zaprzestaniu karmienia piersią 😢 małą obserwuje w kierunku plesniawek ale nie ma nic póki co...
Ja mialam candide na skorze piersi po antybiotykach , tuz po porodzie. Lekarka mi doradzila odstawienie cukru i weglowodanow z diety na 2 tyg I codziennie zazywanie probiotyku dicoflor po posilku przez 30 dni. Nie smarowalam kremem przeciwgrzybicznym bo karmie piersia. Grzybica potrzebuje cukru to namnazania sie. Moja minela po 3 tyg. Podeszlam do tematu rygorystycznie I obylo sie bez podjadania.
 
Ja mialam candide na skorze piersi po antybiotykach , tuz po porodzie. Lekarka mi doradzila odstawienie cukru i weglowodanow z diety na 2 tyg I codziennie zazywanie probiotyku dicoflor po posilku przez 30 dni. Nie smarowalam kremem przeciwgrzybicznym bo karmie piersia. Grzybica potrzebuje cukru to namnazania sie. Moja minela po 3 tyg. Podeszlam do tematu rygorystycznie I obylo sie bez podjadania.
Czy to była cała pierś czy tylko brodawki? Ja mam sutki 😒 ale okropne to jest. Zalecenia położonej mam takie: dieta bezcukrowa, bez nabiału, bez słodkich owoców, bez jasnego pieczywa; nestatyna w tabletkach dla mnie, clotrimazol na sutki, ale przed karmieniem muszę zmywac z piersi, nystatyna w zawiesinie do smarowania na sutki ale to też mam zmywac. Stosuje te dwa smarowidla na zmiane. Dodatkowo probiotyk biore i dużo wietrze.
Leczenie zaczelam w czwartek i póki co widzę lekka poprawę ale walczy się z tym około 2 tyg o_O albo dłużej
 
reklama
Do góry